Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pálinka a nemzeti identitásu...

A pálinka a nemzeti identitásunk és kultúránk része?

Figyelt kérdés

Igen vagy nem?


Most pl legalizálták a füvet Németországban. A házi pálinka ahhoz képest keménydrog. Kifőzik 50-60 fokosra. Aztán aki nem bírja egyben lehúzni az libernyák.

Aztán ezek a leghangosabbak amikor fű legalizációról van szó. Mert "nem kell még több hülye"


Hát végülis igaz. Van elég nemzeti identitású kultúrált alkesz.


Mindig úgy kezdődik hogy "együtt italoztak a helyi kocsmában" aztán levágta ásóval a fejét, agyonverte leszúrta, vagy csak nekiment kocsival a falnak, esetleg halálos balesetet okozott. Aztán a bíróságon enyhítő körülmény, hogy részeg volt, mert hát józanul nem csinálna ilyet...


[link]



ápr. 8. 04:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
26%

Tény, hogy van ennek egy kulturális vetülete. A mi kultúránkban és alapvetően az európai kultúrában az alkoholnak van társadalmi hagyománya, beágyazottsága, nagyobb toleranciája, szemben a drogokkal. Araboknál ugyebár fordítva, ott a vallásuk is tiltja az alkoholt, ezért a hasispipa abszolút bevezett szokás.

A probléma szerintem az, hogy míg a pálinkánál a rövidtávú hatás kiszámítható (elfogyasztott mennyiségtől és a szervezettől függően berúg, kifekszik, szarul lesz, de másnapra rendbe jön), addig a marihuánánál nem lehet tudni előre, hogy kire hogy hat (pánikroham, öngyilkos gondolatok, stb.) Meg a pálinkánál ott van a fok jelölve, addig én még olyat nem hallottam, hogy fűnél jelzik a THC tartalmat, pedig igen nagy különbségek lehetnek.

ápr. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

én még olyat nem hallottam, hogy fűnél jelzik a THC tartalmat, pedig igen nagy különbségek lehetnek"


Ha legálisan veszed nyilván rá van írva.


A probléma szerintem az, hogy míg a pálinkánál a rövidtávú hatás kiszámítható (elfogyasztott mennyiségtől és a szervezettől függően berúg, kifekszik, szarul lesz, de másnapra rendbe jön), addig a marihuánánál nem lehet tudni előre, hogy kire hogy hat"


Alkoholnál se annyira kiszámítható. Mármint az hogy mennyire bolondul meg az illető. Mert ugye alkohol hatása alatt olyat is csinál amit józanul nem.


Ha valaki első alkalommal nagy mennyiségű füvet elszív lehetnek problémák, de nem jellemző.


A másik meg az hogy ritka az hogy valaki megáll 1 pohárnál. Mert pont a részegség miatt nem érzi hogy sok lesz.

A füvet nem lehet így fokozni...


"másnapra rendbe jön" vagy nem, azt hívják másnaposságnak. Fűnél meg eleve nincs másnaposság.

ápr. 8. 08:48
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Mind kb minden közép-kelet európai csóró-excsóró népé 🤣

Ócska szar kábítóanyag (mert ugye íze nincs, így csak kábítás része élvezhető), amit bármiből lehet csinálni.


Nevetséges ahogy vallásosan ajnározzák, kóstolgatják ezt az ócska italt, ami mindenhol, minden alapanyagból ugyanolyan, csak is az utólagos ízesítés teszi kicsit különbözővé, ami bármit különbözővé tesz amúgy, pl a vizet.

ápr. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Így van utolsó. Falun a "vegyes" azt jelenti hogy kb mindent beledobálnak amit a kertben találnak. Azért van olyan "finom" íze.
ápr. 8. 10:53
 15/18 HunLo ***** válasza:

,,A pálinka a nemzeti identitásunk és kultúránk része?"

Igen így van.


,,Most pl legalizálták a füvet Németországban. A házi pálinka ahhoz képest keménydrog. Kifőzik 50-60 fokosra. Aztán aki nem bírja egyben lehúzni az libernyák."


Inkább lennének az emberek libernyákok ,mint kemény alkoholisták ,akinek a legkeményebb pálinka is csak víz XD

Az ő viselkedésük általábban a legdurvább.A nagy alkoholisták a leg kötekedőbbek sajnos vagy legalább is tapasztalataim szerint.


A fű az alkoholnál sokkal jobb.

Nem veszi el úgy az ember fejét ,hogy 1kmről látszódjon ,hogy megivott 1 üveg pálinkát legalább ,ha nem kettőt.

ápr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A fűről is nehéz leszokni, főleg ha évekig szívod minden nap.

Vannak elvonási tünetei, mint például rémálmok, étvágytalanság, és a legrosszabb hogy mindenkivel agresszív leszel.


A tünetek csillapításához jó a cbd fű és hasis.


Szerintem a fű az egyik legalattomosabb drog, éveket elpazarolsz azzal hogy betépve az álmaidról álmodozol és közben nem haladsz semerre mert állandóan be vagy állva.


Nem jó füvesnek lenni, mert a drog kitölti és csillapítja a lelkedben azt a fájdalmas űrt és hozzászoksz ahhoz ami neked kellemetlen.

ápr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 HunLo ***** válasza:

16-os

Persze ,de az alkoholtól is lehetsz függő

Igazából nem az anyagot kellene tiltani ,hanem annak a mennyiségét.


Belehetne ilyet vezetni ,hogy egy felnőtt ember ,csak 2 nagy kőbányait és 1üveg bor vehet a boltban.

Példáúl.

ápr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Senior Séf ***** válasza:
Hány feles után sikerült ezt a zagyvaságot iderittyenteni?
ápr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!