Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A keresztény, konzervatív...

A keresztény, konzervatív emberek miért tartják problémának a szingliséget, ha maga Pál apostol is kifejezetten pozitívan ír róla?

Figyelt kérdés
A kormány egyik sarokköve az házasság, gyermekvállalás serkentése és sokszor láttam jobboldali médiumokban, hogy dehonesztáló jelzőket használnak a szingli, gyermektelen emberekre. Viszont máskor meg azt mondják, hogy a kereszténység milyen fontos alap, de ott meg több utalás is van arra, hogy egyáltalán nem kevesebb az az ember, aki nem házasodik meg, sőt az egyházban kanonizált szentek jelentős része sem volt az. Akkor ezt a logikát követve, legalábbis vallási alapon semmi alapja nincs a bírálatnak.

máj. 11. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, a kereszténység nem tartja problémának a szingliséget.


Másrészt, Fidesz =/= kereszténység!

máj. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerintük csak az a jó, amit ők mutatnak: arra pedig "nagyon is büszekék, hisz példát mutatnak" mindenkinek.
máj. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem probléma a kereszténység szerint a szingliség, sem az, ha valakinek nincs gyereke.

A kormány a családpolitikát nem vallási alapon, hanem pusztán gazdasági alapon irányítja.

máj. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok keresztény, de a jelenlegi új náci kormányt kereszténynek nevezni, a keresztényekre nézve (is) sértő.


Kb olyan mint ha Sztálin-ra azt mondanád, hogy emberjogi harcos volt.

máj. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Jézus is szingli volt.
máj. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!