Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony Gergelyben mit...

Karácsony Gergelyben mit látnak a budapestiek? Miért képesek még mindig rászavazni?

Figyelt kérdés
Annyi elég, hogy nem fideszes?
márc. 4. 07:53
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
75%
Lehet neked újdonság, de a növények pollennel szaporodnak, tehát a búza is ontja a pollent. Azt meg jelöld már meg, hogy hol vannak embernél nagyobb ronda növények Budapesten, mert én még ilyet nem láttam. Egyetlen hekyet jelölj meg, ahol ilyenek vannak és hétvégén megnezem.
márc. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
14%
Lehet neked újdonság, de nem télen szokott méteresre nőni a gaz :) Így aztán most hétvégén hiába nézelődnél.
márc. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
44%
Azért arra kíváncsi lennék, hogy milyen 2 méteres gaz tűnik el a télen magától? Ami megnő ennyire az nem lágy szárú növény, hogy magától osszeessen. Szóval akkor tisztázzuk, hogy az önkormányzat nem foglalkozik a gazzal, ami megnő ember magasságúra olyan területeken, amiket nem árulsz el, hogy aztán a télen elvigye a cica.
márc. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
17%
Nem hiszem, hogy mérvadó lenne gaz szempontból egy olyan ember véleménye, aki szerint lágy szárú növény nem nőhet meg 2 méterre :D
márc. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
29%

#34 "Rengeteg fejlesztes indul el karacsony alatt, ugy hogy a Fidesz elzarta a fejlesztesek elol a csapokat. Kezd zoldde valni Budapest, persze eleg sok munka van meg."

HOL? Milyen fejlesztések indultak el Karácsony alatt? Hol kezd zölddé válni a főváros? Az össz zöldítés ami megtörtént az elmúlt években az a Liget projekt meg amit az atlétikai vb építkezésekor az állami beruházás során csináltak.

márc. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
0%

#39 "Na most feltételezve, hogy magadat nem gondolod haszonnövénynek, megkérdezném, hogy Budapesten pontosan milyen haszonnövény termelés folyik azokon a gazos területeken? "

Nagyon bénán próbálod védeni a védhetetlent. Azokon a területeken ahol most gaz van mert nem vágják le ott korábban fűnek kellett volna nőnie.

A szemétnek sem az a definíciója, hogy csak akkor lesz szemét ha olyan helyen hagyod vagy dobod el amit korábban valaminek a termelésére használtak, hanem ami nem oda való és nem jó semmire, ellenben ronda, káros és útban van az is szemét.

A rendezett lakókörnyezethez hozzátartozik a normálisan rendben tartott zöld terület. Ha méhlegelőt akarnak akkor azzá kell tenni és nem válik azzá csak mert nem vágják le azt amit előtte mindig levágtak.

Nálunk valóban méhlegelők vannak a városban kialakítva, kertészek megtervezték, eleve úgy ültették be, hogy a méhlegelők funkciójának megfeleljenek és utána hagyták nőni. De ősszel ezeket is rendbe teszik és most tavasszal kezdenek majd újra nőni a növények benne. Mellette 20 centivel meg nyírják a füvet és eltüntetik a gazt.

márc. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
89%

"Számtalan helyen le lett tisztázva, hogy mi az értelme a méhlegelőknek és hány városban rendszeres a használatuk."


Van számos fotó, felvétel a régi Budapestről. Ahol persze természetszerűleg még nem volt nagy az autós forgalom, de sokkal több zöld terület volt. Egyik sem "méhlegelő" színvonal volt. Nem a spanyolviaszt kell kitalálni, elég lenne visszaadni a főváros hagyományos arculatát.

márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
57%
A magyar értelmező szótárbol linkeltem a gaz jelentését. Ha neked nem tetszik, lehet nyelvet újítani, mert jelenleg még az a definíció, amit hivatkoztam, és ez teljesen irreleváns a szemét definíciójától, szóval nem világos az, hogy jön ide. És hallgatom azt a sok lágy szárú növény fajmegjelolest, amik Budapesten még mindig meg nem jelölt helyeken 2 méter fölé nőnek és a télre eltűnnek. Mert bár szerinted sok ilyen van, egyet se írtál.
márc. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
41%

#42 nyáron se láttam, írhatnál pár helyet, ahol van ilyen, mert szerte a városban járok, de évek óta egyre kevesebb a zöld. Ja, hogy évente 1x van budapesten, aztán úgy sír a komcsi szád? 🤣


Nekem a gaz is tetszene, voltak is gondolataim, hogy a városban egy csákánnyal kicsit elősegítem a zöldítést, a feleslegesen aszfaltozott felületek bontásával, pl a felújított tereken.


De sajnos árnyék nincs szinte semmi budapesten, csak a lakótelepek árnyékai.

márc. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
25%
#49 A Nagykőrösi úton néha megfordulok, annak az elején a zajvédő fal mellett pl. ember magasságú gaz nőtt nyáron. De amúgy döntsétek már el az elvtársaiddal, hogy akkor most karigeri óta tiszta zöld lett Pest, vagy nincs semmi zöld? :D
márc. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!