Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezek alapján van még értelme...

Ezek alapján van még értelme Magyarországon választást tartani?

Figyelt kérdés
[link]

ápr. 18. 10:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%
Különben hogy mutatná meg a nagy ember, hogy demokrácia vagyunk?
ápr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
18%

Mondják ezt abban a Brüsszelben ahol karhatalommal akarták belefojtani a szót NatCon-ba!

Meg arra felé ahol be akarják tiltani az AFD-t!


Röhögni kell vagy fetrengeni a röhögéstől?

ápr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%

Fogalmazzunk így: egyre kevésbé.

Nagyon jó kérdés, hogy mi volna a helyesebb?

Ha az ellenzék egységesen bojkottálná a választást (na jó, a Mi Hazánk nyalásból részt venne) vagy így, hogy minden választáson azért megmutatják, hogy vannak és kisebb-nagyobb eredményeket el is érnek. Pl. Budapest megszerzése az önkorm. választáson szép eredmény volt. És az lesz ismert ellenzéki, aki elnyer egy tisztséget, ott döntéseket hoz, tehát beszélnek róla (még ha le is akarják járatni).

Szóval én látom értelmét a választásoknak, mert mégiscsak lehetőség az ellenzéknek megmutatnia magát. Ha a választási kampányban sem vennének részt, akkor még kevesebb információ lenne róluk. És az emberek még kevésbé hinnék el, hogy kormányozni tud az, aki eddig a Parlamentben sem volt benne.


Az EU eljárása menjen csak végig, szorongassák csak meg Orbán tökeit.

ápr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
1, szerintem az embereknek kellene, hogy legyen annyi gógyiuk, hogy ne vegyenek részt többé ebben a szinjátékban.
ápr. 18. 10:42
 5/31 anonim ***** válasza:
33%

Értem.

Szóval van egy olyan vesztes csapat, amelyiknek nem sikerült parlamenti választást nyernie 14 éve - ellenben az önkormányzati meg EP választáson van megannyi képviselője, és kitalálják, hogy nem azért nem nyernek parlamenti választást mert nem képesek elegendő szavazót szerezni hozzá, hanem mert "választási autokrácia" van.

Előre sírnak, hogy megint miért fognak veszteni?

Azt magyarázd meg nekem, hogy akkor miképpen lehet Karácsony a főpolgármester Budapesten? Hogy lehet, hogy több ellenzéki ül a kerületek élén, mint kormánypárti politikus? Hogy lehet a parlamentben ellenzéki képviselő? Miképpen lehet ellenzéki EP képviselő?

Hogy lehet az, hogy egyik kerületben demokrácia van és ott tudnak az ellenzékiek nyerni, másik kerületben meg már megszűnik a demokrácia - hiszen nem tudtak nyerni és akkor ez nyilván csakis emiatt lehet.

A demokrácia egyszerű. Van egy választási rendszer - minden ország mindenféle választása másmilyen rendszer szerint megy - és ebben kell egyforma szabályok szerint a pártoknak megmérettetniük magukat. Akire többen szavaznak az fog nyerni, ilyen egyszerű a mi választási szisztémánk. Szavazók nélkül sehol nem lehet nyerni és kormányra kerülni.

Ez az ellenzék sehol, semmilyen választási rendszerben nem jutna kormányra. Ez nem választási autokrácia hanem egyszerűen a valóság.

Nem sírni kell és előre magyarázni a bizonyítványt hanem végre normális politikusokat és normális pártokat kellene kiállítani a bukott ellenzéki pártok meg a semmire sem jó aktuális messiások helyett!

ápr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Mansour ***** válasza:
59%

#2

Az, hogy ott meg egy véleménydiktatúra által uralt demokrácia van, még semmit sem kisebbít azon a tényen, hogy nálunk egyre inkább autokráciába fordul a rendszer. De a nyugati véleménydiktatúra sem olyan teljes körű, mint ahogy a kormánymédia nálunk beállítja. Ott még azért működik a jogállamiság, bírósági döntés alapján mégis meg lehett tartani a konferenciát.

ápr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
18%

Ajjaj...

Van baj.

Csatlakozom az 5# öshöz...👍

Nagyon tetszik, amikor itt is milliószor látom, hogy a választási rendszer a Fidesznek kedvez, lejt a pálya stb.

Na erre egy dolgot szoktam mondani, ha a kedves "külön- együtt" ellenzék oldal annyi listás és egyéni képviselői mandátumot szerzett volna, mint a fidesz, akkor egészen pontosan NEKIK lenne pontosan ugynannyi képviselőjük a parlamentben és pontosan ugyanúgy 2/3 ot szereztek volna.

A befejező gondolatot mindenkire rábízom.

ápr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
5-7, Én a cikkből nem ezt értettem meg, hanem valami teljesen mást.
ápr. 18. 10:52
 9/31 anonim ***** válasza:
14%

8# az a te bajod... meg a mocskos EP sz@rháziké, meg a 444- é!

A hazugság sosem lesz igazság!

ápr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Ebben a rendszerben a haguságnak is 2/3-a van és, ha kell ez holnap reggel megjelenik a közlönyben.


Amikor a teljes választási rendszert, egyoldalúan, társadalmi egyeztetés nélkül, a rendszernek tetszően irják át, az az ország baja és nem csak az enyém, meg a mocskos EP-é meg 444-é.

ápr. 18. 11:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!