Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony Gergelyben mit...

Karácsony Gergelyben mit látnak a budapestiek? Miért képesek még mindig rászavazni?

Figyelt kérdés
Annyi elég, hogy nem fideszes?
márc. 4. 07:53
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
76%
Imádom ezt a Karácsony szörnyű főpolgármester szöveget, aztán valahogy mindig kiderül, hogy az vele a gond, hogy kevésbé lehet autózni Budapesten. Hát elárulom neked, hogy sok budapestinek ez egy nagyon jó pont, meglepne, ha nem az lenne a választás eredménye, hogy még többen szavaznak rá, mint az előző választáson.
márc. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
73%

#6 és #7 már adott tökéletes választ, én inkább más irányból közelíteném meg.


Szóval Karácsony mi rosszat csinált, ami egy BUDAPESTI lakosnak rossz? A két legnagyobb dolog ami nem csak egy hazugság, az a biciklisávok és a lánchíd lezárása. Csak ugye ezek egy tömegközlekedést használó lakosnak semlegesek, egy belvárosinak pedig hatalmas plusz. Akik nagyot szívnak, azok az agglomerációban élők, vidékről valami oknál fogva Budapestre látogató autósok és a nagyon külkerületi lakosok. De ezek közül a vidéki és agglomerációban élők miért a mi problémánk? Szolgáljuk ki azokat az embereket akik nem itt laknak? A külvárosiakat lehet csak sajnálni, mert vannak olyan helyek ahonnan több, mint 1 óra bejutni a belvárosba pl dolgozni. Viszont összességében több embernek tettek jót ezek a döntések, így nem olyan nagy gond, hogy a külváros szív.


Gazdasági dolgok miatt meg érdekes Karácsonyt szidni, mikor egy 2/3-os abszolút többséget élvező kormány ellened van a covid és háború okozta problémák közepette:D

márc. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
8%
Teljesen mindegy, ki(k) lesz(nek) az ellenjelölt(ek). Hanuka Gerinél bárki jobb.
márc. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
63%

13, oké, de, honann tudjuk meg, hogy ki lesz Hanuka Geriné utódja?

A szavazás másnapján, be kell menni a városházára megkérdezni?

márc. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 wc papa ***** válasza:
18%
Turban Viktornak erdeke Karacsony Gergely polgarmesternek BP-n, mert mindent ra lehet sozni videken, meg persze magara BP-re.
márc. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
100%
12/15 anonim Egy érdekesség. 80-as évek, én 60 kilométerről jártam Józsefvárosba melózni. Kolléga a Soroksárról. 20 percel előbb indult mint én, hogy beérjen.
márc. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
28%

#12 "Szóval Karácsony mi rosszat csinált, ami egy BUDAPESTI lakosnak rossz? A két legnagyobb dolog ami nem csak egy hazugság, az a biciklisávok és a lánchíd lezárása. Csak ugye ezek egy tömegközlekedést használó lakosnak semlegesek, egy belvárosinak pedig hatalmas plusz."

Ezek szerint te nem közlekedsz Budapesten.

Amit csináltak az pont hogy a tömegközlekedésben utazóknak is rossz. Azzal, hogy 1 sávon lehet csak a fő utakon közlekedni a buszok is benn ragadnak a dugókban. Éppen így káros az ahogy megváltoztatták a villamos közlekedést, azt, hogy korábban a villamosokhoz igazodott a lámpaváltás.

De ott vannak a megemelt parkolási díjak, hogy ott is fizetős lett a parkolás ahol korábban ingyenes volt. Fél éve még meg tudtam tenni, hogy kocsival csak a város szélén levő K+F parkolóig mentem és ott átszálltam tömegközlekedésre, de most már ott is fizetnem kell a parkolásért. Akkor már inkább bemegyek kocsival a belvárosba és ott kevesebb időre fizetem a parkolási díjat, mert ugyanúgy ülök a dugóban a buszon is, mint a kocsiban és nem kell külön fizetnem a BKK jegyért. Ennek mi értelme volt? Azért tettem le a kocsit és vállaltam be a tömegközlekedést, a hosszabb időt, mert nem kellett parkolási díjat fizetnem. Most dugó is van, tömeg is, fizetek is - akkor megyek kocsival inkább.

A főpolgármesternek amúgy nem az a dolga, hogy ne ártsson a fővárosiaknak, hanem hogy hasznukra legyen. Sorolj már föl dolgokat amivel Karácsony előre vitte a főváros életét ez alatt az 4,5 év alatt! Nem nagyon fogsz találni. Több van olyan amikor a hosszú fenyegetőzését, ellenkezését meggondolva végre nem akadályozott egy állami beruházást, mint amit az ő időszaka alatt kezdtek el és csináltak meg.

De ott van a Dél-Budai centrumkórház is, ami most már lassan átadásra kerülne ha 2019-ben nem mondanak rá nemet a kerületi új polgármesterrel karöltve szinte azonnal.

márc. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
72%

A kelenföldi P+R parkolók esetén alkalmanként 350 Ft a parkolási díj. A belvárosban pedig 450-600 Ft/óra a parkolási díj. Szóval, igen, valóban nincs ingyen a parkolás a P+R parkolóban, de hogy emiatt ne érje meg letenni az autót a parkolóba, az erősen túlzó állítás.


A buszok pedig kevés helyen ragadnak be a dugóba, alapból kevesebb dugó van, mint korábban vagy a google statisztikák is libsi baloldaliak lettek, másrészt van buszsáv a legtöbb helyen a városban.


A legnagyobb probléma a tömegközlekedéssel, hogy túlzsúfolt, de ez megint annak a jele, hogy többen használják, mint korábban.


És ezek a döntések mind a fővárosiak érdeke, de jó, hogy te, aki nem tömegközlekedik, hiszen azt hiszed a buszok a dugóban állnak és nem is fővárosi, tudod, hogy ezek hogyan érintik a fővárosiakat.

márc. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
82%

A Dél-budai centrumkórházon pontosan mire mondtak nemet Karácsonyék és ez miben hátráltatja az építkezést?


2020. novemberében kezdték el a konkrét földmunkákat a DBC-nek szánt telken, amit még 2017-ben vett meg a kormány. Szóval, ha Karácsonyék erre nemet mondtak, az legrosszabb esetben is másfél év csúszást okozott. Alig várom, hogy 2025 végén pontosan mikor fog megnyílni a kórház, aminek az építését jelenleg 2026-ban tervezik befejezni és ez ugye kis hazánkban pont a tervek szerint szokott haladni és sosincs késés az építkezéseken.

márc. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
36%

"De ezek közül a vidéki és agglomerációban élők miért a mi problémánk? Szolgáljuk ki azokat az embereket akik nem itt laknak?"

Nem ott van a lakhelyük, ahol neked, viszont ott termelik a GDP-t, ahol te laksz. De úgy látom, idáig már nem terjed a látókör.

márc. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!