Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A dél-pesti peremkerületek...

A dél-pesti peremkerületek nem is annyira gázak a nyugati nagyvárosok gettóihoz képest?

Figyelt kérdés
Én jártam nyugaton pár nagyvárosban, London, Párizs, Berlin, Stockholm és nekem úgy tűnt az ottani bevándorlók által lakott gettókhoz képest Kőbánya, Kispest, Csepel, Pesterzsébet nem is annyira rosszak. Nyilván itt is vannak problémák és a cigányok száma rohamosan nő, de közülük is azért nem éppen mindenki balhés. Persze amikor hangoskodnak, az eléggé rontja az ember biztonságérzetét, de mégsem nézem ki belőlük, hogy terroristák legyenek. Összeségében úgy látom Budapest minden hibája ellenére sokkal biztonságosabb, mint az említett nyugati fővárosok.

febr. 12. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
23%

https://www.youtube.com/watch?v=OS0d3S0nnuU

Ez itt Bécs gettója, a no-go zónája, az abszolút legalja. Bécs klasszikus Nyugati nagyváros, kb. mindenhol ilyen egy mélygettó Nyugaton.

Minden más csak propaganda vagy a képzeleted világa. Nem tudom, hogy vagy vele, de én szívesebben élnék a videóban látott kerületben mint a Hős utca környékén...

febr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

A kölni “gettó”-ban éltem pár hónapig. Állítólag csak Rotterdamban vannak durvább helyek nála.

Én Szabolcs megye, Székely nevű községéből származom.

Nem azt mondom érdekes, hogy esténként tele van fekete, muzulmán emberekkel az utca és nyilván az alsóbb rétegekhez tartoznak ezek az emberek, de valahogy mindig jó fejek voltak velem akárhányszor beszéltem velük.

Az itthoni környezetben szó szerint nap mint nap futnom kellett a busztól a kapuig.

Nagyobb biztonságban éreztem magam ott, mint itt.

febr. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%
A nyugat nem egységes. Egy osztrák vagy német "gettó" magyar szemmel megmosolyogtató, hogy nekik az a rossz környék. Egy francia vagy brit durva negyed az már összehasonlítható mondjuk egy cigánysorral. Egy amerikai rossz környék, pl. Detroit meg még egy következő szint, ahol már az autóból sem jó ötlet kiszállni.
febr. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

3-as

Te éltél már mindegyik helyen, vagy honnan mondod ezeket olyan biztosra?

Ausztriáról, a hanyatló Nyugat klasszikus példa országáról ez volt a legvérfagyasztóbb felvétel amit a Fidesz propaganda gépezet össze tudott hozni egy választások előtt. Ennél durvább képek nincsenek. Pedig a narratíva szerint Bécsben már borzalmas a helyzet, mindenhol megkéselnek a migránsok.

Akkor honnan veszed hogy a többi mind színigaz?

febr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
4-es. Ha ez nekem szólt, akkor rosszul értelmezted, amit írtam.
febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!