Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha bukik a Fidesz, ki lenne...

Ha bukik a Fidesz, ki lenne alkalmas most kormányt alakítani ebből a gyenge ellenzékből?

Figyelt kérdés
Egy ilyen kormány bukással jól járna Magyarország, vagy jobb lenne, ha választások útján lenne kormányváltás?

febr. 15. 08:05
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
30%

30, Eddig se beszélgettem senkivel, hallom az utcán, hallom a boltban, hallom a piacon, amikor elmegyek vásárolni. Az nem beszélgetés, amikor az árus qva anyázik előttem valakinek, mert visszaesett a forgalma és a vevők rajta verik le a drágulást, az sem beszélgetés, amikor mögöttem qva anyázik, hogy már a tejért és a krumpliért is komoly fejfájás van családon belül, hogy mibű vegyék meg.

Ez nem beszélgetés. Ezt mindenki hallja, aki kimegy az emberek közé.

A magyar állam meg csődben van, de már évek óta.

febr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
56%
Jó, jó elhiszem, csak hagyd már abba. Nálatok a piacon államcsőd van, megértettem. :D
febr. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
35%
32, nemcsak a piacon, a családban, az ismerősök és kollégáimnál is. mosolygás nélkül is.
febr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
67%
Arra még nem gondoltál, hogy önálló gondolatokat is megfoglamazz saját magadban? Esetleg utánanézz, hogy mi okozta Izlandon vagy a görögknél az államcsődöt? Egyébként a görögországi államcsőd okai és a magyar kormány tevékenysége között van metszet. De egyrészt elég vékony, másrészt nem ott, ahol te "látod" vagy inkább látni szeretnéd.
febr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
49%
34, Statisztikailag igazad kellene, hogy legyen, ha ezek a gondolatok és tapasztalatok az én fejemből pattannak ki, de mivel elég nagy közmegegyezés van körülöttem, hogy is mondjam, ennyi ember közt, nem biztos, hogy én vagyok a legkevésbé éles kés a fiókban. Nem csak én gondolom ezt.
febr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
30%

Az én környezetemben is van aki azt mondja, hogy államcsőd van. Csak a között, hogy államcsőd van, és a között hogy x ember ezt személyes meggyőződésből állítja, van különbség. Kérdezz meg egy számodra (!) független politikai szakértőt, vagy egy közgazdasági szakembert.

Tulajdonképpen ez a fajta tájékozatlanság és az önálló vélemény (vagy annak kialakulásához szükséges kíváncsiság és képességek) hiánya egy fajta gürbe tükre annak, ahogyan azok gondolkoznak és döntenek, akiknek foglamuk sincs, hogy miért szavaznaka fideszre évtizedek óta. Azaz a fidesz birkákra. Csak ez a halmaz egy másik típusú birka, de hogy megértsd, magyar birka halmaza mindkettő típus. Nem feltétlen kell hozzájuk csatlakozni. Egy politikailag, közgazdaságtanilag meghatározható fogalmat nem kell a piacon meg kollégák között csavargatott fogalommal összemosni.

febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
0%
10) Te hogyan akarsz az ellenzéki pártoknak arányos akármit, adni amikor jelenleg abszolúz többségben (50% fölött van a Fidesz). Tehát ha szó szerint minden ellenzéki párt összefogna, még akkor is a Fidesz lenne többségben
febr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 A kérdező kommentje:
Az lehet mondani, hogy 2024 januárjában magasabb volt a FIDESZ támogatottsága 50%-nál, de ha megbukik, akkor alacsonyabb lesz.
febr. 15. 11:54
 39/60 anonim ***** válasza:
30%
#38 Ez igaz, valójában az a kérdés, hogy ha a fidesz megy, a többi párt képes lesz-e arra, hogy koalíciót alkossanak. Ha nem, akkor a fidesz még mindig népszerűbb lesz, mint bármelyik másik ellenzéki párt.
febr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
46%

38) 50% körüli Fidesznél azért nem lehet, a Fidesz bukásáról beszélni, úgy, hogy a legerősebb ellenzéki párt nem érné el a 20%ot.

Összefogás már nincs a Mi Hazánk eleve nem támogatta, most meg már a Momentum se.

febr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!