Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy egy...

Mi az oka annak, hogy egy csomó mai magyar fiatal úgy viselkedik, mint nyugaton az 50-es években az akkori fiatalok SZÜLEI?

Figyelt kérdés

Ezekre a 15-20 éves "netnácikra" gondolok főleg, akik annyira őskonzervatívok, mintha valami Észak-Korea-szerű országból jöttek volna, ahol a kormány szándékosan rekeszti a társadalmi fejlődést az 50-es évek szintjén.


Nem tudom felfogni, hogy egy olyan országban, ahol egész életüket szólásszabadságban és demokráciában élték le, hiszen még embrió korban se voltak a 80-as években, ráadásul a tévében, számítógépen egyfolytában találkozhattak az amerikai kultúrával, hogy lehetnek ilyen konzervatívok és szélsőségesek?


2010. okt. 29. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem pont azért, mert ami szennyet "tömegkultúra" címén nyomatnak manapság - hát, épelméjű ember ezt már képtelen benyelni. Totális agymosás, ami itt megy, meg az, hgoy az amcsi "kultúrát" mindenkire rá akarják erőltetni. Lásd pl. a mostani Halloween-mániát. Lassan már kinéznek a társaságból azért, ha nem Halloween-kor, hanem farsangkor öltözöl be... Vagy te normálisnak nevezed azt, hogy pár éve már hálaadási pulykát árulnak az áruházakban? Mert szerintem az én őseim nem keltek át a tengeren a Mayflower fedélzetén, és ezért én nem fogok hálát adni Istennek.


Azt gondolom, hogy - bár én magam sem helyeslem a szélsőséges megnyilvánulásokat, pláne nem a történelem terén alulképzett tizenévesektől -, valahol megértem, hogy ez így kialakult. Manapság elnyomják a nemzeti kultúrát, és mindenkire megpróbálnak rázni egy egyenamerikai hozzáállást és életstílust, ami jogosan vált ki felháborodást egyesekből.

2010. okt. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Mi a baj a Halloweenel?(BÁR ENGEM NEM NAGYON ÉRDEKEL, DE SEMMI ROSZ SINCS BENNE. Semmi baj sincs más kultúrákkal.) Pl a karácsonyfa állítás se magyar szokás. De még a jegygyűrű se.
2010. okt. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Szerintem pont azért, mert ami szennyet "tömegkultúra" címén nyomatnak manapság"


De honnan jön nekik az "ihlet" arra, hogy az amerikai kultúrát szennynek kell gondolni?


Én magam is 20 éves vagyok és nekem, mióta az eszemet tudom, az amerikai kultúra volt a kedvencem.

2010. okt. 29. 21:11
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Honnan jön az ihlet... Ez nem "ihlet" kérdése, hanem tudásé. Az amerikai "kultúra" egy igen buta dolog. Mind irodalmi, mind képzőművészeti, mind zenei téren egy jó nagy nulla, amit ők csinálnak, mégis ezzel akarják meghódítani a vilgot. Felvásárolják az embereket a pénzükkel, és le akarják húzni őket az ő szintjükre.


De hogy visszakérdezzek: mi az, ami neked annyira tetszik ebben a "kultúrában", hogy ennyire odavagy érte? Tényleg kíváncsi lennék, mit lehet szeretni a tömegbutításon.

2010. okt. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:05


Akkor gondolom te nem szoktál amerikai játékkal játszani, amerikai filmeket nézni, illetve zenéket hallgatni.

2010. okt. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

"Akkor gondolom te nem szoktál amerikai játékkal játszani, amerikai filmeket nézni, illetve zenéket hallgatni."


Eltaláltad.

2010. okt. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:23

Akkor jó sok jó filmet hagytál ki.

És minden országban megy a tömegbutítás.

Mi sem panaszkodhatunk. (győzik és egyéb celebes műsor. De amire van igény.)

2010. okt. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert igazából nincs amerikai kultúra, különböző népek magukkal vitték a szokásaikat, kultúrájukat, ezek részben keveredtek, viszont mára már szinte eltűntek az amerikai társadalomból, helyette egy kommersz, bugyuta valamit neveznek manapság amerikai "kultúrának".

Nem akarok senkit megbántani, de akinek ez elnyeri a tetszését, az így kifejezi az igényszintjét is.

Kérdező, ki tudnád fejteni esetleg egy kicsit bővebben, h számodra mit takar az "amerikai kultúra" fogalma??


Egyébként ha hiszed ha nem, egyáltalán nem szoktam amerikai zenét hallgatni, és nem azért, mert amerikai, hanem mert egyszerűen nem tetszik, amerikai filmet csak ritkán szoktam nézni (mint ahogy tévét úgy általában is)....viszont akkor is annak csak szórakoztató értéke van, egyéb nincs. Egy amerikai film, vagy sorozat semmiben sem igényesebb pl. a Brazil/Mexikói szappanoperáknál, mert szintúgy mind ugyanarra a mintára készülnek, az egész közhelyes stb....egyébként az amerikai produkciók ráadásul még elég manipulatívak is, mert a történetek, cselekmények direkt bizonyos érzelmeket, reakciókat hívatottak kiváltani a nézőből, ill. egy konkrét értékrendet akar közvetíteni. Persze annak, aki nem szeret gondolkodni, annak mindez kielégítő minden szempontból, de van akinek ennél többre van igénye, azt meg az amerikai "kultúra" sajnos nem tudja nyújtani.

Nem csoda, h Amerikában ilyen kultúra alakult ki, mert tetszik-nem tetszik, de Amerika lakosságának a túlnyomó része, a széles tömeg egyszerűen túlságosan alúlművelt, alapvető dolgokat illetően is, egyszerűen vmi kissé bugyuta "élj a mának" mentalitás jellemzi őket, egy ilyen közönség számára persze, h elfogadható a TOP-SHOP, a Hollywoodi tömegprodukciók, meg ilyen-olyan "világslágerek".....az átlag amerikai embert prímán tudja irányítani a média, amerre csak szeretné, mert ha úgy nézzük tkp. nincs önálló gondolata, csak az elé tálalt választékból választja ki a számára legszimpatikusabbat.

Ez van, ez egy ilyen ország, más országokra megint más a jellemző, itt csak az a baj, h sajnos ez az értéktelen értékrend, és életstílus terjeszkedik HELYETTESÍTVE a valódi értékeket.

2010. okt. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg ha neked az amerikai kultúra a kedvenced, akkor rendben, ez a magánügyed, csak nem értem, h akkor minek kell azt, akinek nem az "Észak-Koreai ultrakonzervatív"-nak nevezni. Ha valakinek történetesen a Kínai kultúra a kedvence, akkor mondja azt, h nem érti, h a mai magyar fiatalok miért viselkednek annyira Európai módon?!

Egyébként ne hogy azt gondold, h Amerika egy annyira nyitott, a korral haladó ország....sok szempontból Amerika ultrakonzervatív.....meg hát hol volt Európában a második vh. utáni időszakban akkora nyilvános rasszizmus, mint az USÁ-ban?? Még a hatvanas években is külön részleg volt kijelölve a fekete bőrű, és külön a fehér bőrű utasok számára. Európában ilyen nyilvános megkülönböztetést utoljára a nácik csináltak...

2010. okt. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!