Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lesz valakiből politikus...

Hogy lesz valakiből politikus Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még mielőtt belekezdek, kérlek benneteket, aki olyan szándékkal jött ide, hogy azt kommentelje: Orbán barátjának/rokonának/kiskutyájának/aranyhalának kell lenni, le kell hazudni a csillagokat az égről, lehetetlen feladat stb, az spóroljon meg magának egy értékes percet az életéből, és ne is fáradjon ezzel! Köszönöm!


Röviden rólam, hogy megértsétek a sztorit: Szlovákiai magyar vagyok. Már kiskorom óta Magyarországra húz a szívem, magyar emberek közé. Lehet onnan mindenki menekül amerre lát, de én szeretnék Magyarországon élni, valamint jobb hellyé tenni, ha csak egy kicsit is. Az idén jelentkeztem nemzetközi gazdálkodásra az ELTE-re, úgy véltem ez fogja a legjobb alapokat adni, mind gazdaság és nyelvek, kommunikáció, kapcsolatok terén. Egyetem alatt, vagy miután elvégeztem, mindenképp politikában szeretnék elhelyezkedni. Most ha azt mondanám gazdasági miniszter akarok lenni, mindenki aki itt van kinvetne, és lehordana, de a hecc kedvéért akár ezt is feltételezhetjük.


Na és akkor a kérdéseim, milyen út vezethet ehez?

Hol érdemes kezdeni, és hogyan lehet a legefektívebben megmászni a ranglétrát?

Milyen tulajdonságok szükségesek ahoz, hogy valaki el tudjon érni egy jó pozíciót, ahol már tényleg lehet különbséget tenni, változást hozni?

Mire érdemes nagyon rágyúrni egyetem alatt, milyen emberi tulajdonságok tesznek egy jó politikust? (gondolok itt: kommunikáció, karizma, meggyőzőképesség, jó tanulmányi eredmények, vagy éppen jó kapcsolatok)

Nagy hiba e, ha úgy akarok ide "betörni", hogy sem jogot sem politikát nem tanulok az egyetemen, hanem a fentebb említett szakon?


Ami azt illeti, mostmár biztos vagyok benne, aki eddig nem nézett hülyének, mostmár annak fog. Még hogy a jövőbeli gazdasági miniszter gyakori kérdéseken kérdezze meg, hogy válhat azzá pff.

Csak szeretnék egy reális képet kapni arról, mire számíthat valaki, aki egy ilyen útba vág bele, és mik lehetnek a realisztikus elképzelésie, hol érdemes kezdenie.


Előre is köszönöm minden kommentelőnek a drága idejét, és segítségét! További szép estét!



márc. 2. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Úgy, hogy gerinc nélkül születik.
márc. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Sok variáció van.
márc. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Hát ja, a politika kb az egyetlen út amerre el tudsz indulni hogyha suliban humán tantárgyak felé oriéntálódtál.. vagy bejön, és lesz egy karriered ami során mindenki utálni fog téged és emellett sokat kell majd dolgoznod, hazudnod stb, vagy nem jön be, és mehetsz a mekibe. Ezért kellett volna matekot, fizikát és értelmes tantárgyakat tanulni
márc. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozik egy párthoz, szórólapozik, stb, beszélget
márc. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!