Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem Gyalázatos ez a megfélemlí...

Árokpart kérdése:

Nem Gyalázatos ez a megfélemlítés az orvosokkal szemben és pláne nem Alaptörvény ellenes így ebben a formában?

Figyelt kérdés
[link]
márc. 20. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, ne linkelj már ilyen facebook redirectet, mikor a konkrét oldalt is lehetne...

[link]



A hálapénz rendszerét meg kell szüntetni, a szabályokat be kell tartatni. Ez egyértelmű. Nincs ebben semmi megfélemlítés. Az orvosoknak vissza kel utasítaniuk a felajánlásokat, és meg kell elégedniük a fizetéssükkel.


Magyarán szólva a fizetéseknek és a munkakörülményeknek kell olyannak lenniük, ami megfelelő körülményeket teremt az orvosok számára is.

márc. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Meg kell szüntetni, de nem így. Akár az 50-es évek Rákosi rendszerében úgy folynak ezek az eljárások.
márc. 20. 23:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez a törvények betartatása, ami minden demokrácia alapja. Amúgy én túl enyhének tartom az ítéletet.
márc. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A hálapénz rendszere több évtizedes berögződés amit nem lehet egyik napról a másikra eltörölni. A fidesz által annyira idealizált múltban az orvost a közösség nagy becsben tartotta és ajándékokkal halmozta el. Most meg, hogy kábé lehetetlen normális ellátáshoz jutni, automatikusan hívja elő azt, hogy mindenki igyekszik jóban lenni az orvosokkal, hogy legalább minimum szintű ellátást kapjon.

Tehát a véleményem az, hogy ha lenne jól működő egészségügy, akkor és csak akkor lehetett volna hozzányúlni a hálapénzhez.

Egyébként szerintem nem a hálapénzzel volt a gond, amikor azt tényleg a hála kifejezésére használták, tehát utólag adták. De az ilyen eseteket egy kalap alá veszik azzal, amikor az orvos előre közölte (tb-ellátás keretében), hogy neki ennyi és ennyi a tarifája és előre el is kérte.

márc. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3-as Pláne mikor eleve törvénytelenül született meg a törvény egy egészségügyi veszélyhelyzetben egyszemélyes döntésként.
márc. 21. 11:38
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért nekünk civileknek lesz 1-2 szavunk az igazságszolgáltatási szervek felé ez ügyben.
márc. 21. 11:47
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A hálapénz rendszert nagyon fontos megszüntetni, ugyanis rengeteget árt a rendszernek. Semmelyik főorvos nem engedi a beosztottjait semmi speciálisat megtanulni, amit ő maga tud, mert ő akarja az összes hálapénzt beszedni. És igen, valóban, amíg nem jó a rendszer, addig a betegek, hozzátartozók fognak vele próbálkozni. De a hálapénz kivezetése az egyik szükséges (nyilván nem elégséges) feltétele annak, hogy hosszútávon javuljon az egészségügyi ellátás színvonala, stb. Több kollégám mondta anno, amikor jött az új törvény, hogy ez egy látványpékség, nem lesz ebből semmmi. Én már akkor azt mondtam, a vízválasztó az, hogy a kormány akarja és meri e ezt titkosszolgálati módszerekkel keresni. Mert ha igen, akkor megtalálják, és akkor valóban megszűnik. Ha nem, akkor tényleg nem. Úgyhogy nekem az a véleményem, hogy a hálapénz megszüntetése, és ebben az NVSZ-nek a részvétele azon ritka esetek egyike, amikor kifejezetten előnyös és örvendetes és hasznos a jelenlegi kormány azon tulajdonsága, hogy amit egyszer elhatároz, hogy a népen, érintetteken, stb átnyom, azt mindenen keresztül és minden áron át is nyomja.
márc. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!