Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok akik nettó 300 ezer...

Azok akik nettó 300 ezer forint körül keresnek, azok hogy oldják meg a saját lakás vásárlást Budapesten (meg mindenhol az országban)?

Figyelt kérdés

Statisztikák szerint nettó 400 körül van az átlagfizetés Budapesten, de sokak szerint még ez is irreális mivel rengeteg embert nem számítanak bele hogy ne rontsa le a statisztikát (pl. 5 főnél kevesebb embert foglalkoztató vállalatok alkalmazottjait). A medián bér viszont ennél jóval alacsonyabb, nettó 300 ezer forint körül van a fővárosban.

Vidéken mind az átlag mind a medián ennél sokkal alacsonyabb, de ott az ingatlanárak is olcsóbbak arányosan.


Tehát a pesti helyzet végső soron reprezentálja az ország helyzetét, induljunk ki hát abból. Manapság aki medián bért keres, - ergo a legtöbb ember, azért medián - az nettó 300 ezerből hogy oldja meg a saját ingatlan vásárlást, főleg ameddig szaporodó képes korban van, és mondjuk 2 gyereket tervezne, ami a normális lenne ha a hagyományos világot élnénk. Hogyan megvalósítható ez? Feltéve, ha enni is kell valamit az embernek, ami manapság szintén nem filléres dolog.


febr. 21. 13:35
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
30# szintén, évekig kell gyűjtenem önerőre. ha kevés, akkor 2 választásom van, egy normális lakás/ház akkor életem végéig kell fizetnem a hitelt, vagy szaros házat, de legalább 10 évig.
febr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Ugyan korábban 1 év alatt összeszedtem félmilliót, de egyéb problémák miatt képtelenség. Egyrészről személy szerint óriási probléma miatt elúszott 1-millióm és hitel is, párom még rosszabb helyzetben van. Másrészről ha tudtam is volna tovább gyűjteni és most lenne 2-millió felett, az sem elég bolond módon elszállt 40-milliós panellakásra sem. Borzalmas világot élünk jelenleg.
márc. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!