Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok akik nettó 300 ezer...

Azok akik nettó 300 ezer forint körül keresnek, azok hogy oldják meg a saját lakás vásárlást Budapesten (meg mindenhol az országban)?

Figyelt kérdés

Statisztikák szerint nettó 400 körül van az átlagfizetés Budapesten, de sokak szerint még ez is irreális mivel rengeteg embert nem számítanak bele hogy ne rontsa le a statisztikát (pl. 5 főnél kevesebb embert foglalkoztató vállalatok alkalmazottjait). A medián bér viszont ennél jóval alacsonyabb, nettó 300 ezer forint körül van a fővárosban.

Vidéken mind az átlag mind a medián ennél sokkal alacsonyabb, de ott az ingatlanárak is olcsóbbak arányosan.


Tehát a pesti helyzet végső soron reprezentálja az ország helyzetét, induljunk ki hát abból. Manapság aki medián bért keres, - ergo a legtöbb ember, azért medián - az nettó 300 ezerből hogy oldja meg a saját ingatlan vásárlást, főleg ameddig szaporodó képes korban van, és mondjuk 2 gyereket tervezne, ami a normális lenne ha a hagyományos világot élnénk. Hogyan megvalósítható ez? Feltéve, ha enni is kell valamit az embernek, ami manapság szintén nem filléres dolog.


febr. 21. 13:35
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
69%

#20


Ez egy proli élet, boldognak nem nevezném.

Függeni mástól és az állam kegyéből, egy porfészekben.


Gondolom fityisz szavazók ezek az elégedett emberek:D

febr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
31%

Egyaltalan nem fidesz szavazok.


Boldogok, mert boldog hazassagban elnek. Van mit ennijuk, es van ket gyerekuk. A gyerekek nem nelkuloznek, ok meg nem szamolgatjak a penzt honap vegen. Attol mert valaki proli, es csak egy lakotelepi lakasra futja neki meg lehet elegedett. Sot boldog is.


Tudom, nektek magas lorol dumalo nagykepu bohocoknak csak az lehet boldog aki havi 1milliot keres, legujabb mercivel jar es a titkarnojet es a tinderrol osszeszedett 19eves egyetemista csajt kurogatja az asszony mellett.


En csak arra reflektaltam hogy ket ember kell (fokent) sajat lakashoz, es Bpen kivul ezt konnyebb megoldani mert olcsobbak az arak. Ugyanezt a panelt 40milla korul lehetne megvenni Bpen.. az hogy te ismeretlenul eldontod hogy nem boldogok vagy elegedettek, az teged minosit.

febr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
68%
Gyurcsanytol kernek, multkor is osztogatott valami italt meg etelt. Jo fej az oreg.
febr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
36%
Kicsit OFF, de alapvetően az alacsony keresetű, egyedülálló emberek soha nem tudtak lakást vásárolni, sem most sem régen. Ha valaki megtalálja a párját és ketten keresnek 600-at akkor már össze lehet kaparni az önerőt.
febr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
73%

24


ja Olaszliszkan

febr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem gondját a kérdexőnek. Hitelből veszel lakást, 250-et kifizetsz banknak, a többiből pedig éled az életed.

Mi a kérdés ?

febr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Örököltem máshogy nem volna itthoni fizetésből, de mondjuk nem is dolgozom már ebben az országban a ház meg albérletbe ki van adva. Na így dől a lé.
febr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Szobát vagy a lakást párban bérelnek.

vagy maradnak szülein élősködni tehetetlenül.

febr. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

28


Szülőknél sem élősködök, mivel adok havi 80-90eFt ot a rezsibe, anyam él csak neki havi 200eFt(!) a fizetése. Sztem ő jobban rám van szorulva mint én rá ha egyszer elmegyek. De azért a csajoktól jó megkapni ennek ellenére is hogy mamahotel, de azért ők is ott laknak vagy a férjük/párjuk mellett probálnak kilépni a kapcsolatbol albérletbôl, albérletbe.

febr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még 300 sincs a fizetésem

Mondjuk ha nettó 500 lenne, akkor sem tudnék lakást venni ilyen árak mellett. Továbbtanulok munka mellett, de kilátástalan a helyzet. Egy szuterén minigarzon is megfizethetetlen kategória már, pedig spórolós vagyok és van megtakarításom a kevés fizetésből is. De lakást venni, pláne élhetőt lehetetlen.

febr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!