Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik fontolgatják, hogy...

Akik fontolgatják, hogy Magyar Péterre szavazzanak, õk az elõzõ országgyűlési választáson kire szavaztak?

Figyelt kérdés
Kérem fõkèpp az vàlaszoljon aki fontolgatja, hogy rá adja az x-et. A baloldali megmondòemberek akik egybõl okoskodnak, lapozzanak tovàbb. Olyanokra nem vagyok kíváncsi aki élbõl ràmondja, hogy kizàrólag az ellenzèktõl vesz el szavazatokat, anèlkül, hogy ezt alá tudná támasztani...

#FIDESZ #szavazás #Mi Hazánk #Magyar Péter #Ellenzèki összefogás
márc. 14. 04:16
A kérdező szavazást indított:
Fidesz
Ellenzéki összefogás
Mi hazànk
Egyèb kis párt
El sem mentem
42 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Amugy en birom a faszit, meg minden tiszteletem az ove, de egyelore nem latom at h mi is a celja? A megmaradt ellenzeki tabort akarja megosztani? En akit az ellenzekrol tamogattam, oket az ertekrendem es az o ertekrendjuk miatt tovabbra is fogok. Karacsonyt fopolgarmesterkent illetve a Momentumot. Kerdes inkabb az, hogy most mindenki mogem fog beallni aki nem Fidesz? Nekem azert vannak ketsegeim.
márc. 14. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

KDNP-re.

Ja, várjál arra a pártra vagy 30 éve nem lehet szavazni. 😂🤣

márc. 14. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Én még nem szavaztam soha senkire. Eddig nem is volt különösebben hatással az életemre a politika. Dolgoztam, középszerű életem van, soha semmilyen komolyabb állami támogatást nem vettem igénybe, nem szorultam mások vagy az állam segítségére. Pár éve kezdtem kilátástalannak látni a jövőt. Persze, öregszem... Kicsit többet látok a világból a saját személyes érdekeimen kívül. Egyre kevésbé látom biztosítva a nyugodt öregkort. Egyre inkább hatással van rám a közélet. Elkezdem híreket olvasni, vitaműsorokat nézni, szakemberek véleményét meghallgatni pénzügyek, gazdaság, oktatás, politika és minden fontosabb területen. Különböző állásfoglalások, fejtegetések után a saját tapasztalataimon keresztül próbálok véleményt formálni. Most először várok úgy választást, hogy eltökélt szándékom hogy szeretnék szavazni. A leginkább aggasztó dolog az, hogy nincs semmiféle meggyőződésem, hogy mi lenne jó döntés, mert abban biztos vagyok, hogy a fideszt nem akarom és abban is, hogy Gyurcsányt sem. A kisebb pártok egy két embert leszámítva jelentéktelenek, legfőképpen azért, mert eddig sem végeztek érdemi munkát.

Magyar Péterről sem tudunk sokat. Azt sem, hogy kikkel fog összefogni. Az egyetlen dolog ami miatt pozitívumként tekintek rá, hogy szerintem nem keveset kockáztat ezzel a kiugrással. Szimpatikus, hogy senki és semmi elől nem zárkózik el, hogy nyitott a beszélgetésekre. De az is biztos, hogy egyedül ehhez kevés. Anyagilag, emberileg, politikai tapasztalatokat tekintve, mindenhogyan. Az viszont biztos, hogy szükség volna fiatalokra, akik haladóbb gondolkodásúak, mint mi idősebbek. Abban is biztos vagyok, hogy nem lehet mindenki számára megfelelő politikát csinálni. Nem a személyes érdekeimet fogom figyelembe venni, ha szavazok, hanem azt, hogy kiben van meg az a törekvés, hogy az oktatás változzon, az egészségügy javuljon és, hogy elsősorban a dolgozó embernek létbiztonsága legyen. Mindezek előtt pedig egy valódi elszámoltatás legyen végre.

Ha megfelelő programja lesz és megfelelő emberekkel veszi körbe magát, akkor adnék neki egy esélyt.

márc. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

#3

"Az egyetlen dolog ami miatt pozitívumként tekintek rá, hogy szerintem nem keveset kockáztat ezzel a kiugrással"

Ezt kifejtenéd? Mit kockáztatott pontosan? Mármint elég egyértelműen az ő köré kezdett kiesni a nagyon hatalom közeli körökből, szóval amit veszített azt már bukta azért, mert Novákot lemondatták.


"Az viszont biztos, hogy szükség volna fiatalokra, akik haladóbb gondolkodásúak, mint mi idősebbek"

Ezt próbálja egyébként a momentum vinni.

márc. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

#4

Hogy pontosan mit kockáztatott, azt elsősorban ő tudná megválaszolni, én csak a magam szintjén tudom megítélni őt, abból amit eddig láttam belőle és amit gondolok róla a saját tapasztalataim által.

Nekem, a hozzám hasonló embereknek egy tisztességgel ledolgozott élet után megvan a kis létbiztonsága. Tető a fejünk felett, befizetett számlák, esetleg egy kisebb megtakarítás.

Néha jut szórakozásra, néha nem. Néha telik magánorvosra, néha nem.

Egy biztos, legtöbben szeretnénk jól élni. Legtöbben tudnánk azt mondani, hogy de jó lenne jobban, gondtalanul. Azért, hogy lényegesen jobban élhessek nem merném kockáztatni ezt ami van. Nem mernék szembe menni sokmindenkivel, mégha biztos is vagyok az igazamban vagy a dolgokban, mert bennem van a félelem, hogy mi lesz, ha rosszabb helyzetbe kerülök, ezáltal a családom is. Sokkal fontosabb a mindennapi nyugodt élet, mint az, hogy vagy sikerül vagy nem küldetés miatt az élére álljak valaminek, amiben bízom, hogy jól alakul és a végén sokkal jobb helyzetben leszek.

Ezért vagyunk könnyen megfélemlíthetőek, mert a túl nagy kockázatot nem szeretjük, inkább belenyugszunk a helyzetünkbe.

Sokszor vannak köztünk hétköznapi hősök, akik hirtelen ötlettől vezérelve vagy némi megfontolás után vásárra viszik a bőrüket másért, másokért. Az biztos, hogy belőlük sem sok akad. Olyan pedig még kevesebb van, aki tanult, világot látott, tapasztalat ember és megfontolt döntést hozva dobja oda azt a mindennapi biztonságot, ami eddig adott volt.

Ezt a döntést úgy meghozni, hogy 3 kiskorú gyereked van és mindentől nem fogod tudni megvédeni őket...

Úgy kilépni a nyilvánosság elé, hogy az egyik oldalon áruló vagy, a másikon meg beépülni vágyó tégla. A jól fizetett állásaid már nincsenek, a jövőd bizonytalan, mert egyelőre csak viszi az idődet, a pénzed a jelen. Amiket eddig megszereztél, az életmód, amit megszoktál, a mindennapi nyugalmad kockára tetted. Magadért vagy másokért? A jövő zenéje, hogy megtudjuk, de azzal kapcsolatban senkinek se legyenek illúziói, hogy a jelenlegi rendszer minden törvényes és törvénytelen eszközt be fog vetni, hogy ellehetetlenítsék. Ha valaki, akkor ezt ő mindannyiunknál sokkal jobban tudja. Szerintem az ilyesmire nem lehet felkészülni, sem igazán hatékonyan védekezni. Mindezek tudatában mégis vállalta úgy, hogy ez nem csak az ő életére lesz negatív hatással. Az is lehet, hogy csak én vagyok egy tájékozatlan és begyepesedett vidéki vénasszony, aki semmit nem ért a világból és a vasárnapi ebéd a legkomolyabb döntés az életében. De valahol mégis úgy érzem, hogy ideje volna már ráébredni, hogy micsoda kifordult értékrend mentén merünk olyan kijelentéseket tenni, hogy mindegy ki kormányoz, úgyis mind tolvaj. Mindezt azért, mert hagyjuk. Te is, én is, mindannyian, akik soha nem emeljük fel a hangunk. Legalább azt, aki megpróbálja helyettünk, ne tapossuk el. Az idő majd beigazolja, hogy megérte e neki vagy nekünk.

márc. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Szei


Szerintem azt kockáztatta h rengeteg támadàst fog kapni és ezért le a kalappal elõtte. Gondoljatok bele, hogy õt duplàn tàmadják/fogjàk tàmadni, egyrèszt a fidesz propagandistài akik attól sem riadnak vissza h valakit Terry Black "barátjànak" titulàlnak ès a baloldaltòl is akik félnek h feleslegessè válik a munkàjuk és kereshetnek új állás után. Azèrt nem könnyű átverekedni magad egy ilyen lejárató kampányon...

márc. 14. 13:34
 7/17 anonim ***** válasza:
57%

#5

"akik hirtelen ötlettől vezérelve vagy némi megfontolás után vásárra viszik a bőrüket másért, másokért"

De pont arról van szó, hogy ez a kockázat akkor él, ha nincs elég megtakarítása valakinek. Te pl. nyilván veszíthetsz, de egy Magyar Péter - nyilván ha tett félre -, akkor élete végéig nem kell dolgoznia és akkor is meg tud élni.

Ezért nem őszinte egy ilyen felvállalás.


#6

"Szerintem azt kockáztatta h rengeteg támadàst fog kapni"

Ezt mindenki kap, aki nem fideszes. A napokban volt, hogy a momentumost fenyegették meg. Hadházy-ról az ment a hírekben, hogy megölte a szomszédját stb.

márc. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

#7

Ez is ki fog derülni, mert minden követ megmozgat majd a kormánypárt, hogy bármit előássanak róla, ami terhelő. Szóval ha sáros, akkor hülye lenne ennek kitenni magát. Azt mondta részletes vagyonnyilatkozatot fog közzétenni, ha politikai pályára lép. Megemlítette azt is, hogy annyi megtakarítása van, mint amennyi hitele.

márc. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

2014 Jobbik

2018 Jobbik

2022 ellenzeki osszefogas

márc. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó: Csak érdeklődésképp, hogy miért maradtál a Jobbiknál (összefogás) 2022ben, és miért nem Mi Hazánk?
márc. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!