Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Varga Juditot elvileg 10...

Ha Varga Juditot elvileg 10 évig kínozta a férje, miért nem írta alá az isztambuli egyezményt?

Figyelt kérdés
Fideszesek, mit gondoltok?

márc. 28. 00:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
34%

#20, tesóm, menj politikusnak, aztán csinálj mindenféle védelmi törvényt, oké? Ne gyakorin keresd a választ a fentiek kérdéseire...

De továbbra is tartom, hogy igazán gyerekes az, hogyha valakinek nincs 'saját' védelmi törvénye, akkor másnak se lehessen...

ápr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
#21 ez a magyar mentalitás, ha az én tehenem megdöglött, dögöljön meg a szomszédé is (:
ápr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
#22 imádom...
ápr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

21-esnek:

Te akarsz új törvényeket.

Miért nincs külön törvény a lopások ellen a nők kárára? Miért nincs külön törvény a KRESZ-ben ami a nőkre vonatkozik.

Látom nem érted: Nem az a baj, hogy a nők a törvény előtt rendezetten, védelemben legyenek, hanem, hogy miért vannak kiemelve. Miért kellene külön törvény a nők KRESZ szabályaira, miért kellene külön törvény a női áldozatokra a lopások esetén. És miért kell erőszak elleni törvény, ami a nőkre vonatkozik. Férfiakat meg lehet lopni? Más KRESZ vonatkozik rájuk? Férfi áldozatokra más törvények és szabályok kellene, hogy vonatkozzanak erőszakos bűncselekmények esetén? Miért?

Vagy legyen a nőkre külön KRESZ, külön szabályok, törvények, egyezmények, ha őket lopják meg? Miért? Miért legyenek megkülönböztetve a törvény előtt?

Pont az a lényeg, hogy én NEM akarok még törvényeket. Azokat te akarsz. Te érvelsz amellett, hogy legyen a nőknek külön törvények. De miért? Én azt mondom, hogy egy kell, ami mindenkire vonatkozik, nemüktől függetlenül. Ez viszont van most is. Te vagy, aki plusz törvényeket akar hozni, azt támogatod. Ráadásul diszkriminatívakat.

Én nem akarok semmi ilyet! Nem helyes diszkriminatív törvényeket hozni az emberek neme alapján. Én nem akarok plusz törvényeket, csak olyanokat, amik mindenkire egyaránt vonatkoznak.

ápr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
71%
#24, azért, nagyokos, mert RENGETEG nő él bántalmazó kapcsolatban, és pl Mo hihetetlenül nem segít rajtuk. Ez az egyezmény segítséget nyújtott volna nekik, mert más nem teszi.
ápr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
67%

És ha arányaiban több bűncselekményt a romák követnek el, akkor indok arra, hogy olyan törvényt kelljen csinálni, ami szigorúbban bünteti kiemelten őket?

Kéne olyan törvény is, hogy ha cigány lop meg mondjuk egy nem cigányt, akkor annak kétszeres szorzója legyen?

Diszkriminatív törvényeket pártolod ahelyett, hogy mindenkire ugyanazok vonatkoznának?

Te nagyokos... bár agyad nincs. Fel se fogod.

ápr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!