Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek miért szereti...

A magyar emberek miért szeretik annyira a formalitást?

Figyelt kérdés

Én azt látom,hogy a magyarok nagyon szeretik a formalitást, különösen a végzettségek, oklevelek, diplomák kapcsán.

Viszont, az itt levő multicégek is teljesen átvették ezt, ugyanis ott is nagyrészt magyar a vezetőség, meg a HR...stb


A diploma az kb olyan, mint a piros hetes.Ha az van, vihetsz mindent.



De, gyakran a diploma nélkülieknek nagyobb tudása van.Én is tapasztaltam,hogy a munkahelyemen dolgozó, diplomával nem rendelkező hölgynek nagyobb a tudása, mint nekem.Magasabb bérsávba nem tudják áttenni, mert ahhoz már felsőfokú végzettség kellene.



De, például egy politikusnál, kormány vagy államfőnél, akár belföldi, akár külföldi, az első, amit megnéznek a magyarok,hogy milyen végzettsége van.Leginkább azt, van-e diplomája.


ápr. 14. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Nem a magyar emberek sajátsága, hanem az egész világé, hogy specifikus szaktudást igénylő munkakörökbe olyan embereket vesznek fel, akik igazolni tudják hogy megszerezték az adott munkához igényelt szaktudást.

És persze, nyilván a diplomások közt is akadnak kóklerek, ahogy egy nem diplomás is érthet egy adott szakterülethez. De ezek a kivételek, nem általánosságok.

ápr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én pont azt látom, hogy csak akkor vesznek fel magas végzetégű egyént, ha az tényleg elengedhetetlen a munka elvégzéséhez, máskülőnben próbálják a lehető legalacsonnyabb iskolai végzetségűvel rendelkezővel megcsináltatni (aki el tudja végezni) az adott melót, hiszen annak nem kell olyan sokat fizetni.


Én pont azt látom, hogy ma már diplomásnak lenni nagyobb hátrány, mint pl szakmunkásnak. Míg az előbbiekkel Dunát lehet rekeszteni, szakmunkásokat meg nagyitóval kell keresni.

ápr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%
2-essel megegyező tapasztalataim vannak nekem is. Én inkább azt látom, hogy egyes személyek melldöngetését szolgálja a "papír", de kevés értékkel rendelkezik. Például egyik kolléganőm szereti hangoztatni, hogy ő végzettsége szerint iskolát is igazgathatna. Egy 20 éve szerzett diploma alapján akár igazgathatna iskolát, nagyon jó, de egy egyszerű asszisztensi munkakörre futja neki. A diplomához megszerzett tudását nem kamatoztatta, nincs olyan munkatapasztalata, ezért soha nem is fog már iskoláz igazgatni. Nyelvvizsga ugyanez: Egyik régi barátomnak volt középfokúja angolból meg németből, és de nagyra volt magával. Amikor meg meg kellett szólalni angolul, akkor meg "I am... ööö... Bence.... ööö... I am Hungária...ööö... You know, Hungária, Budapest, you know, yes?". Mindezt természetesen jó magyaros kiejtéssel.
ápr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!