Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Részt vennél egy tüntetésen...

Részt vennél egy tüntetésen vagy sztrájkban, a kormány intézkedései miatt? Vagy egyetértesz minden intézkedéssel?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen lehet olvasni vagy hallani lehetséges sztrájkról vagy tüntetésről. A facebook-on már több, mint 30.000-en csatlakoztak a felsőoktatási törvény egyoldalú módosítása ellen. A pedagógus szakszervezetek sztrájkot helyeztek kilátásba. A fővárosi bíróság vezetője lemondott, az Alkotmány Bíróság jogainak csökkentése miatt.
2010. okt. 28. 14:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
A felsőoktatási törvény ellen mindenképp, mert azt is csak mi sz*vjuk meg, akik nehéz szakra járunk (orvosisok, műszakisok, TTK-sok). Ha tényleg törvénybe iktatják, 50 alatt lesz azok száma, akik végeznek nálunk a 6. év végén (orvosi), mert ha olyan vizsgáztatót kapunk, mindenki röpül az anatómia, élettan, pathológia vizsgák miatt. Ráadásul pont az ilyen szakok diplomásaiból van hiány, ami a töredéke lesz annak, amit ez a törvény okozhat...
2010. okt. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
21%
Biztos,azért is kivonultok,hogy az elvtársak nagyobb végkielégítést kapjanak,mert a 2 millió kevés.
2010. okt. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

"Biztos,azért is kivonultok,hogy az elvtársak nagyobb végkielégítést kapjanak,mert a 2 millió kevés."


A felsőoktatási törvénynek nem sok köze van ehhez! A Kádár- rendszerben megszerzett jogainkat veszi el Orbán Viktor, hogy bele szólhassunk a minket érintő törvényekbe. Nem arról van szó, hogy nem változtathatnak semmit sem, de a mi véleményünket még ki se kérték.

2010. okt. 28. 18:06
 14/24 anonim ***** válasza:

A Fidesz rajongóktól ne várjad, hogy kimennek tüntetni, hiszen már nincs aki mozgassa őket mint Gyurcsány idején (Jakab - Országgyűlési alelnök, Kerpen - Okév főelnök, tehát meg lettek szolgálataikért rendesen fizetve!)


A fentieken kívül én még tüntetnék a képviselők magas fizetése és végkielégítése ellen is.

2010. okt. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 bumbi02 ***** válasza:
52%

Biztos,azért is kivonultok,hogy az elvtársak nagyobb végkielégítést kapjanak,mert a 2 millió kevés


azért nem, viszont azért amikor valaki ledolgozik 20-30-40 évet és végkielégitését megkapná, és kapna 3 vagy 4 milliót, de ebből csak 2öt kap meg, na ez miatt igen...

2010. okt. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
18%

Azért azt vedd figyelembe, hogy aki egy helyen ledolgozik 30-40 évet, annak a hathavi végkielégítése nem nagyon lesz 2 millió felett.


Felsőoktatásnál meg pont az orvosi volt a nagyon rossz példa. Egy műtétnél nem tévedhetsz. A vizsgán miért tehetné a hallgató? Persze, szivatós tanárok az más kérdés. De ha mindenki bukik egy vizsgán, akkor esetleg a tanár ellen kéne tüntetni, nem az ellen, hogy többször bizonyíthasd rá NEM termettségedet? De a végén csak átmennek az emberek annál a tanárnál is, nem? Volt olyan vizsgám, hogy 5db egyes után mentem át ötössel úgy, hogy a pluszokat is bőven túlteljesítettem. Volt, hogy egy definícióban rosszul ragozott szó miatt buktam meg, jogosan. Egy hét múlva ötössel mentem át. Volt olyan tárgyam, amit 4x vettem fel (2 év pihi után).

2010. okt. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Én írtam az orvosit. Egy műtétnél nem lehet tévedni, ez rendben van, de ha az ember olyan vizsgáztatót fog ki, könnyen összejön a 2 bukás, és akkor repül az egyetemről, ami nagyon igazságtalan. Az egyik ismerősömnek mindig 4.5 felett volt az átlaga, TDK-zott, de mégis csak 3-szorra ment át az élettanon. Aki több vizsgát bukik (2-3), azt rakják át fizetősre, de ne rúgják ki. Aki alkalmatlan, az úgysem kap diplomát...
2010. okt. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
60%

Lemondást követelni nem mennék el (Orbán takarodj?), de ha konkrét dologról van szó, amivel nem értek egyet, akkor persze.

Ilyen a felsőoktatás is. Sajnos az olyan alattomos dolgokba, mint az alkotmányosság és a népszavazás intézményének korlátozása beletörődünk, és mint hogy közvetlen minket nem érint, nem is fogunk össze ellene.


Demokráciában élünk, állítólag minden jogunk meg van arra, hogy erőt gyakorolhassunk az uralkodó kormányra.

2010. okt. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
26%

"Én írtam az orvosit. Egy műtétnél nem lehet tévedni, ez rendben van, de ha az ember olyan vizsgáztatót fog ki, könnyen összejön a 2 bukás, és akkor repül az egyetemről, ami nagyon igazságtalan."

Értem, de ez esetben nem a vizsgarendszer módosításával van a gond, hanem a vizsgáztató személyével. Aki nyilván egy hozzáértő (???) professzor, akit nem lenne olyan egyszerű eltávolíttatni. De vajon a professzor engedékenyebb lesz-e, ha két vizsga van? Nem azért mennek-e át harmadikra a hallgatók, hogy ezzel a tanár még több tanulásra kényszerítse őket, pszichológiailag nyomást gyakorolva rájuk? Vagy hogy ne egy sima tárgynak véljék, és a felsőbbévesektől eleve azt hallják, hogy mennyit kell készülni? A baj olyankor van, amikor egy tölteléknek szánt tárggyal valóban istent próbál játszani egy tanár.

(Ismerek elég komoly egyetemi tanárokat, illetve érdekel a lélek pszichológiája)


Illetve a 2 milliós részhez írnám még, hogy azzal természetesen én sem értek egyet, hogy aki valóban megdolgozott a pénzéért, az igenis kapja meg azt, ami jár neki. De ha belegondolunk, akkor a 20-30 éveket ledolgozók nem a "nagyemberek", akiknek 2-3 éves munkavégzés után is többmilliós végkielégítés "jár", az egyéni szerződés miatt. Nonszensznek tartom például, hogy a parlamenti képviselők a HATÁROZOTT idejű megbízásuk után végkielégítést kapjanak. Vagy azt, hogy az állami cégeknél a vezető beosztásúek egyéni szerződésében azt rögzítsék, hogy 6-8-12 havi bér illeti meg őket végkielégítésként. Ezt a jogszabályt eredetileg emiatt alkalmazták volna. Aki 20-30 évet húz le ugyanott, az nem azért teszi, mert annyira megfizetnék.


Az emiatt tüntetni szándékozók között egyébként kit érintene a 2milliós végkielégítés? Ehhez bruttó 333ezer Ft-os 2009-es átlagkereset kell, valamint 25 év munkaviszony. A tüntetni vágyók közt szerintem nagyobb azoknak az aránya, akiknek 25 életévük sincs, nemhogy 25 év munkaviszonyuk.

2010. okt. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom menjenek azok tüntetni, akik ekkora politikai hatalmat adtak egyetlen párt kezébe. Ha jól emlékszem vannak egy páran. Amúgy a rendőrség már régóta edz a tüntetésekre, várnak mindenkit szeretettel...
2010. okt. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!