Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintem ez agyrém! Van aki...

Szerintem ez agyrém! Van aki ezt elhiszi???

Figyelt kérdés
a KSH adatai alapján 2024 januárjában az infláció 3,8%. Nem tudom Önök, hogy vannak fele, de én nem vettem észre, hogy annyira nagy olcsóság lenne. SŐTTTTT.

febr. 27. 17:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A drágulás java 22-ben és 23 -ban megtörtént.

Ma már 1000 forint egy kg. kenyér, szemben 2022 elejével, amikor 500 forint volt kb, és 2021-gyel, amikor 300 forint volt.

Csak úgy kb. 3x az élelmiszerárak...

febr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
40%
3,8% a havi, akkor az 40% koruli eves inflaciot jelent? (3,8x12)
febr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne olcsóság? A 3,8%-os infláció annyit jelent, hogy most csupán 3,8%-ot romlott a pénz értéke. Ettől minek lenne bármi is olcsó? Az árak ugyanúgy emelkednek, csak nem akkora ütemben, mint tavaly.
febr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
45%

Van baj nálatok, az biztos.

Ez rohadtul nem jelent olcsóságot.

Nálunk egy éve már 850 egy kiló kenyér, tehát az infláció 0% a tavalyi januárhoz képest, mivel nem emelkedett.

Ennyi.

febr. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az infláció áremelkedést jelent.

Csak mert az infláció lement 40%-al attól még ugyanúgy emelkedhet vagy éppen stagnálhat egy termék ára.


"Van aki ezt elhiszi?"

Igazából nincs sok értelme megkérdőjelezni. Ezeket az adatokat kaptuk, ezzel kell beérni

febr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én elhiszem, a nagy ütemű drágulás már befejeződött. Lassan visszarendeződik az infláció a "normál" értékre.
febr. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Lassan beletörőik az embere ezen szólamokba.
febr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a meteorológust is kirúgják ha nem megfelelőt jósol, nem hogy a ksh vezeőit :D Vörösödik az ég alja mert Mao elvárs úgy akarja :D
febr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 PMC Wagner ***** válasza:
Kérdező az olcsóbbodást deflációnak nevezik. Szóval az infláció amíg van addig csakis drágulnak a dolgok
febr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
68%
Igazából nem számít most mennyi, mert a durva áremelés már megtörtént. Teljesen mindegy hogy mostantól mennyivel emelkednek az árak, amikor már minden HÁROMSZOR annyiba kerül, mint korábban.
febr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!