Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Balog püspök miért püspök még?

Balog püspök miért püspök még?

Figyelt kérdés
A reformátusok nem tudnak, vagy nem akarnak megszabadulni tőle?

#püspök #Ref. Egyház #pedosimi
márc. 18. 07:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
olyan mit a pióca
márc. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Belső, körök azt mondják, hogy a református egyház áll a legközelebb a jelenlegi kormányzathoz, hallottam olyan verziót is, hogy, mivel annyira kevés már az egyházi tag, jelen pillanatban a magyar állam tartja fennt az egyházat és jelentős befolyással bir a politika a működésébe.

Onnan, hogy ez az ember, Novák és Orbán lelki vezetőjének van/volt kikiáltva, nem nehéz következtetni a belső működési viszonyokra. Még Magyar Péternek sem kell lenni ehhez.

márc. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

2 hozzászóló, erre nem is gondoltam, hogy ilyen szál is lehet.

Miniszterelnök, volt köztársasági elnökünk, református.

Kevés a tag, úgy általában az egyházaknál? Talán ez a mostanság kiderülő zaklatásos esetekhez??? 🤔

márc. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok mutyipénzt gurított oda a miniszterelnök, hogy most veszni hagyja. A saját kutyája kölyke, tehát az isteni és a magyar erkölccsel szemben a fidesz ideológiáját is követi.
márc. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

3, nem ez már régóta tartó tendencia. 4-5 éve olvastam erről elöször, hogy úgy hivatkozik a politika a vallásra, mint erkölcsi irányzatra, hogy közben egyre kevesebb ember van akármilyen templomban. Tavaly, a népszámlálás előtt volt egy cikk a Telex-en, ami végigjárta az ország különböző részeit és mindenhol üresen tátongó templomokról beszéltek. Aztán a népszámlálás is jelentős visszaesést eredményezett a vallásosnak vallott személyek számában, és sorolhatnám.



Tudom és elfogadom, hogy Magyarországon vannak vallásos emberek, ezt sosem vittattam, nekem az a bajom, hogy ezt záslzóratűzve hirdetni, hogy mi a kereszténység utolsó mentsvára vagyunk, miközben üres templomok vannak mindenhol és, közben, meg, ha az ember járt valaha is Olaszolrszágban, Spanyolországban, Belgiumban, Lengyelországban, az tudja, hogy mi nem vagyunk egy kimondottan vallásos ország és sosem voltunk az.

márc. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy úgy vannak vele, hogy úgyis le fog járni a püspöki megbizatása. A református püspököket választják és nem marad püspök élete végig, mint a katolikus püspökök esetében. Hanem bizonyos időnként (úgy olvastam, hogy 6 évente) újra választanak tisztségviselőket. Kérdés, hogy lesznek-e olyan tökösek, hogy nem Balogot választják meg...?


"Miniszterelnök, volt köztársasági elnökünk, református."

A házelnök is (Kövér). Lézer Jani is református presbiter. Varga Mihály is volt református presbiter (most nem tudom, hogy az-e még). Sajnos teljesen be van kötve a ref. egyház a fideszbe.

Szijártóról tudom egyedül, hogy katolikus (katolikusként nem vagyunk büszkék rá....)


"Kevés a tag, úgy általában az egyházaknál? Talán ez a mostanság kiderülő zaklatásos esetekhez???"

Valódi hívő sosem volt sok. Népszámláláskor sokan valamelyik keresztény felekezet tagjának vallják magukat, mert meg vannak keresztelve, de ennyi.

Nincs tisztázva, hogy ki számít vallásosnak? Akit anno megkereszteltek? Vagy aki tartja is a hitet. Egyházjog szerint a kereszteléssel már "tag", de a megkereszteltek töredéke vesz részt tevékenyen az adott egyház életében, támogatja anyagilag, stb.

márc. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Mert másból nem tudna megélni.
márc. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Anno megkereszteltek. ( rom.kat ). Egyházi esküvőnk nem volt. Templomba se járok.

Nem hinném az " egyházi adó " riasztana bárkit is. Aki akar, az megy.

Van ahol rendesen vannak hívők...

márc. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű a válasz: fideszes. Ezek a mocskok meg bevédik egymás szaros seggét.
márc. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

No de Balog maga a morális mocsár!!!

Nem veti ki magából ez a nagyszerű református egyház?

Ha nem, miért nem?

márc. 21. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!