Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van a kettős mérce az...

Lord Gauldoth kérdése:

Miért van a kettős mérce az emberek fejében? Miért lophat a Fidesz, és miért volt felfordulás az országban, amikor az MSZP tette ezt még?

Figyelt kérdés

Most ezt elsősorban azoktól kérdezem, akik a Fideszre szavaznának, de Gyurcsányra soha.


Amikor az Öszödi-beszéd kikerült, és volta Zuschlag ügy, akkor Gyurcsányt (teljes joggal) úgy megutálta a nép, hogy szitokszó lett a nevéből azóta is. Ami érdekes, hogy a Fidesz azóta (és már előtte is, pl. Kaya Ibrahim ügy) több ennél nagyobb csalással is lebukott. A Fideszesek mindig azt mondják, hogy Gyurcsányék többet loptak, de erre sosincs semmilyen statisztika, csak úgy "tuják". Ehhez képest azért akkoriban nem volt Felcsút, Puskás akadémia az NB1 2. legjobb csapata, amit Orbán alapított, nem voltak Mészáros Lőrincek, Habony Árpádok, stb., nem voltak Ráhel esküvőjén templomig lebetonozott utak.


Még véletlenül sem a lopás mértékét akarom versenyeztetni a két gazember és pártjaik között. Egyszerűen nem értem, és arra kérek választ, hogy miért gondolják az emberek, hogy a sokkal többször lebukott Fidesz lopásai elfogadhatóak. Mi kéne nektek ahhoz, hogy a Fidesz és Orbánt pont úgy megutáljátok, ahogy Gyurcsányt tettétek, amikor róluk derültek ki ezek. Leginkább az Öszödi beszéd. Mert a jelenlegi ügye például sokkal rosszabb szerintem, mint az Öszödi-beszéd, mégis még mindig él a bizalom Orbán felé, miközben ezért Gyurcsány idejében már az M1 székház volt gyújtogatva.



ápr. 3. 21:52
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

#30


Két mondatot írtál és a két mondat pont üti egymást. Ha troll lennék, akkor nem az igazam bizonyítgatnám, hanem pont hogy mindenképp csak provokálnám a "vitapartnerem". Mindegy mit állít. És akkor nem "csodálkoznék", hogy hogyan nem lett igazam. Ha meg azt gondolom, hogy a vitában van egy igazság, akkor nem trollkodok.


Amúgy 90%-ra adom, hogy ugyanaz vagy, mint a korábbi fazon, de te pont hogy csak annyit tettél, hogy idejöttél elmondani, hogy "troll" vagyok, holott a 23-as válaszom előtt végig mindent érvekkel írtam. És 28-ban is megírtam, hogy például milyen érvekkel nem tudok foglalkozni. Vitatkozásra nyitott vagyok, azért is írtam ide. Arra, hogy olyan emberekkel beszéljek, akiket nem érdekel az igazi valóság, csak amit ők mondanak, és át sem gondolják azt, amit a másik mond, arra nem, mert nem nyerhetek. Olyannal nem akarok vitatkozni, aki már a vita előtt tudja igaza van. (És ráadásul még hülyének is néz már az elejétől.) Akkor legyen igazatok. Ha hoztok érvet, és nem olyan szintűt, hogy a PAFC azért működik gazdaságilag, amiért a Barcelona vagy Valter Attila is tud "működni", vagy nem olyat, hogy Mészáros Lőrinc szín tisztán jut mindenhez és ő egy jó ember, akkor van miről beszélni.


A kérdés az, hogy az MSZP-t a loásaiért leváltottátok. A Fidesz egyértelműen ugyanígy tesz. Miért kevésbé rossz, amikor ők teszikezt. Őket miért fogadjátok el. Erre lehet válaszolni.

ápr. 5. 21:50
 32/32 anonim ***** válasza:
60%
Ezt soha nem akartam elmesélni, de most megteszem. A mi közvetlen szomszédunk egy mszp-s képviselő volt (mindegy a neve). Elég jó kapcsolatunk volt, bármit kölcsön adott (futó, ha kellett átjött segített). Viszont 2006 körül érdekes dolog derült ki. Hazaaért és kvázi az aktatáskáján ugrált dühében, a felesége alig bírta lecsititani. Mi csak fültanúija voltunk mindennek, látni nem látott minket mert a tujasor takart. Az egyik mondatában elég meglepő dolgot mondott ki, amire emlékszem pontosan: "vége a borravalós időnek, mert itt van a nyakunkba ez a Gyurcsány, menjen a francba". A felesésge meg csssscssss. Nekünk az jött le (sőt az egész parbeszédből), hogy Gyurcsány nem tűrte a lopásokat és a kenőpénzezéseket. Egyébként nem voltak kimagaslóan gazdagok, akkor jónak számító E osztályos 124-es Mercije, és egy felujitott nagy 80 as évekbeli házuk volt, valamivel szebb, mint az átlag. Nekem és Apámnak ez nagyon furcsa kijelentés volt általa, mert nem palotájuk volt, gondoltuk egy kepviselő csak jobban keres az átlagnál, megtehette volna, hogy 10 ilyen háza legyen, de mem hinném, hogy lett volna miből. Ezzel szemben a fideszben ennél 100x-or magasabb szinten élnek. Hozzáteszem mi nagy szocisok voltunk, akkor viszont annyira megvaltozott minden, hogy inkább fidesz, mint mszp.... Na kb. 8 éve eljött az idő, hogy egyik sem, de soha többé fidesz.
ápr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!