Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a magyar érdek? Hogy...

Mi a magyar érdek? Hogy Oroszország vagy Ukrajna nyerjen?

Figyelt kérdés

Ha Putyin győz vajon elég lesz a neki Ukrajna vagy vérszemet kap?


Vagy esetleg ha Ukrajna győz Putyin bedob egy all int, szóval Ukrajna jobban teszi ha megadja magát?



Mi lenne a legjobb kimenetel ami nem jár világháborúval?



márc. 24. 16:12
1 2 3 4 5
 31/42 Jeffrey Spender ***** válasza:
63%

# 30-as


Az egy dolog, hogy a háborút 2014 óta követem, és csak részben adok igazat az oroszoknak, vagyis nem teljesen, és nem is kritikátlanul állok hozzájuk, de attól még inkább ők győzzenek, mintsem az ukránok.


Belegondolni is rossz lenne, Mi lenne egy ukrán győzelem esetén.


Azontúl Én nem is az oroszok sikerének szurkolok, hanem ritka ellenszenvesek ezek az EU / NATO / USA - párti / vagy oroszellenes propagandát toló főállású hozzászólók, meg különböző "civil" vagy inkább álcivil szerveződések.

márc. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 Jeffrey Spender ***** válasza:
57%

# 1


Amúgy ha a 2014-es állapotokat sírod vissza, akkor Janukovicsot is visszahoznád Ukrajna élére ?


Vagy miért van az a sanda gyanúm, hogy nem ?

márc. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
70%

Én továbbra sem értem. Mi az, hogy Ukrajna győz? Atomhatalommal harcol könyörgöm!


Ukrajnának a kezdeteknél le kellett volna mondani azokról a területekről, melyeken oroszok laktak. Azokon a területeken manapság nincs más csak katonák. Azóta pedig meg lehet számolni, mennyi pénz égett el egy olyan háborúban, melyről még a legleikusabb is képes volt megmondani, hogy egy Ukrajna nem győzhet egy Oroszországgal szemben.


Az oroszok a hidegháborúban nem csak atomot, hanem mindenféle fegyvereket felhalmoztak. El kell durrogtatniuk , amig van rá lehetőség. Ukrajna be akart lépni a NATO-ba. Olyan fegyverrendszer települt volna Ukrajnába, mely képes leszedni a régebbi orosz rakétákat és légi járműveket. Az oroszok pedig léptek, amig volt lehetőség a régi fegyverarzenál hatékony elhasználására.


Mert még mindig ott tartunk, hogy javarész a régi fegyvereikkel zúzzák le az Ukránokat. Az újakat elvétve alkalmazzák egy -egy fontos stratégiai helyszínen. Azt azért jól tudjuk, hogy a szovjet időkben legyártott termékek pedig olyanok, mint a régi Ladák. Ma is mennek az utakon, elvisznek A-ból B-be. Ugyanez a helyzet a szovjet fegyverekkel.

Az atomról még nem is beszélünk, de már Ukrajna felélte lőszereit.


A NATO pedig úgy küldi a fegyvert fekete útvonalakon az Ukránoknak már régóta, hogy arról mindenki tud. Régi fegyvereket küldenek. Elavultakat, hogy saját arzenáljuk fejlesztésére költhessenek többet.


Ez a háborús övezet egy örök daráló. Megoldja az elhunyt katonák nyugdíjazási problémáit mindkét oldalon. Megoldja az agresszív haljamú harcosok eltüntetését. És végkép megoldja, hogy kiürűljenek a régi fegyverek a környező országok raktáraiból, beleértve kis hazánkat is, hogy aztán újjakat vegyenek a helyébe.


A magyar érdek az, hogy ez a háború a jelenlegi zónájából ne szélesedjen. A magyar érdek az, hogy hangoztassuk a békét és a fegyverszünetet. A magyar érdek az, hogy Oroszország továbbra is erősödjön, de Ukrajna ne pusztuljon el, hanem mondjon le arról a keleti határsávról, amire az oroszoknak fáj a foga. Az a magyar érdek, hogy ez a háború így érjen véget, de még eltartson évekig megmaradva abban a zónában, ahol most is tart.


És a legfontosabb magyar érdek az, hogy Magyarország kormánya előre meg tudja mondani, hogy mi fog történni. Nekünk jó, ha az Oroszok átszervezik vagy inkább újra szervezik a gazdasági kapcsolataikat. Nekünk az a jó, ha gazdaságunk egyik lába az USA-ban, a másik pedig az oroszoknál áll, miközben a pöcsünk bele lóg a brüsszeli bürokraták szájába. A mi érdekünk egy gyenge vegetáló Ukrajna, mely még 1-2 évtizedig elvegetál a háború után.


Ez lenne a cél és ez fog valószínűleg megvalósulni ha nem is az idén, de 2-3 év múlva biztosan. Erre mutatnak a jelek, ezt mondja a szerencsesüti és még a tarot kártya is azt dobja ki, hogy ez a jövő.


Aki pedig nem hiszi, majd meg látja.

márc. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
39%

#29

Szpendi B+! Már megint ki kell fújjam az orrodat…

1. Az hogy egy szájbavágott múzeumban nem említik 56-ot fasiszta felkelésként nem kompenzálja annak tényét semmilyen mértékben, hogy az összes iskolában tanuló diáknak meg úgy említik, sőt tananyag!

2. putler volt a drezdai kgb feje. Kedvenc idézetem tőle, ami miatt nem tudok semmilyen módon szimpatizálni vele és bizonyítja, hogy hithű féreg volt és az is maradt: “Ha visszatérhetnék 1991-be megakadályoznám a Szovjetunió felbomlását.”

Te miért nem akarsz a fogadott hazádba migrálni amúgy!? Mondjuk pár hozzászólásod miatt kapnád a nyomkövetőt a lábadra igen hamar!

márc. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 Jeffrey Spender ***** válasza:
41%

# 34


Mielőtt beleártod magad a putyinozásba, tessék, itt van egy hír:


[link]



Ami a Szovjetuniót illeti, ott 1922-ben ment félre a dolog, arról is szokott Putyin szónokolni. És teljesen komoly történészek is megírták, nyíltan, történelmi témájú magazinokban, lásd a BBC History-t ...


A kérdés az, hogy a Szovjetunióban miért szervezték Ukrajnát és Fehéroroszországot önálló tagköztársaságokká ahelyett, hogy meghagyták volna az Orosz SzSzK sok kis oblasztyjának ?


Mert az orosz politikát nem érdekli Grúzia hovatartozása. Ellenben Ukrajna lemetszése Oroszországról nagy veszteség, mind demográfiailag, etnikailag, iparilag, és gazdaságilag.



Amúgy Szlovákiában, Romániában, Szerbiában, Franciaországban, meg Izraelben vajon hogy tanítanak az I. világháborúról, Trianonról, a II. világháborúról, meg a Holokausztról ?



Jól látom, Te valami hisztigép vagy, hogy csak egyfajta véleményt engednél ezen az oldalon, ráadásként teljesen egyoldalút, csőlátásút, és ehhez jön még az agresszív, és tilcsukbe / tilcsukki hozzáállásod, trágársággal fűszerezve. Ha kívülről néznéd magadat, beláthatnád, hogy egy diktatórikus, és súlyosan frusztrált, és dühöngő fazon vagy.


Nem te határozod meg, hogy milyen oldalakat látogassak, és nem is tudod, mert nem te vagy a moderátor / admin.


Milyen dolog ez, hogy ti ukránimádók kisajátítjátok ezt az oldalt, de a való életben akkorát estek, mint az ólajtó ?


Maradni fogok itt, kommentelni, és kellemes dühöngést neked.

márc. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
32%

#35

Ó, a putlerezésnek csak a felszínét karcolgattam! Azt meg sem említettem, hogy a saját népe valaha volt legnagyobb tradicionális értelemben vett terroristája(robbantások) és hasonlók… Láttam azt a cikket és segítek a morális iránytűdnek ez esetben is leszakadni putler mágnes péniszéről! Ez sem kompenzálja a történelem 180 fokos, gusztustalan ferdítését.

Az biztos, hogy 22-Ben félre mentek a dolgok, mert Mahnonak kellett volna lemészárolnia az elvtelen, barbár kommancsokat! Akkor lehet tényleg egy szebb hely lenne ma Oroszország, mint bármelyik nyugati, de szerintem putler nem erre gondolt.

A személyeskedés részére nem válaszolok, elég élvezet ha hidegen megsemmisítem az érveidet. 😂

márc. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 Jeffrey Spender ***** válasza:
41%

# 36


Milyen robbantásokról beszélsz ?


Te ukrán nacionalistának képzeled magadat ?


Én amondó vagyok, hogy 1922-ben Kolcsak admirálisnak vagy Vrangel bárónak kellett volna nyernie, és ugyanúgy lemészárolták volna Mahnót, Lenint, és a többieket.

márc. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
0%

#37

Ja hogy szerinted a kommancsok előtt volt igazán jó világ Oroszországban!? 🤣🤣🤣

Én bolygó nacionalistának tartom magam.

márc. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
43%

Egész Európa érdeke az orosz győzelem, mert egy Oroszország-EU szövetségnek hatalmas gazdasági ereje lenne. Nem véletlenül akarja ezt az USA megakadályozni még világháború árán is.

Nekünk magyaroknak még pluszban azért is érdekünk az orosz győzelem, hogy eltakarítsák ezt a magyargyűlölő, soviniszta rezsimet.

márc. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
67%
39-nek igaza van
márc. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!