Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gondolkodtatok már azon, hogy...

Gondolkodtatok már azon, hogy ha a mostani kormány a magánnyugdíjpénztárakat ellehetetleníti, mi lesz akkor a mostani 30 évesek nyugdíjával?

Figyelt kérdés
A nyugdíj - majd ha megéljük - 75%-ban az államiból jön, 25%-ban a magánból, nos az utóbbira mi lesz a garancia?
2010. okt. 30. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem aggódom jobban, mint 2009-ben.
2010. okt. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Mi lenne? Villák épülnek belőle.
2010. okt. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Mert a pénztárak azért vannak, hogy nekünk jó legyen?


Ne már, mert kicsordul a könnyem.

2010. okt. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

A magánnyugdíjból többre számíthatsz (hacsak nem lopják el), az államiból 20 év múlva semmire! Ezt csak Orbán ígéri,felelőtlenül. Az állam csak akkor tud nyugdíjat biztosítani,ha van elég aktív,járulékot fizető dolgozó. 20 év múlva Európában az előzetes számítások szerint 2 aktív dolgozó jut egy nyugdíjasra. Ezért emelik mindenhol a nyugdíjkorhatárt.

Ezért lenne jobb,ha békén hagynák a magánpénztárakat,mert akkor valamelyiktől- vagy mindkettőtől- lenne valamilyen nyugdíj.

2010. okt. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

utolsó válaszadó!

ha annyira jól kezeli a magán, akkor Én mért kaptam azt az egyenleget az év elején, hogy -5430 Ft. az egyenlegem?!!

(állítólag olyan ingatlanokba és értékpapírokba fektették, amelyeknek csökkent az értékük a befektetés óta!)

"egyik kutya, másik eb!"

a biztos az lenne, hogy senki sem fizetne egy fillér nyugdíjjárulékot sem, (de nem is kapna természetesen semmilyen állami támogatást nyugdíjba vonulásakor), hanem mindenki a belátása szerint fektetné be az így NEM levont összeget! (van rá példa, nem egy országban)

2010. okt. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a mi korosztályunknak már nem kell félni attól, hogy megérjük a nyugdíjkorhatárt:)

28 N

2010. okt. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Ott a pont előző! :-)


32/F

2010. okt. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én már rég nem bízok az államban, van magánpénztáram, van önkéntes pénztáram, eddig is vontak tőlem az állami kasszába, és van életbiztosításom, valamiből csak meg fogok tudni élni, ha egyáltalán megélem a nyugdíjat, de nem is akarok nyugdíjba menni, még akkor sem, ha elég idős leszek hozzá, mert vállalkozni szeretnék, és ha sikerül, az nem csak a munkám, hanem a hobbim is lesz, a hobbimtól meg nem szívesen szabadulnék...
2010. okt. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

20:52 - Az enyém még nem volt mínuszos, 3 pénztár közül egyik sem, talán mert időben léptem? Pedig nem keresek milliókat, sőt!!!


Amúgy meg, a magán pénztár örökíthető, az a tiéd, halálod esetén a kedvezményezett(ek)é, az állami kasszát meg fújhatod.

2010. okt. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!