Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne eligazodni a...

Hogyan lehetne eligazodni a közéleti és politikai kérdésekben?

Figyelt kérdés
Nagyjából az utóbbi 1-2 év történéseivel tisztában vagyok. Nem létfontosságú számomra az állandó politizálás, de azért szeretnék kialakítani egy saját véleményt, hogy ne tűnjek teljesen tájékozatlannak. Időnként át szoktam olvasni a híreket, időnként megnézek egy-egy közéleti műsort. De összességében úgy érzem, hogy annyira gyér a tudásom az alapján, amit történelemből tanultunk. Rengeteg ismeretlen szereplő van, akiket el sem tudok helyezni, hogy kik ők, mivel foglalkoznak. Én még nem is éltem, amikor ezek az emberek már ugyanezt csinálták. Utána szoktam nézni, hogy épp ki az, aki számomra érthetően és értelmes gondolatokat fogalmaz meg. De rendre találkozom olyan véleményekkel is, hogy ez ebben vagy abban a kormányban már leszerepelt. Hogy lehet itt eligazodni? Más hogy csinálja? Értem, hogy történelem, meg sok olvasás, de egyre inkább belebonyolódok csak.
ápr. 16. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézni kell egy kis M1-et. Akkor rájössz hogy prüsszel rossz, migráncsok rosszak, melegek rosszak, aki nem fideszes az rossz.


A korrupció jó, az EU-s pénzek ellopása jó, a pedofília jó és szabadon engednek ha elköveted, neveket kihúzni vádiratokból jó móka, köztörvényes bűnözőnek lenni a fideszben 200-300 milliárdos vagyonnal értékelendő.


Ez a magyar politika.

ápr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan mint egy soha véget nem érő, borzalmas szappanopera. Kezdd el nézni és majd idővel megérted
ápr. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 jajj, ne már! Én most komolyan kérdeztem. Mondjuk az is érdekelne, hogy mitől hiteles, hitelesebb valakinek az M1, mint az RTL vagy az ATV vagy mittomén. Miért jó kizárólag egy vagy egy-két csatornán tájékozódni csak? Ezt mondjuk én eleve kizártam.

#2

Igen, én is ezt érzem. Ráadásul utálom azt a műfajt.

ápr. 16. 17:55
 4/7 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

Az a kérdés, mit szeretnél pontosan elérni. Ha otthonosan akarsz mozogni a napi politikában, akkor nincs más választás valóban, olvasni kell napi szinten a híreket.


Ha eggyel hátrébb lépve nagyobb folyamatokat figyelnél inkább, arra vannak a statisztikák, kutatások, elemzések; ebben az esetben képes leszel önálló véleményre akkor is, ha nem tudod, Orbán épp mit rakott ki a TikTokjára.

ápr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kormánypropaganda azért nem hiteles mert szabályosan híreket hamisítanak napi szinten. Lehet hogy van benne valóságos információ, de már azt sem lehet elhinni nekik amit kérdeznek. Az orosz propagandát terjesztik.


A kormánytól független médiumokban is előfordul hogy hazudnak és állandóan próbálják a saját, nyugati ideológiájukat terjeszteni, viszont az esetek döntő többségébenaz igazat mondják.

Ezért is tud veszélyesebb lenni mint a hírcsárda szintjén kommunikáló közmédia.


Vannak olyan vloggerek akiket nem fizet senki hogy propagandát terjesszék, ilyen csatorna Puzsér, Dave világa, Jólvanezigy, stb.


És vannak a kormányközeli csatornák mint a Patrióta, stb. akiknek az a feladata hogy lekaraktergyilkoljanak mindenkit aki a rendszerre veszélyes lehet.


Ebben a versben benne van hogy hogyan kell bánni azzal aki nem a fideszre szavaz

https://www.youtube.com/watch?v=o16QwTdMUdo

ápr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

#4

Azt hiszem inkább az érdekelne, hogy valójában milyen folyamatok zajlanak. Nem vagyok egy lángész, bár ez a kérdésből is eléggé egyértelmű. Az viszont érdekel, hogy milyen adatok alapján lehet reális ismereteket szerezni. Bár nem biztos, hogy fogom tudni értelmezni, amit látok, de érdekel a dolog, hogy honnan kellene hozzáfogni. Az időt sem sajnálom rá, csak sokszor úgy érzem, hogy rengeteg fölösleges információt is begyűjtök.

#5

Puzsér kinek a propagandáját terjeszti?

Mit jelent a hírcsárda?

Annyi ilyen szó van.. rendszeresen hallom pl a kurzus kifejezést is, de nem igazán értem. A kurzus,az nem olyan mint egy tanfolyam?

ápr. 16. 20:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Puzsér a saját baromságait terjeszti de szokott jókat is mondani, szerencsére vannak beszélgetőtársai is.


A hírcsárda egy olyan híroldal volt amiben csak kitalált vicces hírek voltak


A kurzus szót manapság a párt/oldal/banda szinonimájaként használják.

ápr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!