Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg sokkal élhetőbb,...

Tényleg sokkal élhetőbb, megfizethetőbb volt az ország Gyurcsány Ferenc miniszterelnöksége idején?

Figyelt kérdés

Én még kicsike voltam, de emlékszem, hogy nem kellett annsir szűkölködni mint most. Tele volt a kosár. A közhangulatot össze sem lehet hasonlítani. Ha más voltal, nem voltál a kormány ellensége (pl melegek, nők)


Most kritikán aluli a helyzet..



ápr. 17. 11:39
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
51%

Én akkor még egyetemista voltam. Nagy volt a nyomor. Nem volt munka. Egy piti szórólaposnak is túljelentkezés volt. Sorra adtad be a jelentkezésed és vagy minden 100. helyről írtak vissza. Folyamatos elbocsájtások voltak. Iskolabezárások, pedagógus elbocsájtások. Elvették a tanároktól a 13. havi bért.


Folyton villany, gázáremelések voltak. Bérek nem nőttek. Bér befagyasztások voltak. Állami vállalatokat adtak el piti összegekért. A multik kezében voltak a rezsi szolgáltatások és folyton emeltek. Nagyon nyomorúságos idők voltak. A minimálbér felét elvitte a rezsi. Mindent szétlpotak. Mindent végrehajtottak Brüsszelnek. Adóemelések voltak, reformok. Államcsőd is volt. Nem tudták utalni a nyugdíjakat napokig. Várni kellett az IMF hitelre

ápr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
72%

Nyugati liberális közgazdászok elemezték ki, hogy minden idők legrosszabb kormányzása volt. [link]


A dollármédia hozta le -.-

ápr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
58%

#1 #2 Hogy tudtok ennyit hazudni?

2002 után Medgyessyvel megindult a gazdaság romlása mert elosztogatták a pénzt de helyette bevételt nem tudták generálni

Azért kellett 2094-ben megszüntetni a támogatott forint lakáshitelezést mert elkezdték nőni a kamatok az inflációval és nem volt rá fedezet az államkasszában. Ezért tudta gyurcsány megpuccsolni a miniszterelnököt mert gondok voltak. Folyamatosan romlott a gazdaság, egyre több volt az emberek rezsitartozása, az állami intézmények eladósodtak. Már az unió felé is hamis adatokat adtak le és ezért nem engedték az államháztartás adatait a törvény szerint időben nyilvánosságra hozni, mert tudták hogy az Orbánékat igazolás és buknák a 2006-os választást.

Mindent eladták még sem volt elég a pénz, holott a beruházások hitelből mentek.

Miért hazudtak a tényekről? Annyira rosszul éltünk, annyi kárt okoztak, hogy még 14 év után is rohannak az emberek és Orbánékra szavaznak, csak nehogy visszajöjjenek gyurcsányék kormányra.

ápr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
61%
Nem, sokkal rosszabb volt. Alacsonyabb reálbérek, kevesebb munkahely.
ápr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Nekem is azt mesélik a szüleim, hogy mennyivel élhetőbb volt. Én is arra emlékszem, hogy 20 ezer forintból telepakolt kocsiban mentünk haza...ma meg

20 ezer forint egy kosarat nem tölt meg.

ápr. 17. 12:37
 16/31 anonim ***** válasza:
13, úgy, hogy nem hazudok.
ápr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

#11 Majdnem mindenben egyetértek veled. Pedig nem vagyok fideszes, sőt nagyon nem. Államcsődre nem emlékszem, csak államcsőd közeli helyzetre. Ettől függetlenül borzalmas időszak volt. A mi városunkban még a fiataloknak is alig volt esélye munkához jutni. Ha föladtunk egy álláshirdetést annyi jelentkező volt rá, hogy képtelenség volt akár csak mindet elolvasni is, nem hogy még válaszolni rá. Ezért volt, hogy csak minden 100. helyről írtak vissza.

Aztán csődbe ment a mi cégünk is, akkor lettem 50 év feletti munkanélküli. A munkaügyi központban azt mondták, hogy csináljak úgy mintha keresnék munkát, de úgysem fogok találni, mert ennyi idősen már senkit nem vesznek föl dolgozni. Meg azzal vigasztaltak, hogy egyszer úgyis meg kell halni. Miközben dübörgött a propaganda, hogy csak azért nem dolgozunk, mert "nem fogadjuk el a munkaügyi központban fölajánlott állást".

De nem csak az ilyen idősek voltak bajban, mint én. Alig volt olyan ismerősünk, akinek lett volna munkája. Akinek volt, annak is csak a minimálbér közeli fizetésért, és még akkor is bizonytalan helyzetben volt. Mert "százan vártak a helyére". Gyakori volt, hogy az idős szülők segítették a nyugdíjukból a fiatal, vagy középkorú gyerekeiket, mert nekik még legalább volt valami biztos jövedelmük. És ők akkor még nyugdíjemelést is elég szépen kaptak.

ápr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
72%
Hogy gazdaságilag jobb volt-e vagy sem, azon nagyon sokáig lehetne vitatkozni, különböző gazdasági mutatókat hozni pro és kontra is. Olyan szempontból viszont egészen biztosan élhetőbb volt, hogy nem lejáratás meg mocskolódás ment szinte minden médiában 0-24-ben, nem volt ekkora uszítás, gyűlöletkeltés, nem volt ennyiféle különböző csoport magyarországon, akik utálták volna egymást, nem voltak ennyire megalázva a különböző társadalmi csoportok, rétegek, sokkal jobb viszonyban voltunk az összes szomszédunkkal és az EU-val is.
ápr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
56%
Én a Gyurcsány korszak alatt fejeztem be a sulit és kezdtem el dolgozni és semennyivel sem volt rosszabb, mint ma. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy sokkalta jobb volt, hanem, hogy az ország visszafejlődött oda, ahol volt.
ápr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
17%
Gyurcsány idején mindenki tudott boldogulni. Érződött az amerikai és a nyugati hatás. Nagyon komoly szintű fejlődésen ment keresztül az ország. Csak sajnos jött a szélsőjobboldal és a fasiszták aztán megbuktatták Gyurcsányt.
ápr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!