Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezek alapján van még értelme...

Ezek alapján van még értelme Magyarországon választást tartani?

Figyelt kérdés
[link]

ápr. 18. 10:28
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
38%
Majd ha a fejlett nyugatot ahol pl egy migránspolitikát vagy genderideológiát kritizáló bejegyzésért elvisz a rendőr, meg kirúgnak , meg betiltjá a karácsonyfát, keresztet, mert pár musztafát zavar, azt is diktatúrának nevezitek talán hitelesebb lesz a történet. Ja az "jó diktatúra"mert magasabb a gdp, tehát pénzzel be van fogva a pofa, értem.
ápr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Mansour ***** válasza:
Nem érted. A nyugati progresszív nyomulásnak is vannak diktatórikus, kizárólagosságra törekvő megnyilvánulásai, ezek ugyanúgy elítélendők. De ezek ott még nem bontották le a jogállamot. Nálunk az a baj, hogy rendszerszinten jelentkeznek a diktatórikus tendenciák, a Fidesz gyakorlatilag teljhatalommal bír, a demokratikus intézményeket kiüresítette, ezek már csak díszletekként szolgálnak. Nyugaton viszont még tartalma a demokratikus intézményeknek, és bár az általad említett jelenségek tényleg aggasztóak, de korántsem rendszerszintűek.
ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
38%

A migránsok tombolásainak elnézése sem rendszerszintű? Hogy a németeknél a szilveszter úgy tellik, hogy szétlövik rakétákkal felgyújtják a várost és nőket erőszakolnak? Ést azt viszik be akinek ez nem tetszik, az afd-t meg be akarják tiltani? Mi lenne ha itt be akarnák tiltani a Dk-t?


Aztán a rendszer emberei, szépen elengedik a bűnelkövetőket? Akik pl 9 en erőszakolak meg egy kislányt szabadon távoznak? És ott érdekes mód nincs pedózás. [link] Én nem akarok ilyen országot, és az ilyet is nyugodtan rendszerszintű ditatúrának lehe nevezni.



Ausztriában szabadon engedték a migránsokat 12 éves lány tömeges erőszakolása után: [link]


és lehetne sorolni rengeteg eset van és ez hiányzik itt az ellenzéknek, hogy nem vagyun még tele ezekkel a vademberekkel


De nálunk van diktatúra, meg kézivezérelt hatóság nyilván nem nyugaton, mert ott minden nagyon igazságos és kultúrált.

ápr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
23, nagyon egyszerű. Semmi. Ugyanúgy, mint, ahogy a NoLimpiát leszámitva, nem tudok felsorolni semmilyen ellenzéki kezdeményezést, ami törvényi erőre emelkedett volna, ha betiltanák a DK-t, ugyanúgy nem történne semmi a jövőben. Maximum, nem lehetne tovább játszani azt, hogy demokráciában élünk és fel kellene vállalni azt, hogy mi diktatúra vagyunk (igy is az vagyunk).
ápr. 18. 12:38
 25/31 anonim ***** válasza:

#10 "Amikor a teljes választási rendszert, egyoldalúan, társadalmi egyeztetés nélkül, a rendszernek tetszően irják át, az az ország baja és nem csak az enyém, meg a mocskos EP-é meg 444-é."

Csakhogy nem ez történt.

A választási rendszer változtatásáról az 1990-es első választás óta folyamatosan ment a vita és minden szereplőnek megvolt már régóta a maga véleménye róla. Pontosan úgy ahogy az alkotmény változtatásáról is. 1994-1998 között az akkori mszp-szdsz kétharmados többség is már eljutott egy kész alkotmány tervezethez amit első körben egymás között már el is fogadtak, csak aztán a két kormánypárt még egymással sem értett más kérdésekben, így az alkotmányt sem terjesztették már a parlament elé hisz még ők maguk sem szavazták volna meg. Azután is készült az aktuális kormányok alatt újabb és újabb tervezet.

A választási rendszerről is sokat beszéltek és általános kérdés volt minden egyes választási kampányban, hogy túl sok a parlamenti képviselő, csökkenteni kell a mandátumok számát, változtatni kell a körzetek határát mert hatalmas aránytalanságok alakultak ki idővel a lakosság számok között. Még az EU megfelelő szervezete is felszólította az országot, hogy rendezzék a választási körzetek problémáját mert aránytalan volt, hogy egyik helyen közel kétszer annyi szavazóra jutott egy mandátum, mint a másik körzetben.

A választási törvény beterjesztése előtt is volt sok vita róla majd a parlamentben is volt rá idő bőven. Csak az ellenzék nem ment be a parlamentbe.

A választási törvény tárgyalásán, szavazásán nem vettek részt. A szavazás napján meg csak 287 képviselő jelent meg az ülésteremben a 386-ból.

ápr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
38%
24 tehát ha az ellenzék diktálna mikor 2/3-os a kormány felhatalmazása , akkor lenne demokrácia, ami a többség hatalma amúgy? Ne röhögtess már ..
ápr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Mansour ***** válasza:

Azt azért nem hiszem, hogy csak úgy "szabadon engedik" az elkövetőket, már ha bizonytottan ők voltak. Lehet, hogy 18 év alattiakat nem csuknak börtönbe, de nyilván ők is kapnak valamilyen büntetést (javítóintézet, ilyesmi). Nyilván helye van annak a vitának, hogy esetleg szigorítani kellene a 18 év alatti elkövetőkkel szembeni büntetéseket, ezzel teljesen egyetértek.

De az értsd meg, hogy ezek tendenciózusan összeállított anyagok, magyarul propaganda :) A kormánysajtó sorra hozza ezeket a híreket, és még ha feltételezzük, hogy mind úgy igaz, ahogy írják (én ebben nem vagyok teljesen biztos), akkor is, ezek kiragadott esetek. Amik persze szörnyűek, de szinte mindenhonnan össze lehet szedni hasonlókat. Ha valaki ilyen módon akarná lejáratni Magyarországot, simán lehetne hozni ugyanígy a híreket, egy bizonyos kisebbség által elkövetett bűnökről, és hogy az állam mennyire tehetetlen ezekkel szemben.

És még azt is értsd meg légy szíves, hogy ha esetleg a fentiekben nem lenne igazam, és nyugaton mégis valami szörnyű diktatúra van, az sem változtat semmit azon a tényen, hogy nálunk egy autokratikus rendszer van, ami egyre inkább diktatórikus megoldásokhoz nyúl. Lehet, hogy ez valakinek szimpatikus, egy ideig (bizonyos fenntartásokkal) nekem is szimpatikusnak, vagy legalábbi elfogadhatónak tűnt. De aztán kezdtem felismerni, hogy ez a fajta működés kontraproduktív, többet árt az országnak, a népnek, mint használ.

ápr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
38%
Igen ez a tipikus elbagatelizálás, meg nem is úgy volt, meg elszigetelt eset.Ez egy minimális része a híreknek, tucatjával lehene idézni. Ez meg a libsi migráns pátyolgató propaganda. Ott vannak az eredeti német nyelvű cikkek, abból van minden merítve, el lehet olvasni. Nem propaganda. Tudod mi az? Hogy a balos saó meg elhallgatja ezeket! De azt megírja, hogy transznemű nyer szépségversenyt :D Ha 9-12 vadember teljesen mindegy hány éves (ba xni azt tud, szóval nem gyerek) ,végig erőszakol egy 12 évest és azt szabadon engedik és nem ültetik le ,had szökjön (meg is tette) hosszú évekre akkor azon nincs mit magyarázkodni.Ha te lennél a kislány szülője, akkor másként gondolnád. Egyszer mondja már meg egy libsi miért annyira csodálatosan jó beengedni ezeket az embertelen vadállatokat legagresszívebb nőgyülölő vallással, egy amúgy békés kultúrált országba, hogy abból fertőt csináljanak a saját elhagyott országuk képére? Csak ne a munkaerővel jöjjenek, mert az hazugság, ezek nem dolgozni jönnek és egyébént nincs az az olcsó munkaerő ami megérné ez a rombolást amit tesznek.
ápr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
27%
Ne a 444-ből tudakozódj!!!
ápr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Mansour ***** válasza:

Lehet, hogy meglepő, de nem támogatom a tömeges, ellenőrizetlen migrációt, sőt, ha a kettőből csak egyik igaz rá, már akkor sem. Legfeljebb egy kis mértékű, szigorú feltételekhez kötött bevándorlást tartok elfogadhatónak. És tisztában vagyok azzal, hogy sok nyugati országban a túlzottan liberális bevándorláspolitika komoly gondokat okozott, és szeretném, ha Magyarország elkerülné ezeket a problémákat. Szóval nem azért nem vagyok már kormánypárti, mert migrációt és globalizmust szeretnék, hanem pont azért, mert úgy látom, hogy a kormány ezzel a politikával nem fog tudni megvédeni ezektől. Cserébe viszont kirabolják és lezüllesztik az országot.

És igen, az is egyfajta propaganda, amikor bizonyos témákat elhallgatnak. A magyar kormánymédia is nagyban alkalmazza ezt az eszközt.

Szóval, sajnos én nem vagyok libsi, ezért nem is igazán vagyok illetékes válaszolni a kérdésedre. De mégis vitába szállok veled, hogy lásd, nem egészen olyan a világ, mint amilyennek látod. Nem csak az őrült libsik és a normális jobboldaliak szembenállásából áll a világ, csak ezt akarják elhitetni veled. Azt, hogy itt minden szép és jó lenne, ha nem volnának azok a megátalkodott "libsik", akik mindenféle őrültséget ránk akarnak erőltetni és ezzel mindent elrontanak. A "libsikkel" meg azt hitetik el, hogy minden szép és jó lenne, ha nem volnának azok a megátalkodott, populista, fasiszta jobberek, akik minden nyugati civilizációs vívmányt tönkre akarnak tenni. És amígy egymásra acsarkodunk, addig sem a valódi problémák valódi megoldásának keresésével foglalkoznk.

Ja, és soha életemben nem olvastam 444-et.

ápr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!