Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit államosíthatnak még a...

Mit államosíthatnak még a magánnyugdíjpénztári vagyonon kívül?

Figyelt kérdés
Ha az megtörténhet, hogy elveszik 3 millió ember 10-15 éves megtakarítását néhány szép szóért cserébe, akkor mi az akadálya annak, hogy elvegyék mondjuk a bizonyos összeg feletti megtakarításokat, a befektetéseket, vagy netán a földeket, az ingatlanokat? Mindig lehet arra hivatkozni, hogy ezt akarták az emberek...
2010. nov. 2. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
nem kötelező vissza lépni
2010. nov. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindent megtehetnek! Rákosi idejében ha egy pártfunkcinak megtetszett egy "kulák" háza,akkor feljelentette,hogy szidta a pártot. A gazdát elvitte az ÁVÓ,a ház a funkcié lett!.

Már van egy törvény,ami alapján államérdekből lelehet foglalni bárkinek a vagyonát. Ez alapján foglalták le a MAL-vezérét is. Csak éppen a lényeg nincs benne a törvényben: ki és mikor dönti el,hogy mi az államérdek.

Ami a nyugdíjpánztárakat illeti: valóban nem kötelező visszalépni. De az eddigi megtakarításokat Orbán zsebreteszi. Ebből fedezi a gazdagok javát szolgáló egykulcsos adó miatti kiesést.

2010. nov. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem kötelező visszalépni, csak nem lehet bentmaradni se. Maga Orbán mondta, hogy a magánnyugdíjpénztárak megszűnnek majd, illetve, hogy oda több pénzt nem utalnak. Akkor így hogy maradjak bent?
2010. nov. 2. 21:53
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Egyikőtök sem szavazott rá?
2010. nov. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
A 2/3 áldásai!
2010. nov. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Én nem szavaztam rá,mert már elegem lett belőle az előző kormányzásuk alatt!
2010. nov. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

Nekem pl a kutámat államosították:(

Pedig két farka volt, igencsak büszke volta rá. Még pártot is alapítottam a tiszteletére:D

2010. nov. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Megtakarítás az, amit te magadnak beraksz a bankba. A magánnyugdíjpénztári betét nem a te pénzed. Nem most a te pénzed egész pontosan.
2010. nov. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha az én fizetésemből vonták le az én nyugdíjamra, akkor az miért nem az én pénzem? Mivel az állami nyugdíjam kevesebb lesz a magánnyugdíj miatt, ha a magánnyugdíjat elveszik, igenis az én pénzemet vesztem el, meg örökölhető is volt.
2010. nov. 3. 17:00
 10/11 anonim válasza:
Én már sokat gondolkodtam azon, hogy nincs-e olyan kiskapu esetleg, hogy akinek van önkéntes nyugdíjpénztára nem -e utalhatná oda át az eddig összegyűjtött pénzét és akkor a magán ny.p megszüntetve belépnénk az államiba. De a pénzünk is megmaradna. Valaki nézzen már utána van-e ilyen?
2010. nov. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!