Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Mi Hazánk szavazói...

Ha a Mi Hazánk szavazói között van a legtöbb tanult ember a telex szerint is?

Figyelt kérdés

[link]



Medián: Magas a diplomások, a fiatalok és a férfiak aránya a Mi Hazánk szavazótáborában


Az átlagnál több diplomás szavaz a Mi Hazánkra:


A Fidesz szavazók 30 százaléka középiskolát végzett, 25 százaléka csak általános iskolát, és mindössze 17 százaléka diplomás.

Az ellenzék szavazóinak 33 százaléka szerzett érettségit, 25 százaléka diplomát, és 16 százaléka végezte el csak a 8 osztályt.

A Mi Hazánk szavazóinak körében viszont a 34 százalékot is eléri a diplomások aránya. A szavazóik 33 százaléka érettségit szerzett, 16 százaléka csak az általános iskolát végezte el.


febr. 24. 13:22
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
20%
Vicces, ahogy vergődnek a komcsik, és még a saját propagandamédiájuknak se hiszik el, ami számukra kellemetlen :D
febr. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
53%
A könyvdarálók pártja nyilván a legvonzóbb a diplomásoknak, mit nem lehet ezen érteni?!
febr. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
74%

#21: ja, igen, elfelejtettük, hogy nektek elég megnézni az oldal nevét, és ha ok, mindent elhisztek, amit olvastok. :D

Gyakorlatilag ezt jelentetted ki. :D


Nekünk meg felrójátok, ha kritikusan fogadunk egy állítást, jelenjen meg bárhol. Basszus...

febr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
17%
#23 Pedig biztos lehetsz benne, hogy a ti propagandamédiátok nem fog a mi javunkra hazudni :D
febr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
83%

A fidesz és a mihazánk képtelen elfogadni hogy vannak függetlenségre, objektivitásra törekvő magyar médiumok.

Szerintem ez folyamatos gyűlöletkeltés, és ezt a két pártot jellemzi.

febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
23%
#25 Ha a telex függetlenségre és objektivitásra törekszik (a hét vicce), akkor elhihetnéd nekik ezt is, nem? :D
febr. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
83%

A Telex szerintem objektivitásra törekszik, de én ritkán olvasom.

A Telex nem végzett széles körű felmérést, más kutatások adatai alapján írt egy cikket. A kutatások eredményei mennyire hitelesek? Ki tudja.

Azért mert mondjuk 100 megkérdezettből 6-an azt mondják hogy mihazánkosok, és 4-en közülük azt mondják hogy diplomások, az ettől így van?

...esetleg kérdezz meg egy diplomást a pártodba ha nem értenéd mi ebben a buktató, miért lehet hogy esetleg nem valós az eredmény :)


Én pl diplomás vagyok, és semmilyen kutatásban nem szerepelek, tudatosan.

Szóval akkor a kutatásban nem szereplők között akár 100% is lehet a diplomások aránya.


Ha összesen ennyi amire a mihazánkosok büszkék lehetnek, akkor hajrá :)

febr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
20%

Minden szalmaszálba belekapaszkodtok, csak hogy ne kelljen elismerni, hogy okosabbak vagyunk nálatok :D Többek között ebben is megnyilvánul.

Amúgy ha a telex objektivitásra törekszik, akkor elég rosszul megy nekik :D Ugyanolyan szintű propagandát tolnak, mint az origo.

febr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
74%

#24: látom, még mindig nem érted.

Te ebben gondolkozol: "komcsik", "a ti propagandamédiátok"

Én ebben: megnézem a forrást, összevetem mással, gondolkozom, ha úgy látom, megalapozott az állítás, elfogadom.


Érted a minőségbeli külnbséget? Nem hiszem.


Ja, és még mindig nem a Telex állít valamit, hanem recenziót ad egy HVG-s cikkről. De gyanítom, ezt sem érted.


#26: nem, még mindig nem az alapján hiszünk el valamit, hogy egy médiatermék - állítólag - mire törekszik. Lásd feljebb.


Egyébként számomra még mindig nem derült ki, hogy miért olyan eszeveszett nagy felismerés, hogy a Mi Hazánk szavazói között felülreprezentáltak a diplomások. Eddig is tudtuk (ld. 2023-as Iránytű felmérést), hogy a 40 alattiak aránya náluk a legmagasabb (ellenben mind a Fidesz, mint az ellenzéki összefogás egy vegyesfelvágott ilyen tekintetben), és a 40 alatti lakosság diplomások tekintetében magasabb számot mutat.

De gyanítom, erre is csak akkor "jössz rá", ha leírja neked az Origó.

febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
65%

Szóval ha a Telex propagandát tol, akkor a kihazánk lapja, hiszen őket dicséri, nem?

Vagy ha az ellenzéké és hazudik, akkor te sem hiszed el, hogy van a mihazánkba diplomás, hiszen a Telex hazudik.

febr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!