Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért nem vezet be...

A kormány miért nem vezet be lovaglástant az iskolákban?

Figyelt kérdés

A lovaglást nagyon élveznék a diákok.Sokkal jobban, mint a testnevelést, ahol valami alkoholista vagy liliomtipró testnevelés tanár "oktat".


A magyar kultúrában a ló egy különleges helyet foglal el.Ezért lenne szükséges ápolni ezt a hagyományt.

A lovaglás ne egy úri sport legyen ebben az országban, hanem minden magyar gyerek számára elérhető.


Leírhatatlan az érzés,amikor az ember alatt egy nagy és erős állat mozog.


ápr. 27. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Se nem kivitelezhető (se időben, se pénzügyileg, a lovak és lovardák mennyiségét illetően pedig pláne nem), se igény nincs rá.
ápr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, maga egy lótenyésztő?
ápr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Amiért a helikoptervezetést sem vezetik be.
ápr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ország már nem egy lovas nemzet! A társadalom nagy részét nem érdeklik a lovak szerintem.
ápr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lord Gauldoth ***** válasza:
100%

Az általános és középiskolák feladat az (lenne), hogy felkészítsen az életre. Itt mindenki elsősorban a tanulható tantárgyakra gondol, de a testnevelés is ide tartozik. Nyilván a tesi óra nem azoknak van kitalálva, akik maguktól is heti 3-5x járnak valamilyen sportedzésre. De jó pár olyan osztálytársam volt nekem is, akiknek ha nem lett volna kötelező tesióra, akkor az egész tanév alatt annyit futott volna, amennyiszer a busz után futott befelé jövet. (Más kérdés, hogy néhányan valahogy felmenttették magukat valahogyan.) Ez viszont nem egészséges. Ezért van testnevelés óra, mert egész egyszerűen ez kell a testnek. Plusz, az "ép testben ép lélek" szólás sem véletlenül létezik, bizonyítottan jót tesz az agyi képességeknek is.


Ezzel szemben a lovaglás szükségtelen az élethez. Hogy jó élmény, az lehet igaz (már akinek, gondolom te sem hiszed, hogy mindenki szeretné), de messze nem esszenciális. Én például életem során sosem álltam olyan helyzet előtt, amikor a lovaglásra szükségem lett volna. Pedig már azért jócskán 30 felett vagyok.

ápr. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!