Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha bukik a Fidesz, ki lenne...

Ha bukik a Fidesz, ki lenne alkalmas most kormányt alakítani ebből a gyenge ellenzékből?

Figyelt kérdés
Egy ilyen kormány bukással jól járna Magyarország, vagy jobb lenne, ha választások útján lenne kormányváltás?

febr. 15. 08:05
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
28%
Én egy DK-MHM kormányt nagyon adnék.
febr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
46%
Ez amolyan magyar államcsőd, tehát elkezdted harsogni az államcsődöt, majd kiderült, hogy te valami totál másra gondolsz, ami csak a saját személyes kereteid között létező fogalom. Egyébként értem mire gondolsz, egy dolgot tennék hozzá. Ha ezen a vonalon mozgunk, Magyarországon mindenkor államcsőd volt és van, mivel azok az állami intézmények amikről feltételezhetően beszélsz, valójában sosem működtek, az állami cégek sosem tudtak fenntartható módon profitot realizálni.
febr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
23%
22, nem, az, hogy nincs tanár az iskolákban, az, hogy nincs orvos, hogy a holdról is látszó váróslisták vannak, amik miatt emberek halnak meg, hogy nem működnek az állami hivatalokból semmi, az nem az én kereteim közt van. Kimegyek az utcára, lemegyek boltba, elmegyek a piacra MINDENKI erről beszél. Magára hagyta a magyar állam ezt az országot. Mindenki oldja meg a saját problémáját, ahogy akarja. Ez az állam becsődölt.
febr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 hypno ***** válasza:
80%

#23


Mondjuk Orbán sajtófönökének kijelentését és is egy amolyan freudi elszólásként értékelem. Nem a társadalomnak szánta hanem egy embernek, de leleplezte ennek a kormánynak a hozzáállását a nép problémáihoz.


„Reménytelen helyzetben lévő emberek kétségbeesett próbálkozásával a kormány nem foglalkozik”

febr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
52%

#24

Ez az oka annak, hogy bárki más alkalmasabb lenne a kormány vezetésére, mint a mostani nagy ember.

febr. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 hypno ***** válasza:
57%

#25


Pontosan.

febr. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
100%
A kormányzáshoz semelyik nem ért! Szakemberek segitik, mindegyiket tudják szakemberek megsegiteni!
febr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
100%

20


Tehát a magyar államcsőd: Hungarikum.

febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 hypno ***** válasza:

A kormányzati struktúrát pont azért szokták többé kevésbé érintetlenül hagyni, mert az ottani szakemberek tudják a dolgukat a politikusok nélkül is.


Régen egy minisztériumban volt egy (vagy több) politikai államtitkár, de volt egy közigazgatási államtitkár is.

Utóbbi volt az, aki a szakmai munkát irányította.

Most nem tudom hogy van ez, de ténykérdés, hogy a fidesz összebarmolta az egészet, aminek nem annyira a szakmaiság javítása, hanem a hatékonyabb titkolózás és átláthatatlanság az indoka.

febr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
38%

#23 Ez mind részigazság. Én 2x vettem igénybe az elmúlt évben a magyar eü-t, mind a kettő alkalommal készségesen, 2 héten belül kaptam ellátást olyan problémával, ami nem volt sürgős. A pedagógusok esetén is megindult valami, majd a 3-4. körös béremelés és 6-8 év múlva derül ki, hogy ez hogyan működik, persze önmagában a béremelés nem elég. Az állami hivatalokkal is vannak problémák, de azt azért hozzáteszem, hogy a felhasználó és a szolgáltatást igénybe vevő sem mindegy, hogy áll hozzá. Tevékenységemből eredően gyakran intézek ügyet kormányablakban, okmányirodában, ha az ember tudja mit akar elintézni, gyorsan megoldható. Azaz tudni kell a rendszert használni, teli van az ország analfabétával és digitális analfabétával, egy számlát nem tud értelmezni a lakosság 80%-a, teli van a közösségi média ahol szánalmas stílusban kérik számon a szolgáltatót faék egyszerűségű emberek, mert nem tudják értelmezni a karaktereket. Én nem várom el senkitől hogy bármilyen állami intézményben dinamikusan tudjon eligazodni. Ehhez is idő kell, a felhaszálóknak és a szolgáltatóknak is. Soha sem bántak velem paraszt módjára a kormányablakban pl. Persze ez ne jelenti azt, hogy hibátlan a rendszer, sőt. Csak azt mondom, hogy közel sem olyan vészes, mint ahogyan egyesek, pl. te, lefestik.


Mindettől függetlenül az államcsőd továbbra sem ezt jelenti. Akkor sem, ha a piacon a környeztedben folyton ez a téma. Próbálj meg másról is beszélgetni az emberekkel.

febr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!