Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem törlik már el az...

Miért nem törlik már el az óraátállítást?

Figyelt kérdés
Minden évben megy a cirkusz ezen

márc. 31. 00:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
52%

Semmiféle cirkusz nem megy ezen.

Ez így van jól és örülünk, hogy

- télen nincs olyan sokáig sötét reggel, mintha nyári időszámítást használnánk;

- nyáron este tovább van világos, mintha téli időszámítást használnánk.


Az igazán egészséges az lenne, ha télen-nyáron napfelkeltekor kelnénk. Ezt nyilván legfeljebb egy

márc. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
62%

Véletlen elküldtem.


Az igazán egészséges az lenne, ha télen-nyáron napfelkeltekor kelnénk. Ezt nyilván legfeljebb egy nyugdíjas teheti meg, de legalább amikor korán kel a Nap, akkor egy órával korábban, amikor később kel a Nap, akkor egy órával később kelhetünk.

márc. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
9%
Pedig megy a cirkusz rajta. Szerintem jövőre még téli lesz, mert ugye az a tényleges. Utána már eltörlik.
márc. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

A mi normál időzónánk a GMT+1 lenne, másképpen írva CET, vagyis közép-európai idő, ez a téli időszámításunk.

A nyári (GMT+2) pedig a CEST (közép-európai nyári időszámítás = Central-European Summer Time).


Mi mint egy környezetünkhöz képest apró ország, nem igazán választhatnánk meg azt, hogy melyik időzónában legyünk a "leállás" után, lényegében alkalmazkodnunk kellene ahhoz, a többi ország mit választ (velük állunk közvetlen kapcsolatban, határon átkeléskori óraátállítás sok problémát okozna).


Ez a többi ország által választott időzóna valószínűleg a téli (GMT+1) lenne, Magyarországon belül viszont legtöbben a nyári (GMT+2) zónát választanák.


Ha téliben maradnánk, akkor a legkorábbi napkelte nyáron 04:45 helyett 03:45-ös lenne, és így is hajnali 3 körül már világosodni kezd... vagyis hajnali 2 körül már elkezdene világosodni (valójában kicsit korábban, ha jól emlékszem).


Ha nyáriban maradnánk, akkor télen a legrosszabb esetben (napon) 15:54-es naplemente helyett lenne 14:54, vagyis négy-fél öt körüli sötét helyett három-fél négy körül már sötét lenne.


Ezeket is jó volna figyelembe venni akkor, amikor az óraátállítás mellett tesszük le a voksot, különösen akkor, amikor kifejezetten a téli vagy a nyári időszámítást szeretnénk.


Van az eltörlésnek is hátránya - a fent írt időpontokat kell kicsit átnézni hozzá.


Mindamellett más országban sem igazán sikerült eddig letenni a voksot valamelyik időzóna mellett, ezt elég komplikált az országok közötti egyességgel végigvinni.

márc. 31. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Salx Narval ***** válasza:
57%
Bizonyára jó oka van így, v úgy vélekedni mindenkinek az óraátállításról, én pedig sodródom az árral, az-az úgy teszek ahogy határoznak felőle. Annyi mindenen lehet bosszankodni hát én ezen biztosan nem fogok, nekem jó ahogy van, ha megváltoztatják úgy is jó lesz.
márc. 31. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
95%
Nincs cirkusz. Így is van kb. 2 honap télen, amikor sötétben kell kelnem, amit utalok. Ahogy viszont egyre világosodik reggel, már mostanság is 6 előtt ébredtem,így örülök az oraallitasnak.
márc. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
42%
Dehogyis örülünk hogy így van. Meg kell hagyni a téli időszámítást és kész. Nyáron úgyis világos van egész nap, semmi értelme állítgatni.
márc. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%

A covid és az háború miatt tolódik. Az ep már 2019-ben megszavazta, és anyárira voksoló országok 2021-ben állhattak volna ét utoljára. EU tanácsának kellene meghoznia a döntést a gyakorlatba iktatásról, de nem megy ez balamiért háborús időkben.. érthetetlen. ennyire tehetetlenek vagyunk, ennyire döntésképtelen az EU, hogy egy végletekig kitárgyalt témát nem tud a gyakorlatba vinni.



03:10

A nyári időszámítással télen sötétben kelnénk, de tovább lenne világos. A magyarok többsége ezt akarja. Valamit belekeveredtél a dologba, mert mintha fordítva írnád. Ja már látom, rossz irányba számoltál 😃 azok a fránya hajnali kommentek 😃 azaz a téli napforduló 15:54-es naplementéje helyett 16:54-kor lenne csak a naplemente, ha a nyári zónában maradnánk!!!

Tehát november-december-január-február hónapok reggeleit rosszabbá tenné a nyári időszámítás, mint a jelenlegi legsötétebb reggelünk. De cserébe egy óra nappalt kapunk a nap végén. Ezt jelenti, ha a jelenlegi nyári zónában maradnánk télen is.


Én jártam 7-re dolgozni múlt télen. A reggelek azok kegyetlenek így sötétben. Sokan megbánják majd emiatt, hogy a nyári időszámításban ragadunk. De az tény, hogy sokat segít, hogy haza már viszont világosban lehet menni.. aztán az már megint más dolog, hogy ezt a plusz egy óra világost egy zárt helyen töltöm, mint pl edzőterem, üzletek, vagy csak az ágyba dőlve 😅

márc. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Eltörlés elmaradásának fő oka, hogy még a tagállamok sem döntötték el melyiket akarják. EU központilag csupán arról határozott, hogy el legyen törölve. Az viszont az országok saját választásától függ, hogy a télit, vagy nyárit tartják-e meg.
márc. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Én télit akarok. A téli az eredeti. Szeretem a sötétséget. És egy órával tovább aludni jobb, mint egy órával korábban kelni
márc. 31. 14:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!