Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy tudnak ezeke a fizetett...

Hogy tudnak ezeke a fizetett propagandisták, megafonosok, MTV-ben, TV2-nél dolgozók tükörbe nézni?

Figyelt kérdés
Ismertek ilyeneket személyesen is. Valóban elhiszik azt, amit mondanak, vagy egyszerűen ilyen jóle vannak fizetve, nem zavarja őket az arcvesztés, ha majd bukik a kormány? Van aki ezekkel barátkozik is?

ápr. 29. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7%
Te hogy tudsz tükörbe nézni a sokadik propaganda kérdésed után?
ápr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ott van Németh Balázs Partizános interjúja. Neki sikerült eljutni arra a pontra, hogy 1/3 személyben beszéljen önmagáról.
ápr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%
Nézz RtL-t,,🤣
ápr. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hihetőbb, mint az M1, ahol mik a műsörok: Gyurcsány, migráció, haború.
ápr. 29. 12:46
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Nekik a pénz a lényeg, a többi, erkölcs, barátság nem számít csak a pénz. Én is ismerek ilyet, az anyját is eladná kilóra pénzért cserébe.
ápr. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
szerintem csak benarkozva vagy herkozva tudnak.
ápr. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tenyleg nem ertem. Sokan kozuluk velem egykoruak, harmincasok, vagy fiatalabbak. Es az a legfurább, hogy valszeg ők is Budapest elit reszen elhetnek, ami egyertelmuen ellenzeki.
ápr. 29. 13:01
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Vannak ilyen emberek. Én rendszerváltástól 2013-ig bűnöző voltam. Semmi bajom nem volt a tükörrel. Sőt, mindenkinek a szemébe tudtam nézni szemrebbenés nélkül. Erkölcs, lelkiismeret és hasonlók elvoltak zárva egy széfbe, hogy ne zavarjanak.
ápr. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Pl deutsch tamas? Semmi baj vele a tukorben neki. Elotte beszippant porszivo szinten az orraval amit kell, belovi heroinnal magat utana, kidol, majd egy kis amfetamin meg LSD-vel megfuzerezi es mar hamupipokenek nezi magat es keszen all az EU gyulesre, csak a gond, hogy kirugtak onnan.
ápr. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Mansour ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy csak és kizárólag a pénzért csinálják. Lehet, hogy van egy pár ilyen, de a nagy többség biztos, hogy valamilyen szinten hisz is abban, amit csinál. A pénz esetleg abban segít, hogy szemet hunyjon olyan dolgok felett, ami egyébként nem tartana elfogadhatónak. De olyan is van, akinél még erre sincs szükség, mert a cél szentesíti az eszközt alapon bármit elfogadhatónak tart. De ez csak akkor működik, ha meg van arról győződve, hogy a cél jó. Az ember nem képes egy általa rossznak vagy gonosznak tartott cél érdekében küzdeni.

Propagnadistákat ugyan nem ismerek személyesen, de elég jól ismerem a jobboldali szavazóközönséget, értem a gondolkodásukat. Egy jól felépített narratívában élnek, amit kívülről jövő érvekkel, vagy akár tényekkel nem lehet megingatni. Tudom, én is ebben éltem. Ahhoz, hogy megkérdőjeleződjön a narratíva, ki kell tekinteni a buborékból, bele kell nézni akár más buborékokba, akár csak a buborékunkon kívüli világba, mert azért ilyen is van. És ha eleget nézelődött az ember, előbb-utóbb rájön, hogy eddig a saját gondolkodását zárta határok közé és elkezd kimászni a buborékból. Másként nem megy ez, mert ami kívülről jön, azzal szemben mindig a hárítás a reakció, tehát a változás csak belülről indulhat meg. De akit a környezete (családja, baráti köre, munkatársai) benne tart egy narratívában, ráadásul az egzisztenciája is ehhez kötődik, azt aligha lehet megingatni.

Szóval, a kérdésre válaszolva, én biztos vagyok abban, hogy egy részük a tükörben egy jó ügyért harcoló, tehetséges és bátor, soha meg nem alkuvó embert lát. Egy részük pedig egy alapvetően jó ügyet szolgáló, de időnként kompromisszumokra, vagy akár megalkuvásra kényszerülő embert, aki viszont ezt úgy oldja fel magában, hogy ha az ember jó akar keresni, valamilyen megalkuvásra úgyis rákényszerül.

ápr. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!