Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az orosz-kínai vagy a holland-...

Az orosz-kínai vagy a holland-svájci modell hívei vagytok?

Figyelt kérdés

A covid idején a vakcinák felvételénél én két fő modellt láttam.

Az egyik az, ahol erővel köteleznek mindenkit, hogy vegye fel a korona-vakcinákat. Akár akarja, akár nem. Tehát akarata ellenére is kötelezve lehet valaki. Ennek a lényege, hogy a tested felett az állam rendelkezik, nem pedig te. Tehát az állam dönti el, hogy a te testedbe mit injektálnak bele.

Mivel Kínában és Oroszországban ez volt, ezért ezt úgy nevezem "orosz-kínai modell".


A másik amely szerint minden felnőtt ember saját maga dönti el, hogy felveszi-e. Azaz ez pusztán döntés kérdése, és senkit nem lehet erőszakkal ráerőltetni, hogy vegye fel. Azaz a tested felett te döntesz nem pedig az állam. A te egészséged, a te döntésed.

Mivel Hollandiában és Svájcban sosem köteleztek senkit a vakcinák felvételére, ezért ezt úgy nevezem "holland-svájci modell".


Orbán Viktor és a balliberális ellenzék (DK, Momentum stb) az orosz-kínai modell hívei. Érdekes módon ebben semmiben sem tért el a véleményük. Az óvodások nemi átalakító műtétén és egyéb a lakosság 0.001%-át érintő ügyekben vérre menő vitákat folytatnak, viszont egy olyan dologban ami a teljes lakosságot érintő fontos kérdés érdekes módon nem tért el az álláspontjuk.


Magyarország a holland-svájci modell híve a Mi Hazánk.


Egyébként a személyes elem ebben az, hogy pont Hollandiában éltem ekkor. Amikor a holland kollégáimnak mondtam, hogy Magyarországon kötelező felvenni a vakcinákát és aki nem veszi fel azt kirúgják az állami helyekről, meg hogy pl kollégiumokban is sokszor körlevelet küldenek, hogy vagy felveszed a vakcinát vagy mehetsz a híd alá meg egyéb ilyen dolgokat amik Magyarországon történtek. Szóval amikor ezeket meséltem a hollandoknak, mind csak ámultak és bámultak, és nehezen akarták elhinni, hogy a 21. században léteznek ilyen országok Európában amik mások teste felett kényszert alkalmazva hoznak döntéseket. Ezt kb ilyen kínai szintű diktatúrának képzelik el. Anno láttam is, hogy ki volt írva valahol hollandul, hogy "Az oltások felvétele mindenkinek a saját személyes döntése és mi ezt tiszteletben tartjuk."


Tehát Hollandia álláspontja, meg az átlag hollandé is kb egy az egyben megegyezett a Mi Hazánkéval.

Egyébként se Svájcban, de még Franciaországban sem volt kötelező.

Ezekben az országokban sem erőltették. Franciákkal is dolgoztam (Rhône-Alpes régió) és mind mellveregetve mondták, hogy ő soha nem vették fel és soha nem is fognak semmiféle oltást. Amikor elmondtam nekik, hogy Magyarországon ezt a Kormány dönti el helyetted, hogy felveszed-e vagy sem, akkor ledöbbentek és még felháborodva vissza is kérdeztek, hogy képes ilyesmire egy ország? Mondták, hogy ők már mind tüntetnének ha Magyarországon lettek volna.


Ez a személyes elem a sztoriban. Más országokról nem tudok nyilatkozni, mert nem éltem bennük.


Viszont te személy szerint melyik modell híve vagy?


Annak aminek a Fidesz és a ballibek (DK, Momentum stb) is azaz az orosz-kínai modellnek, vagy pedig a Mi Hazánkkal értesz egyet, azaz a holland-svájci modell?



ápr. 9. 17:29
A kérdező szavazást indított:
Az orosz-kínai modell híve vagyok (mint a Fidesz, DK, Momentum, Jobbik stb) 🇷🇺🇨🇳💉👍
A holland-svájci modell híve vagyok (mint a Mi Hazánk) 🇳🇱🇨🇭🇫🇷👍
21 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
58%
Járványok elleni küzdelemben nem lehet konteókat alapul venni, a tudományra kell hallgatni.
ápr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
47%
Az országok felsorolása amúgy erősen manipulatív, pl az osztrákok miért nincsenek benne? Továbbá a buta konteósok alapvető ismereteinek hiányát mutatja a kérdés, mintha nem tudná a kiírója, hogy minden államban vannak kötelező oltások (a COVID oltás amúgy pont nem volt az)
ápr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Tehát aki a saját teste felett szeretne rendelkezni az mind konteós?

Akkor a hollandok mind konteósok?


Itt arról van szó, hogy van egy járvány amibe az egészséges 50 év alattiak kb 0.0001% hal bele és van egy vakcina amit 1-2 évvel azután, hogy egyáltalán elkezdték kutatni egyből piacra dobták.

Csak mert nekem gyógyszerész-mérnökök (tanultam gyógyszerészetet, de csak mint sima patikus) mondták, hogy azután, hogy egy hatóanyagok felfedeznek addig amíg ténylegesen piacra nem dobnak és forgalmazni nem kezdenek és az emberek használják általában min. 15 év telik el, de ha gyorsak akkor is 10 év kell.

Ezt mint írom, gyógyszerészek mondták előadáson, tehát szerintem a Semmelweis Egyetemen gyógyszerészetet tanult mérnökök nem a konteósok kategória. Vagy szerintetek akkor kik a tudomány? Amit a fidesz meg a DK mond?


A covid oltások esetében mennyi idő is telt el? 1-2?

Tehát nulla kohorsz vizsgálatokkal, nulla hosszútávú kutatások alapján embereket erőszakkal vesznek rá, hogy felvegyék.

Csak mert pl a kanyaró, mumpsz, tetanusz stb elleni oltásokat évtizedek óta tesztelték és ezek hasznalhatóak biztonsággal. Tehát ha van valami amit évtizedek óta használnak és működik, akkor ott tényleg nincs oka tiltakozni ellene. Viszont a covid vakcina alig pár éves, semmilyen komoly hosszútávú vizsgálatok nem állnak mögötte. Miért kellene egyből gondolkodás nélkül beszednem azt amit kb tegnap pancsoltak ki? Ja igen...tudom... Mer' az Óbán monta!


#2


Mert Ausztriában nem éltem.

A kérdésben írtam, hogy azért ezek az országok, mert ezekben éltem is

ápr. 9. 18:23
 4/38 anonim ***** válasza:
45%

Egyik modellnek sem vagyok a híve. Én személy szerint beadattam magamnak a vakcinát mivel munkámból kifolyólag gyakran kell utaznom európaszerte. A közvetlen hozzátartozóim nem adatták be de ez miatt semmilyen hátrányos megkülönböztetés nem érte őket itthon.


Viszont ausztriában törvényileg kötelezték a lakosságot a vakcina felvételére.


[link]


Ezek szerint nálunk nagyobb a szabadság?

ápr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

#4


Nem, ebből csak az következik, hogy Ausztria is a kínai-modellt követi.

Ami nem csoda a kefebajszos festő országától.

Viszont, hogy mi miért a kínai modellt követjük a nyugat-európai helyett az számomra rejtély.

ápr. 9. 18:30
 6/38 anonim ***** válasza:
25%

#5 Nem egészen. Mint írtam nálunk ha nem adattad be akkor sem ért hátrányos megkülönböztetés. A családomból csak én adattam be. Riogatás volt a sajtóban de a (ha nem lépsz ki a magánnyugdíj rendszerből akkor nem kapsz nyugdíjat) blöff óta nem hisz nekik a kutya sem.

Ausztriában törvényileg rendelték el és elég kemény bírságra számíthatott aki kihagyta. Persze voltak kiskapuk ott is :)

ápr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

#6


Ez igaz, kötelezőnek nem volt az. Elvégre meghalhattál az utcán is. Tehát végülis igazad van, nem muszáj felvenni. Helyette ki lehet menni az utcára is éhenhalni. Tehát ilyen szempontból nézve Magyarország is nagyon demokratikus ország. Választhatsz aközött, hogy kirúgnak vagy utcára kerülsz és aközött, hogy belövöd magad.


Ilyen szempontból nézve Oroszország is egy demokratikus liberális állam, elvégre vagy támogatod Putyint vagy véletlenül kiesel egy ablakon. Ez igazi demokrácia, senki nem kötelez Putyin támogatására, helyette le is eshetsz az erkélyről. De, hogy még demokratikusabb legyen, kérhetsz polóniumos teát is.

ápr. 9. 18:43
 8/38 anonim ***** válasza:
64%

#7 Ebben teljesen igazad van. Volt olyan rokonom aki vagy beadatta vagy felmondtak volna neki. De ez csak az állami szektorra volt érvényes. Próbáltak a magánszektorra is nyomást gyakorolni de mivel kötelezni nem merték a munkáltatókat így nem foglalkozott vele komolyabban senki.


Oroszországban nem azért esnek ki az emberek az ablakon mert az FSZB segít nekik, korántsem ők tehetnek erről. Pontos információim vannak az orosz ablakgyártás hiányosságairól :)

A plutóniumos tea ugyanolyan legenda mint hogy az usa-ban kivégezték az árulókat :)

ápr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
51%
Én a fehérorosz modellt
ápr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
38%

Már a kérdésedben hazudsz. Nem volt kötelező felvenni az oltást Magyarországon senkinek sem az egészségügyi dolgozókat és a pedagógusokat leszámítva


Egyébként számos kötelező oltás létezik

ápr. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!