Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért köteleztek magánnyugdíjp...

Miért köteleztek magánnyugdíjpénztári belépésre, ha most meg épp azt szeretnék, hogy lépjek vissza?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy másik kormány, de mégiscsak abszurd.
2010. dec. 1. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Hoztál te már életedben valaha rossz döntést? Hoznál most más döntést, mint 13 évvel ezelőtt?
2010. dec. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Belépésre azért köteleztek, mert a magyar demográfiai helyzet nem teszi lehetővé egy felosztó-kirovó rendszer működését. ( [link] a grafikonokon jól kivehető) Ezért az öngondoskodást egy bizonyos fokon beépítitek a rendszerbe, 30% arányban. Ez nehézséget jelent a költségvetés számára az átmeneti időszakban, kb. 15-25 év (ebből már 12 eltelt), de az azt követő időszakban ez jóval nagyobb arányban eredményez költségvetési megtakarítást.

A visszatérést meg azért szeretnék, mert a populista politikánkat már senki sem hajlandó finanszírozni. A nagy elosztó kiszolgáló (közigazgatás, oktatás, egészségügy)rendszerek alapvetően továbbra is úgy működnek mint a rendszerváltás előtt és senki nem mer hozzájuk nyúlni, mert annyi embert érintene hátrányosan hogy az a párt örökre kiírná magát a parlamentből.

Az emberek meg ritkán tekintenek előre néhány hétnél messzebbre így rövidtávon könnyű őket manipulálni. Ehhez még hozzájön az engem nem érdekel, csak hagyjanak békén mentalitás.

Kb. ennyi a történet.

2010. dec. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jajj de jó! Megint ellopják a pénzem. :)
2010. dec. 2. 05:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért, mert non-stop hülyének néznek - Mindenkit.
2010. dec. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!