Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lett volna ha Momentum nem...

Mi lett volna ha Momentum nem akadályozza meg azt, hogy Olimpia nálunk legyen rendezve idén?

Figyelt kérdés
Gazdaságilag csődbe vitte volna az országot, ha idén még egy olimpiát is kellett volna rendeznie a Dr. Miniszterelnök csapatának?

ápr. 18. 21:06
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
40%

"A kérdés azonban nem a népszavazás volt hanem hogy a főváros vonja vissza a pályázatát." - te miért hazudsz butasáokat?

Egyszerúen nem igaz, amit állítasz. A kérdés az volt, hogy legyen-e népszavazás.

És ha Orbán nem ijedt volna meg, akkor a fővárosi közgyűlés még február végén kiírhatta volna a nészavazást április-májusra - ugyanis ezt nem tiltja semmi. Teljesen egyértelmú volt, hogy a 266 ezer aláíréás között biztosan van 138 ezer érvényes.


"Azért szálltak ki a támogatásból mert látták, hogy lesz elegendő aláírás." a leadás napjáig titok volt, hogy hány aláírás van, a dk sem tudta. A visszavonás néhány nappal később volt.

ápr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

#31 Erről beszéltem, hogy az emberek nem olvasták el a kérdést. Te sem.

[link]

Itt él is olvashatod végre

Azt kérdezték, hogy egyetért-e ön azzal, hogy a főváros vonja vissza a pályázatot.

ápr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagy.

Az aláírásgyűjtés arról szólt, hogy ezt a kérdést tegyék fel a népszavazáson.

ápr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

#33 Nem. Ez maga volt a kérdés. Látszik, hogy meg se nézed ami linket beraktam, nehogy bezavarjon a valóság.

A kedvedért megkerestem még a választási bizottság jegyzőkönyvét is, ez a kérdés került elfogadásra és erre gyűjtöttek aláírásokat.

"A Fővárosi Választási Bizottság a 3/2016. (XII. 7.) FVB számú határozatával a Fekete-Győr András magánszemély (a továbbiakban: Szervező) által benyújtott fővárosi szintű helyi népszavazási kezdeményezés tárgyában, három igen szavazattal, egyhangúlag a következő határozatot hozta:

A Fővárosi Választási Bizottság az „Egyetért-e Ön azzal, hogy Budapest Főváros Önkormányzata vonja vissza a 2024. évi nyári olimpiai és paralimpiai játékok megrendezésére irányuló pályázatát?” kérdést hitelesíti.

A Fővárosi Választási Bizottság elrendeli ezen határozatának 2016. december 7-én történő közzétételét a Budapest Portál internetes honlap (www.budapest.hu) „VÁLASZTÁS” rovatában. "

[link]

ápr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
39%

"És ha Orbán nem ijedt volna meg, akkor..."


Értem, hogy ballib narratíva szerint megijedt, de még neked is szabad gondolkoznod.

Mi értelme lett volna, ha mindenki tudta, hogy az ellenzék a saját arcába köpött a politika érdekei miatt?

Amint látták, hogy el lehet gáncsolni valamit, amit a kormány támogat, azonnal segget csináltak a szájukból. Mivel Budapestel lett volna a szavazás, ahol a legerősebb a posztkommunista oldal, ezért borítékolható volt, hogy milyen eredménye lesz a szavazásnak.

Innentől kezdve semmi értelme nem lett volna megtartani.

ápr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

34: én ugyan nem gúnyolódom rajtad, de a kérdés hitelesítése azt jelenti, hogy ezt a kérdést fogják feltenni, ha megvan a megfelelő számú támogató aláírás.

Az indoklásból ki is derül:

"További követelmény az Nsztv. 39. § (1) bekezdéséből következően, miszerint a helyi

népszavazásra javasolt kérdést úgy kell megfogalmazni, hogy arra egyértelműen lehessen

válaszolni,"

Tehát a kérdés egy helyi népszavazásra javasolt kérdés volt.

Aki aláírt az ívet, az azt támogatta, hogy legyen népszavazás.

ápr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
#36 Igen, azt támogatták, hogy legyen népszavazás ezzel a kérdéssel, mert ezt akarták, hogy vonják vissza a pályázatot.
ápr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!