Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a teendő akkor, ha egy...

Mi a teendő akkor, ha egy Országgyűlési választáson senki se megy el szavazni, tehát 0% a részvétel?

Figyelt kérdés

Esetleg a magyar kormány ilyen esetben kötelezővé teheti a szavazást?

Vagy kiír egy újat egy későbbi időpontra, arra hátha elmennek?


febr. 28. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Új választást kell kiírni, mert érvénytelen.
febr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Újat kell kiírni.
febr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Mondanám, hogy ott tartunkk, hogy ennek a kérdésnek semmi értelme, mert sci-fi, de hát ugye pár héttel ezelőzt még az is sci-fi volt, hogy a köztársasági elnök megjegyelmezhet egy pedofil segítőnek 😃


Szóval ja, ilyen hülye kérdésekkel is komolyan kell foglalkozni... a chatgpt azt mondja, hogy a szavazásra jogosultak 25%-a szükséges az érvényességhez. Ha ez nincs meg, akkor érvénytelen, és új szavazást kell kiírni.

febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs,a politikusok elmennek és szavaznak.egyébként ugyanúgy a leadott szavazatok aránya dönt.
febr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Én már ott tartok, hogy azt mondom, hogy aki nem orbánista, az ne menjen szavazni, teljesen mindegy, hogy milyen érzelmű az illető. Elég jelzés ez is a magyar politka minden oldalának.

MaradjOtthon, NeSzavazz!

febr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
0-nak a kétharmada 0, ezért akárhogy is nézem, egy ilyen kimenetel kétharmados többséget érne a regnáló kormány számára.
febr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyat elég nehéz elképzelni, hogy nulla ember menjen el szavazni.

Ha nincs meg az érvényességi határ, akkor új választást kell összehívni, legalábbis régen így volt, és akkor az létszámtól függetlenül érvényes lesz.


Ha mások nem, hát a képviselők el szoktak menni, és magukra szavaznak, a strómanok is, szóval garantált ilyen esetben a fidesz győzelem.


Azzal, ha valaki nem megy el szavazni, nem úgy általában az összes politikust bünteti, hanem a Fidesz esélyét növeli, sokkal nagyobb szívességet tesz azzal a fidesznek, mintha egy ellenzéki pártra szavazna.

febr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#5 Miért, az értelmetlen népszavazáson az érvénytelen szavazatok kirívóan magas aránya jelzést volt a Fidesznek? Frászt, kihozták belőle, hogy igazuk van és veregették a mellüket.

Mivel negatív szavazat nincs, így inkább szavazz akárkire (akár a Kutyákra pl.), mint ne menj el, mert akkor az olyan, mintha a Fideszre szavaznál.


Én örülnék ha lenne olyan, hogy negatív szavazat, amivel egy adott pártra leadott voksok számát csökkented eggyel. Mert azt biztosan tudom, hogy kit NEM akarok látni, de a sok kis ellenzéki pártból nehéz választani.

febr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8, én mégegyszer nem fogok asszisztálni ehhez a rendszerhez, nem leszek biodiszlet az ellenzékkel együtt.

Én otthon maradok.

febr. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is az lenne a jó, ha kétfordulós választás lenne, és az első fordulón lenne negatív szavazata és pozitív szavazata is az embernek, ill. számozva szavazhatna, a nagy számmal arra, akit a legszívesebben látna, a kisebb számmal, akit kevésbé, és egy -, akit egyáltalán nem szeretne.


De persze ez csak egy változás a sok közül, amire szükség lenne, de nem ez volt a kérdés.


Akkor tuti, hogy se Orbán, se Gyurcsány nem lenne, se a szélsőséges barmok, és máris lenne esélye egy jó kormánynak.

febr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!