Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Részt vennél egy tüntetésen...

Részt vennél egy tüntetésen vagy sztrájkban, a kormány intézkedései miatt? Vagy egyetértesz minden intézkedéssel?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen lehet olvasni vagy hallani lehetséges sztrájkról vagy tüntetésről. A facebook-on már több, mint 30.000-en csatlakoztak a felsőoktatási törvény egyoldalú módosítása ellen. A pedagógus szakszervezetek sztrájkot helyeztek kilátásba. A fővárosi bíróság vezetője lemondott, az Alkotmány Bíróság jogainak csökkentése miatt.
2010. okt. 28. 14:35
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemen csomó dolog nem igazságos, az osztályzatok sem ja és a tanárok hozzááálása is nagyon eltérő. Azt, hogy valaki 3-szor vesz fel egy tantárgyat attól még lehet jó orvos. Az orvos nem hibázhat jól hangzik de egy csomó szakmához nem használható tantárgya van annak aki orvosira jár. Legyen kevesebb orvos mert oktatóknak rossz kedvük volt, de jó lesz. És ha mindenki bölcsész és valami könnyű fősulira megy akkor jó átlagok lesznek, kevés lesz a bukás. És senki se megy majd orvosi, műszaki egyetemekre mert nagy kockázata, hogy csak idő pazarlás. Legyen sok ember végzettség nélkül akkor is ha 3 évet végig küzdött az egyetemen. A jelenlegi rendszer is a fősulisokat támogatja.

Nem a végkielégités megszüntetésével van, a baj hanem azzal, hogy visszamenő hatályú a törvény.

És ezzel a népszerű tv. ürügyén szünteti meg a fidesz Ab-t és építi tovább az egypártrendszerét.

Holnap elvesszük a diplomádat mert egy tárgyból 3-szor buktál, és ez O.V. jó erkölcsébe ütközik.

És itt nem azt kell nézni, Mszp, Jobbik, Lmp is sz*r, lenne, politikája nem tetszik. Hanem azt,hogy ez teljes jogbizonytalansághoz vezet.

De egy a baj van fidesz kb. 53%-ot kapott úgy, hogy ismertük a fidesz politikáját, ez volt várható tőlük.

Kimennék tüntetni, de mi változna, megijedne tőlem O.V. aki sikkasztani is mer, ami nemcsak néhány 1000 ember pénzét jelenti. O.V. ellenzékben is mindent szabadott, nagy emberek Csányi,Demján, jogászok,orvosok, kiállnak mellette, ja és ha netán rosszul állna 4 év múlva (ha lesz választás egyáltalán)akkor majd importál néhány szavazót magának Erdélyből, ehhez kellett a a kettős állampolgárság. O.V. rendszerét csak a fideszesek tudnák megdönteni de nem fogják. Ezt kellett a népnek, azt kapjuk.:(

2010. okt. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Dryon ***** válasza:
52%
Figyeljetek, most elsősorban a műszakisokhoz és az orvostanhallgatókhoz szólok mert ők azok akik erőszeretettel rúgdossák a bölcsészeket. Szabad Bölcsész hallgató vagy Egerben, elhiszem, hogy jóval többet kell szívnotok mint nekünk , de ez nem jelenti azt, hogy mi meg csak a farkunkat verjük egész nap. Vannak olyanok mindenhol akik azért mennek tovább tanulni mert belu az élet ( köztetek is vannak, sokkal több alkesz orvostan meg műszakist ismerek mint bölcsészhallgatót). Nem kellene anyázni amúgy, mert van, hogy egy vizsgára mi is lazán készülünk 1000-1500 oldalt másrészt ez a büfészak beszólás, kikérem magamnak. Én filozófia tanárnak készülök, mert ez foglalkoztat és le lehet állni azokkal a beszólásokkal, hogy csak a bölcsészeken csattanjon az ostor. Lehet, hogy pár év múlva meg belőlünk lesz kevés és titeket fognak b*sztatni, hogy sokan vagytok.
2010. nov. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Nagy különbség van a között, hogy 2-sért 5-ösért küzdesz.

1000 oka van aki feladja a tanulást, lelki, családi, anyagi stb... Azért még, hogy nem végzik el, nem azt jelenti, hogy feltétlen a saját hibájukból.

Hozzátok nehéz bejutni viszont könnyű bent maradni, tehát neked már jó szívjon a többi. Bölcsész, sohasem lesz kevés mert ez egy relatíve kényelmes munka. Miért mondják a Tv-ben kevés a mérnök meg a szakmunkás?

Mert kellenének a "rabszolgák" és nehezen viselik el konkurenciát. Bölcsésznek, közgazdásznak lenni a vonzó(majdnem mindenki számára). Sok a műszakis álláskereső is.

Nagyon kevés de van aki csak buliból jár be de őt 2 félév után kirúgják, fizetheti a nem teljesített krediteket.

De ilyen nem sok van, persze felvételizhet újra ha beadja februárban de annak mi értelme ahelyett, hogy fősulit, vagy okj képzést végig járna. Nem bánom fizetessenek kaukciót a kreditekért, ha ez a gond, legyen kötelező xdb kredit felvétel stb... Na de az, hogy 3-szor ne lehessen tárgyat felvenni a küzdőkkel szúr ki, vesszen el eddig kiszenvedett féléve. Főleg annak ismeretében, hogy Bsc-n tele van egy félévbe sűrített tantárgy, leszarom az egészet típusú tanárral.

Megnyugtatásul csak 9 félévet fizet az állam, tehát a többit a hallgatóknak fizetik. Többszörösen lehetséges, működik is a buliból egyetemre járok kiszűrése.

Ja és mindezt a megválasztott sikasztó O.V. urunk akár, visszamenőleg is megteheti.

Ja és, hogy nehezebb lesz az egyetemre bejutni, akkor nyilván több okj-s végzettségű ember kell, nem tudom ettől jobb lesz-e, és milyenek ezek az okj-s képzések, nyilvánvaló cél spórolás. Gy.F. csak az emberek pénze kellett, O.V. az emberek pénze és szabadság jogainak eltüntetése. Remélem van valaki aki egyetért velem.


Nem szidom a bölcsészeket én nem tudok olyan jól fogalmazni de nekem mégis kell. Én lehet, hogy nem tudnám elvégezni sem, de ettől még elvárnám ne tapsoljanak, jogtipró fidesz törvényeknek. Én elakarom végezni ahova járok de az emberek igazság érzete nem így kívanja. Furcsa, hogy egy filozófus csak a saját szemszögéből tudja vagy akarja nézni a helyzetet.

Sajnos kicsit hosszú lett de úgy éreztem ennyit muszáj leírnom.:(

2010. nov. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Dryon ***** válasza:
Én egyetértek veled, csak azt szeretném elérni, hogy ne anyázzák már folyamatosan a bölcsészeket...
2010. nov. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!