Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van a kettős mérce az...

Lord Gauldoth kérdése:

Miért van a kettős mérce az emberek fejében? Miért lophat a Fidesz, és miért volt felfordulás az országban, amikor az MSZP tette ezt még?

Figyelt kérdés

Most ezt elsősorban azoktól kérdezem, akik a Fideszre szavaznának, de Gyurcsányra soha.


Amikor az Öszödi-beszéd kikerült, és volta Zuschlag ügy, akkor Gyurcsányt (teljes joggal) úgy megutálta a nép, hogy szitokszó lett a nevéből azóta is. Ami érdekes, hogy a Fidesz azóta (és már előtte is, pl. Kaya Ibrahim ügy) több ennél nagyobb csalással is lebukott. A Fideszesek mindig azt mondják, hogy Gyurcsányék többet loptak, de erre sosincs semmilyen statisztika, csak úgy "tuják". Ehhez képest azért akkoriban nem volt Felcsút, Puskás akadémia az NB1 2. legjobb csapata, amit Orbán alapított, nem voltak Mészáros Lőrincek, Habony Árpádok, stb., nem voltak Ráhel esküvőjén templomig lebetonozott utak.


Még véletlenül sem a lopás mértékét akarom versenyeztetni a két gazember és pártjaik között. Egyszerűen nem értem, és arra kérek választ, hogy miért gondolják az emberek, hogy a sokkal többször lebukott Fidesz lopásai elfogadhatóak. Mi kéne nektek ahhoz, hogy a Fidesz és Orbánt pont úgy megutáljátok, ahogy Gyurcsányt tettétek, amikor róluk derültek ki ezek. Leginkább az Öszödi beszéd. Mert a jelenlegi ügye például sokkal rosszabb szerintem, mint az Öszödi-beszéd, mégis még mindig él a bizalom Orbán felé, miközben ezért Gyurcsány idejében már az M1 székház volt gyújtogatva.



ápr. 3. 21:52
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

#20


Jól van. Reménytelen vagy. Ezzel már nem tudok vitatkozni. Vitatkozol egy Felcsúton, hogy 400 lakos ide vagy oda. Nyilván nem az írásom óta, hanem alapításom óta írtam a növekedést. Korábbi felmérésnél még 1482 főt írtak asszem. Most 1800 főnél járnak. De te akkor gyökér vagy, hogy nem is érted, hogy ez nem is lényeg. Az nem jut be abba kemény fejedbe, hogy ez lényegében Orbán Viktor tanyája. Lényegében egy PAFC-DVSC meccsen egy lényegében Orbán Viktor FC-t nézel egy város csapata ellen. (Még ha azt Kósa pénzeli is, de ott legalább van valami alap, amibe beszálltak.) És akkor írsz ilyet, hogy Barcelonanak van az országon kívül szurkolója. Hát ja. Barcelona-Felcsút bazdmeg, ikertornyok. Reménytelen vagy, amikor ilyenekkel érvelsz, de tényleg. Hú de belelátnék abba a sötétségbe, amikor ezt leírod, akkor sem szól meg a vészcsengő a fejedben, hogy valami nem ugyanaz? De tudod mit. Te egyedül ebben az országban hidd el, hogy a PAFC egy gazdasági modellen alapul. Elképesztő, hogy van ilyen. Alig hiszem el. Arról meg nem is vitatkozok, hogy miben nem hasonlít egy kerékpáros sportkarrierje egy futballcsapatéhoz. Ha annyira veszélyesen hülye vagy, hogy szerinted van bármi hasonlóság, akkor nyertél. Valter Attila a bizonyíték arra, hogy a Felcsút nem közpénzből van felpumpálva.


"Nem az a dolga, hogy nyilatkozzon, hanem vigye véghez a projetjeit...."


Tehát tényleg van olyan ember a bolgyón, aki nem látja, hogy egy stróman. Akkor igazad van. Mészáros Lőrinc egy jó üzletember, aki kemény munkából gazdagodott meg, és csak véletlen egybeesés, hogy Orbán Viktor barátja.


Amiket írtál, médium:

Az RTL nem baloldali, simán külföldi tulajdonban van. Lényegében nem politizálnak. De nyilván te ezt úgysem fogod elhinni, úgyhogy akkor van egy tévécsatorna szerinted a balosoknak. AZ ATV még említésre méltó abból amit írtál. És ahogy fentebb is írta más is, igen, az interneten van baloldali média, mert azt nem tudja felvásárolni mindet/ellehetetleníteni a kormány. Amit tudott korábban a legnagyobbakat, azokat megvette. Pl. Origo, Index. A Telex konkrétan az a bagázs, akik korábban az Indexesek (az akkori legolvasottabb hírportál) voltak, csak amikor felvásárolták, és jött az új vezetés, akkor alapítottak egy új lapot. Persze akkor megint a 0-ról kellett indulniuk, de idővel azért újra nyertek olvasókat. És azért a FB-ot a Fidesz árasztja el, és te is tudod, hogy az a legnagyobb elérésű.


"Összefoglalom neked. Ha előtted a bizonyíték, és te akkor sem nyitod ki a szemed, az a te dolgod. Ha nem vesszük figyelembe amikor a az MSZMP utódpártjai és szövetségesei éppen nem lopnak, csalnak, hazudnak, akkor éppen semmit sem csinálnak. Mert hasznos, építő dolgot még sosem tettek."


Amúgy szép próbálkozás volt, csak a buta fejed megint a lényeget hagyta ki. A kérdés is úgy indult és végig azt mondtam, hogy én sem akarom az MSZP-t, meg egyik Gyurcsányhoz köthető pártot sem. És én tudom, hogy ők loptak, csaltak hazudtak. (Szerintem kevesebbet, mint a te istened pártja, de ez részletkérdés). Az összefoglaló az, hogy egyedi világban élsz egyéni valósággal. Ami nem támasztja alá azt, hogy Orbán egy isten, és a környezetében lévők az angyalai, azt kizárod, és magyarázatot keresel mindenre körülötted úgy, hogy az után valahogy egyben maradjon az illúziód.

ápr. 5. 09:09
 22/32 anonim ***** válasza:
44%

#21 Nagyon erőlködsz. Nincs szerencséd mert rajtad kívül mindenki látja, hogy ezt milyen szánalmasan csinálod.

Kitalálsz dolgokat, beírsz hasból téves adatokat, majd te vagy felháborodva ha a másik rámutat, hogy nem igaz amit leírtál.

Tényleg nem érted, hogy ha egy olyan egyszerű dologban nem tudtál a valóságnak utána nézni mint egy település lakossága, simán csak bekamuzol egy számot, akkor nyilvánvaló, hogy a többi szöveged is ilyen és csak arról szól amit te hiszel, hogy valóság, de semmi köze hozzá?

Sorra költöd a meséket, mint ezt az "Ami nem támasztja alá azt, hogy Orbán egy isten, és a környezetében lévők az angyalai, ", miközben senki nem is írt le ilyet.

Szépen bemutatod újra meg újra, hogy nem ismered a valóságot, mint ezzel is: "A Telex konkrétan az a bagázs, akik korábban az Indexesek (az akkori legolvasottabb hírportál) voltak, csak amikor felvásárolták, és jött az új vezetés, akkor alapítottak egy új lapot. ".

A Telexről rég kiderült, hogy az Index tulajdonosai (amit nem akkor vásároltak fel) semmivel nem fenyegették meg a szerkesztőséget, kamu mese volt az egész amire hivatkozva felálltak és elmentek. Az a "nulláról kellett kezdeniük" azt jelentette, hogy már az egészet megelőzően jó sok idővel lefoglalták a megfelelő elnevezéseket és előkészítették ezt a távozást. A mese azért kellett, hogy az olvasók elhiggyék, őket ott bántják, ezért menjenek a szerkesztőséggel az új portálhoz. Egy előre kitalált, megtervezett váltás volt amit azóta már az indítója, Dull Szabolcs is megbánhatott, mert már nem tagja, neki is kitették a szűrét (a duma, hogy saját döntésre távozott a semmibe).

ápr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Jól van, nyertél. Igazad van. :)
ápr. 5. 09:43
 24/32 anonim ***** válasza:
40%

"#21 Nagyon erőlködsz. Nincs szerencséd mert rajtad kívül mindenki látja, hogy ezt milyen szánalmasan csinálod."

Épp ellenkezőleg. Nem igazán foglalkoztad a sportról való elmélkedésetek a kérdezővel, de rendkívül látványos, ahogy elkerülted a #18-as hozzászólás megválaszolását, miképpen a #15-ös válaszból is csak szemezgetve reagáltál dolgokra, a lényegi sarokpontokra nem. Vissza-visszatérsz egy-egy pontba belekötni, de magához a kontextushoz és az összképhez hozzá sem tudsz szagolni. Mi sem hangosabb a csöndnél.

ápr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
#24 Mivel ezeket nem nekem írta, nem értem miért tőlem várod el, hogy mindenre reagálja. Te éppen így nem reagáltál mindenre amiket meg én írtam le. Miért? Csak nem azért mert nem akarsz kisregényt írni hanem kiemelsz pár számodra fontosabb dolgot amivel meg akarod mutatni a véleményed? Ja, hogy neked lehet! Értem.
ápr. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

"Ja, hogy neked lehet! Értem."

Ha ugyanazt a hazugságot adod elő 3 különböző köntösben, valóban csak az egyikre fogok reagálni, mert azzal reagálok mindegyikre. De ha ennyire sérelmezed én nem zárkózom el visszatérni azokra a pontokra, amikre kifejezetten vártál volna reakciót. Mostmár csak az a kérdés, hogy ezt a kezdeményezést te is megléped-e.

ápr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

#26 Nézd - sokadszor írom le én is, eddig láthatóan feleslegesen - attól mert te egyféle %-t látsz a kommenteknél azok nem lesznek 1 ember kommentjei!

Ideje lenne megérteni hogy itt nem csak a hozzád hasonlók szoktak válaszolni, olyanok is vannak bőven akiknek a véleménye az enyémhez hasonló. Csak ti azonnal minden választ gondolkodás nélkül lepontoztok, így hamar egyformán alacsony lesz az értékelésünk.

te reagáltál valamire a sokból amire reagálni akartál. Én ezt elfogadom. Annyi, hogy te is fogadd el, hogy nekem sem dolgom mindig minden szóra reagálni, főleg ha azt nem is nekem írta valaki más!

ápr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

#27


Az a baj, hogy miközben próbálunk rávenni, hogy lásd a fától az erdőt, te agresszívan és konokul tartod magad ahhoz, hogy olyan közelről nézed azt, hogy szabad szemmel látod, ahogy a szú rágja. Nehéz akkor vitatkozni, amikor én is és a másik kolléga is leírunk neked valamit, te pedig ha találsz valami lényegtelen hibát, akkor abba kötsz bele, ha pedig nem találsz ilyet, akkor arra nem is válaszolsz. (Már amikor épp nem értelmezed rosszul a leírtakat.) De ezt itt már teljes mértékben kétlem, hogy véletlen lenne. 99-ig biztos vagyok benne, hogy igazából csak trollkodsz. Kétlem, hogy valaki magától ne látná a Fidesz médiát, hogy valaki szerint Lölő jó az országnak, vagy hogy épp valaki poén nélkül összehasonlít bármiben egy Felcsúti kerti csapatot a Barcelonaval vagy Vatler Attila kerékpárossal. Olyan szinten írsz blődségeket direkt, amikre nem lehet rövid válasszal élni, mert nem tudok olyan alapvetést írni, aminek ne mennél alá egy szinttel. Általános iskola 3. osztályig meg nem akarok lemenni. Éppen ezért nem válaszolok többször neked, akkor sem, ha anyámat szidod, nem érdekel. Ha valakinek ilyen alapvetések sincsenek meg semmiről, mint pár téma amiben már tényleg olyanokat mondtál, akkor azért nem érdemes vitatkozni, ha meg az igaz, ami valószínűbb, hogy csak trollkodsz, akkor azért. (Úgyis már csak hárman voltunk itt ezt a kérdést tovább fejtegetni. Vagy ha te szerinted az utolsó mittomén 6 fideszes válaszban két ember voltál, akkor 4, de mind tudjuk, hogy ugyanaz voltál.)


Szóval szép napot!

ápr. 5. 14:13
 29/32 anonim ***** válasza:
40%

#28!


Sok betűt leírtál, ehhez gratulálok. De most is csak annyit tudál írni, hogy te okos vagy és igazad van.

Kár, hogy ez eddig és most sem tudtad érvekkel alátámasztani és most csak érvelési hibákat halmoztál.

Igazán vicces a trollkodásod, hogy semmire sem regáltál érdemben, nem ismerted el, amikor be lett bizonyítva, hogy hülyeséget írsz. De elvárod, hogy mindenre reagáljak. Ez a trollok módszer. Semmi érdemi választ nem adnak, csak támadási felületet követelnek. Ők persze csak annyit tudnak, hogy nekik van igazuk.

Bocs, de az nagyon gyenge.

ápr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
#29 bevált troll módszer amit csinál. Csak aztán csodálkozik, hogy de hát ő úgy tudta, hogy neki van igaza, akkor mégis hogy történhet hogy nem az lett???
ápr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!