Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Fidesz szerint a nyugat...

Ha a Fidesz szerint a nyugat rossz, a kelet meg jó, akkor mi az oka, hogy a magyar fiatalok mind Londonba, Berlinbe, Bécsbe, USA-ba stb. mennek ki dolgozni és lakni, és nem Moszkvába, Pekingbe, Isztambulba vagy Bakuba?

Figyelt kérdés

Érdekes mód a Fidesz szerint minden ami Nyugat az "rósz", hanyatló, korrupt (LOL), élhetetlen, összeomlik stb. Eközben persze az orosz meg kínai kelet az über frankó, minden király, nyilván.

Ehhez képest a millió fiatal aki kivándorolt innét akár ideiglenesen, akár végleg, az gyakorlatilag kivétel nélkül nyugatra ment: Bécsbe, Londonba, Hollandiába, Németországba, az USA-ba. Arról nem nagyon hallok, hogy Moszkvában, vagy Sanghajban kaptak volna szuperül fizető munkát, találtak volna lakást, és az ottani életkörülmények lennének olyan csábítóak számukra.

Ez miért is lehet így?



ápr. 18. 19:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
26%
Mikor mondta a fidesz hogy a nyugat rossz és a kelet jó kèrdező?
ápr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
28%
Azért, mert Moszkvába nehezebb munkavállalási meg egyéb papírokat szerezni. Egyébként Moszkvában konkrétan egész jó életszínvonalon lehet élni, vannak ott ismerőseim
ápr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
63%

A Nyugat csak demokráciának ad pénzt, a korrupt tolvajokat pedig bűnözőként kezeli és ítéli el.

A Kelet szerint pedig alap, hogy a diktátor jogfosztja, anyagilag kifosztja és parazitaként élősködik a népen a vezető.

Logikus, hogy a Fidesz szerint melyik a követendő.

ápr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
24%

A nyugat(főleg Európa) folyamatosan teret veszít.


[link]

[link]

[link]

De lehetne mondjuk azt is nézni, hogy hány ember ellen történt nemi erőszak mondjuk a 70 évek Svédországában és mennyi most.


Amúgy meg a kérdésed alapfeltevése se igaz, keleten is épp elég tehetséges, magasan képzett magyar dolgozik, való igaz, hogy Moszkvába nem érdemes kimenni tányérokat mosogatni de pl. balettművészek közül nem egy él és dolgozik kint, vagy pl. nézek egy magyar techyoutubert aki láss csodát Kínában dolgozott évekig, mielőtt tartalomgyártásba kezdett és ha mondjuk techről van szó akkor nagyon nincs hova menni Európában, mert itt lassan már minden bezár.

ápr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
69%

Oroszország egy végtelen nagy putri azért.


Meg már nem divat oroszul tanulni. Angolul/németül beszélnek a mai fiatalok.

ápr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

"Ha a Fidesz szerint a nyugat rossz, a kelet meg jó, akkor mi az oka..."


Ugyanezt ugatták ezeknek a szülei is az akkori állampárt színeiben.


Az egyetlen különbség a régi és a mostani idők között, hogy akkor a vörös szín volt, most meg a narancssárga a szimbólum.

ápr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
58%
5) Pont, hogy pár éve egyre inkább divatba jön az orosz. Sajnos németül egyre kevesebb fiatal tanul. Én német-orosz tanár vagyok, már 2 éve nyugdíjaba és melette még bejárok a helyi gimnáziumba oroszt tanítani, mert minden évfolyamon összejön rá a csoport, a németes kollégák meg panaszkodnak, hogy még a Balaton parton is alíg jönnek össze a németes csoportok. Persze az idegen nyelvek terén az angol mindent visz, nem csak Magyarországon, hanem az egész világon. (A 90-es években volt az tendencia, hogy szinte egyik diák se választotta az oroszt, nálunk még orosz könyveket is égettek, sok kolléga annyira kikészült lelkileg, hogy az ideg osztályon kötött ki, nekem szerencsém volt, hogy a másik tárgyam a német volt. A 90-es években átlagban 12-15-en voltak egy németes csoportban, 2022-ben, amikor nyugdíjba mentem akkor meg már örültem, ha a 6-7 összejött. Mi a gimnáziumban 2009-ben vezettük vissza az oroszt, akkor volt rá 4 jelentkező, utánna minden évben volt rá 5-8 jelentkező, most is 7 diák tanul oroszul a két oroszos csoportomban. A németes kollégák mesélik, hogy németen sincsenek sokkal többen. )
ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
A hanyatló nyugat lassan a múlté. Kelet a jövő.
ápr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
79%
hát igen de a sok egybites krumplibogár csak csinálja a műsort látod, én is Írországban vagyok nem Vietnámban...
ápr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"Ha a Fidesz szerint a nyugat rossz, a kelet meg jó,"

HA....

Csakhogy a fidesz soha nem mondott ilyet!

Miért kell mindig hazudni?

ápr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!