Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mi hazánk támogatja vagy...

A mi hazánk támogatja vagy ellenzi a feminizmust?

Figyelt kérdés
nem tudom,mi az álláspontjuk ezzel kapcsolatban,bár nekem az jön le,hogy egyáltalán nincsenek ellene.

febr. 17. 14:08
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/189 anonim ***** válasza:
38%
#59 Ha valóban egyenjogúságot akartok, azért valóban van még mit tenni, hiszen a férfiakat számos területen diszkriminálják manapság.
febr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/189 anonim ***** válasza:
36%

61 teszünk is érte... Hány területen és miben nyilvánul meg a férfiak ellen irányuló diszkrimináció? Egy-kettő jut csupán eszembe, amelyek szerintem is problémásak, ilyen pl az, hogy a férfiakat kötelezik a gyermektartás fizetésére akkor is, ha nem akarták a gyereket. Sajnos családon belül fordult ez elő, a csaj direkt teherbe ejtette magát úgy, hogy nem szólt a rokonomnak, hogy lerakta a fogamzásgátló tablettát.



Az ilyen dolog tényleg nagyon pofátlan dolog, az apa igenis mondhasson le a gyerekről.



A másik pedig az, hogy válás esetén nagyobb eséllyel kapja a nő a gyereket.

Ezzel egyáltalán nem értek egyet. Amennyiben az apa jobb szülőnek bizonyul, igenis kerülhessen hozzá a gyerek.



Végül pedig azt jegyezném meg, hogy a férfiak legtöbb gondját maguk a férfiak találták ki, pl a második általam említett példa is azért létezik, mert régen a nő dolga volt a gyerek nevelés, az apa meg kB csak megcsinálta, aztán ennyi.

febr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/189 anonim ***** válasza:
42%

#62 Az általad említettek mellett még néhány, a teljesség igénye nélkül:

A nők nyugdíjba mehetnek 40 év munkaviszony után, a férfiak nem.

Még mindig a férfitől várják el, hogy kezdeményezzen, udvaroljon, fizessen mindent a nőnek.

Még mindig a férfitől várják el, hogy eltartsa a családot, míg a nőtől már nem várják el, hogy végezze el a házimunkát.

Ha egy nő sír, megvigasztalják. Ha egy férfi sír, vagy ha egyáltalán csak panaszkodni mer, még bele is rúgnak, hogy mit rinyál.

Sok szórakozóhelyre a nők bemehetnek ingyen, a férfiak nem.

Ha egy férfi csak ráköszön egy nőre, a nő már feljelentheti zaklatásért, és gyakran el is ítélik. Ha egy nő valóban zaklat egy férfit, és a férfi ezt bejelenti, körberöhögik.

A kövér nőket el kell fogadni, de az alacsony férfiak kb. nem is emberek.

A nőnapot széles körben tartják, a férfinapnak sokan még a létezéséről sem tudnak, mindenesetre engem még soha senki nem köszöntött férfinapon.

Stb., stb.

febr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/189 anonim ***** válasza:
25%
a ferfiak hozzak a penzt meg ok a fonokok altalaban nem hiaba, vezetok nagy resze, mert egy mensi kozben hogy lehet katonai dontest hozni peldaul. de komolyan. a no tud szoptatni babat, a ferfi nem, a no elmegy gyed-re es kapja a TB-t meg GYESt. mi a felhaborodas? Fuggetlenseget akartok mitol kitol? akkor ne keressetek part magatoknak vagy ne fogadjatok be. Tiszta hulyeseg. Haziasszonyok vagytok mert a GYES miatt sokan 3 gyereket vallalnak, addig TB-d is van GYED miatt is, rengeteg szabadido ez mar nem fuggetlenseg? Apukanak kene fuggetlenseg, hogy ne csak o jarjon be dolgozni. Anyak napja van, Apuk napja is van de ki nem sz*rja azt le a nok meg ferfiak kozul, igen 1 - 2 emberke. Valentin nap? Fiu kezdemenyezzen. De megint fuggetlenseg, mitol? Akkor menj colibatusnak vagy mittom en minek es meditalj, vagy elvezd az eltartast meg GYED GYES-t ami kenyelmes is...
febr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/189 anonim ***** válasza:
60%

63.



"A nők nyugdíjba mehetnek 40 év munkaviszony után, a férfiak nem."


Miért is? Mert a berögződés szerint a nőnek van állása, és emellett mindent egyedül csinál otthon. Ezt a problémát megintcsak a férfiak idézték elő, de egyébként nem értek egyet ezzel én sem, mert ma már kezd elterjedni az, hogy a férfiak is részt vesznek az otthoni munkában, meg a gyerek nevelésben.



"Még mindig a férfitől várják el, hogy kezdeményezzen, udvaroljon, fizessen mindent a nőnek."


Nem várjuk el, ez csak egy sztereotipia.


"Még mindig a férfitől várják el, hogy eltartsa a családot, míg a nőtől már nem várják el, hogy végezze el a házimunkát."



Nah ez pont, hogy egy qrva nagy tévedés. A nőtől is ugyanúgy elvárják, hogy dolgozzon, csináljon meg otthon egyedül mindent is, neveljen gyereket és emellett vágjon jó pofát mindenhez.


Ha egy nő sír, megvigasztalják. Ha egy férfi sír, vagy ha egyáltalán csak panaszkodni mer, még bele is rúgnak, hogy mit rinyál.


"Sok szórakozóhelyre a nők bemehetnek ingyen, a férfiak nem."


Igen, mert ha egy buliban vannak csajok, akkor mennék a pasik nőzni. Ez még nem jutott eszedbe?


Ha egy férfi csak ráköszön egy nőre, a nő már feljelentheti zaklatásért, és gyakran el is ítélik. Ha egy nő valóban zaklat egy férfit, és a férfi ezt bejelenti, körberöhögik.


A kövér nőket el kell fogadni, de az alacsony férfiak kb. nem is emberek.


"A nőnapot széles körben tartják, a férfinapnak sokan még a létezéséről sem tudnak, mindenesetre engem még soha senki nem köszöntött férfinapon."


Azért, mert a nők és az ő munkájuk évszázadokig xarba se volt véve. A ferfinapot én pl megtartom, és abban egyetértek, hogy szélesebb körben el kéne terjeszteni.


Stb., stb



64 a nők is viszik haza a pénzt, a nők is lehetnek főnökök, csak még mindig alsóbbrendűnek tartanak minket sokan, ezért nem engedik, hogy kiteljesedjen az a nő, aki főnök akar lenni. Egy menstruáló nő teljesen normális, jobb döntéseket tud hozni sok esetben, mint egy a játékban vesztett picsogó pasi. Az én qrva anyámat a biológia miatt... Irigy vagy, hogy nem sebesedik ki a mellbimbód és neked nem fáj, hogy etetni kell a babát? Az anya otthon marad a picivel egy darabig, ez természetes ( bár sztem az apának is jóval több időt kéne adni, ha baba születik). Ne irigyeld a napi egy-két óra alvást, a pelenkázást, a sírás hallgatását, a sokszor eléggé kellemetlen etetést és a társait....na meg azt se, hogy a nő teste lényegében károsodik a terhesség és a szülés alatt, és regenerálódnia kell, ami nem megy 5 perc alatt....megnézném, hogy egy császáros sebbel, vagy gátvarrással mennyire boldogulnál egy.... Gyanítom, hogy semennyire.

Mivel qrva drága világban élünk, ezért nagyon sok helyen az anyuka eléggé hamar visszamegy dolgozni, mert a férfi egyedül nem tudná hosszútávon eltartani a családot az átlag eléggé alacsony fizetésből.


Apák napja is van, és a környezetemben egész szép számmal tartjuk meg. A Valentin nap már régóta nem arról szól, hogy a szerelmesek napja, hanem arról, hogy költs minél többet. A párom és én nem így tartjuk. Mi lényegében egy közös főzőcskézésnek, egy romantikus vacsinak és egy jó kis filmnézős estének fogtuk fel, és tökéletes volt. Egyáltalán nem kell, hogy a fiú kezdeményezzen. Ez is már megint csak egy xarul sikerült sztereotípia.



Cölibátusnak nem lehet menni, mert ez a szó azt jelenti, hogy a nemi életet élés megtagadása, ez nem egy személy.

Nem ez a 2 véglet van, hogy vagy örök szűz, vagy eltartott családanya....



Végezetül....ha legközelebb vitázni akarsz és nem veszekedni, akkor írj normálisan, mint pl 63. Több helyen nem értettem vele egyet, de legalább szépen fogalmazott és tagoltan írt.

febr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/189 anonim ***** válasza:
36%

66 nem minden nő szenved endometriózisban, PCOS-ben. De, vezetőképes. Erre ellenérved meg ugye nincsen, eddig sem volt.



A függetlenség nem egyenlő a szingli léttel, a mellbimbó fájdalma pedig erősebb, mint azt te hinnéd.


Nah olyan meg nincs, hogy addig alszol, amíg a baba. Ha otthon vagy, neked kell megcsinálni minden házimunkát, és a babák nem alszanak olyan sokat, és azt is nagyon szakaszosan, nagyjn max egy-két órát, ha annak többet, az már valami csoda.


A GYED nem igazán éri meg, hiszen nem kapod meg a fizetésed 100%-át, a munkáltatóknak pedig nem igazán éri meg, hiszen olyankor úgymond nem vagy használható erő.


Hm.... Nálunk nem az anyuka helyett való főzés volt, hanem "Szívem, látom a 12 órás munkában elfáradtál, most főzök én, te pedig pihenj"

Ez nem besegítés, hanem kiveszed a részedet a munkából.



Nem kell, hogy ilyen xar legyen a társadalmi berendezkedés. Nem vagyunk ingyen szolgák, szabadok vagyunk. Nekem aztán mondhatod, hogy szüljek 3 gyereket, mert én pl nem akarok gyereket szülni, főleg nem egy ilyen országban....


Az pedig nekünk rossz, ha 6-8 évig nem kell dolgozni, mert olyan sok ideig kiesni a munkából.... Az apuka meg természetes, hogy kiveszi a részét a gyereknevelésből, hiszen az ő gyereke. Az éjjeli felébredés az újszülöttekkel együtt jár, ezt a férfi is tudja, bevállalta.


Lexarom, hogy neked mi mennyire fontos, én ugyanúgy megtartottam mindig is az apák napját, mint az anyák napját és addig meg is fogom, amíg apukám él. Ő megérdemli. Nagyszerű férj apa és férfi, ellentétben veled, hiszen te csak egy kis nőgyűlölő hülyegyerek vagy, aki alapvető dolgok felfogására is képtelen.



67 egy nő nem hülye. (általánosságban) egy 50 kilós 160 centis nő nem fogja megtámadni a 190 centis kigyúrt állatot....plusz a nők alapból sem ilyen erőszakosak.



Jah és még valami.... Ha velem összetalálkoznál az utcán, nem hiszem, hogy bírnál velem, évekig jártam küzdősportra.

febr. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/189 anonim ***** válasza:
17%

66


Igen nem minden no szenved abban a szar tenyleg szar betegsegben, mert ahogy hallom nagyon tud fajni. Nekem is ha lenne penisz problemam egy eletre hat meg kva anyaznam az istent is.


De tegyuk le az asztalra a tenyeket. Ha gyereket akar a ferfi, es mondjuk evek mulva derul ki ugy hogy a no tudja hogy endometriozis/PCOS van es termeketlen csak nem tudta, es lehet mar hazasok 4 - 6 ev utan. Akkor elpazaroltak egymas idejet, hiaba langolt a szerelem.


A bimbo fajdalmat mar tisztaztuk. GYED nek nezz utana, ferfinek jobb dolgoznia, tobbet visz haza, anyuka haziasszony lesz. Kinek rosszabb? Hat a ferfinek mert max tobb a teher, de a kozos kassza ha van akkor mindkettonek.


nem kell hogy ilyen szar legyen a tarsadalmi berendezkedes de mar evezredek ota ilyen vagy hasonlo. Ez mar biologia. A no szoptatja a babat, a ferfi dolgozik, kell a kaja stb. Ezen ha te/ti akarsz vagy akartok valtoztatni, nem fog menni, mert afrikaban meg rengeteg orszagban egyaltalan nem tiltakoznak ilyenek ellen.


Persze hogy rossz ha nem dolgoztok 6 - 8 evig, egy lehet nem is vesznek fel 30 eveseket akiknek parjuk van vagy hazassag ha egyaltalan megkerdezik - mert nem lehet szamitani ra mint a ferfire. Neki az apai GYED mas, korlatolt, ennek is nezz utana. Ezen felul meg kiesik a gyakorlatbol, kozel 40 eves lesz, 40 evesen meg a 24 friss diplomasok akik rugalmasabbak hozzajuk illeszkedni ugy hogy amortizalodott a gyakorlat es ha nem mindig de gyakran hibazol es segiteni kell az sem jo a fonoknek. valaki vagy itt irta vagy mashol, de direkt felmondott. Most emiatt vagy nem, nem tudom, de eros gyanum, hogy emiatt, es mi lett belole? Haziasszony akit a ferfi tart el kb. meg a GYED ha van.


Az ejfeli felkelest igen, bevallalta, de ne varjatok el szurrealis dolgokat tole. O is pihenjen munka utan mikozben ti otthon, esetleg traccs partiztok mas anyukakkal meg elvezitek egymas tarsasagat, alszotok amikor a baba, ami nem ritka.


Leszarod vagy nem ez a tarsadalmi berendezkedes, lehet tiltakozni, nem fog valtoztatni mert az anya az anya, apa az apa. Mindkettonek van felelossege, elonye, hatranya.


Szerinted akarok veled talalkozni egy ilyen idegbeteggel? Alig birsz normalisan kommunikalni nyugodtabb, racionalis ervekkel. Csak tamadsz, a masik oldalt nem nezed.. Ha valtoznal akkor talalkoznek veled egy diskurzusra, felolem lehetsz Big Show is, nem nagyon foglalkoztatna ha nem passzivan fenyegetoznel..

febr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/189 A kérdező kommentje:
Az,hogy kivel hogy kell bánni,az attól függ,hogyan viselkedik. Nem attól,hogy mi van a lábaik között,mert az nem számít.
febr. 26. 08:50
 69/189 anonim ***** válasza:
48%
68 minden normális ember támogatja az egyenjogúságot. Aki nem, az nem normális.
febr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/189 A kérdező kommentje:
pont ezt írtam. a feminizmus az egyenlőség ellen van.
febr. 26. 10:17
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!