Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek igazságos a...

Szerintetek igazságos a családi pótlék rendszere?

Figyelt kérdés

Ugyebár elméletileg családbarát adózásunk lesz. Hát nem , egy és két gyerek esetében 10 000 Ft-ot ér a gyerekem, 3 gyereknél meg egy szerek 33 000 Ft-ot. Hol itt az igazság? az én két gyerekem nem ér annyit mint amennyit a három? továbbá, az utolsó verzió meg kinek kedvez? A gazdagoknak, akinek 99 000 Ft a zsebében marad, és még hozzá kapni fogja a havi 30000 Ft-os családi pótlékot. azért ez nekem durva, és igen is létezik a gyermektelenségi adó, mégha nem is ebben a névben szerepel.

Szerintetek ez mennyire igazságos?


2010. nov. 4. 12:15
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Méghogy nem a gazdagok pártja.

És egy közép keresetű kiskeresetű család esetében meg akassza fel magát az ember???

És kérem mellőzni, hogy mert csinálhatná így úgy miért nem lett gazdag stb stb.

Nem mindenkinek adja az élet, és mint tudjuk, Mo-n a kiskeresetűek vannak többségben.

Tisztelet a minimálbéres egyéni vállalkozóknak, akik szegények csak nem tudják hova elkölteni a feketén szerzett jövedelmet és akik még a munkavállalót is sarcolják, mert rákényszerítik az embert, ha dolgozni akar akkor kénytelen elfogadni a minimálbéres bejelentést.

2010. nov. 4. 12:21
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Most magadnak válaszoltál? :)


Nekem is két gyerekem van, de igazságosnak tartom az új adózást, mert ha nem változtatnak a népességi politikán, akkor a magyarság kihal a Kárpát-medencében!

2010. nov. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Ez csak pótlék és nem ebből kell megélni, mind ahogy sokan akarnak és ezért szülnek még 4-5-öt is.Nekem egy van, de dolgozom, mivel nem tudtam megélni a hitvány gyedből, a családi meg úgy nulla ahogy van, de ha többet adnának /fő, akkor még több szegény gyerek születne, mert a gazdagok nem a családiért vállalnak gyereket!!
2010. nov. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Réti bubuzér ***** válasza:
65%

Háborogsz itt, pedig nem is vagy tenger... Ha ennyire nem tetszik, hogy 2 gyerek után kevesebb jár, mint 3 után, akkor csinálj még egyet! És ne hivatkozz arra, hogy csak a gazdagoknak lehet 3 gyerekük!

És két gyerek valóban nem "ér" annyit mint három, mert 2 gyerek esetén a társadalom lélekszáma stagnál, ahhoz, hogy növekedni kezdjen, minimum három gyerek kell.

2010. nov. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én az egy főre jutó nettó jövedelmet venném alapul,az egy főre jutó jövedelem ha meghaladná az országos nettó átlagbért/most kb.130 ezer forint/ott megvonnám a családi pótlékot.Pl.3 fős családban 390 ezer forint havi nettó bér felett,4 fősnél 520 ezer felet stb.
2010. nov. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

12:44-el értek egyet, jövedelemhez kötném, DE ki is kéne menni családokhoz, és megnézni, hogy is élnek, mennyijük van feketén, és mennyi tisztán.

Anyu egészségügyi szempontból nem vállalhatott 3. gyereket, ilyen is van, öcsém szülésébe is majdnem belehalt egy műhiba miatt, és ezzel el is vágták a lehetőségét, hogy még egy gyereket vállalhasson... Mi van azzal, aki meddő, vagy akik csak sok év próbálkozás után lombikban tudnak összehozni 1-et?

Az kapjon, aki rászorul a támogatásra.

Meg a segélykéket is felül kéne vizsgálni...

2010. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Aki szerint igazságos a családi pótlék jelenlegi rendszere,annak semmi szüksége erre a támogatásra,hisz nyilván anélkül is épp elég bevétele van,ha már ennyire elégedett...
2010. nov. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Hogy mi a jó abban, hogy a gazdagok zsebében turkáltok... Fizessen MINDENKI 1000Ft-tal több adót, és akkor márik helyreraktuk azt a bevételkiesést, amit az egykulcsos adó jelent. Jahogy az már a te zsebedben turkálás. Azt nem szabad. Értem. Neked szabad és igazságos más zsebében turkálni. Más ne nyúljon a tiédhez. Tiszta igazságosság.


Családi pótlékot meg az kapja most is, akinek nincs keresete: a gyerek. Nem te kapod, az a pénz nem a tiéd, hanem a gyerekedé, ha már itt tartunk. Más kérdés, hogy te rendelkezel vele, mert el tudod dönteni mire kell költeni. Ismerek olyan családot, ahol a CSP-t elrakják a gyereknek bankba kamatozni 18 éves koráig. OK, elismerem, jól keresnek a szülők.


2 gyerek vs 3 gyerek. Nem ismerek pontos statisztikai adatokat, de lehet, hogy aki így döntött, az ismer például olyat, hogy Magyarország népességfogyása családonként két gyereknél csak lassul, három gyerektől pedig megszűnik. Ez esetben jogos döntés így. Ezzel kapcsolatban a másik észrevételem az, hogy az emberek nem azt nézik, hogy kaptak legalább valamit, HANEM HOGY MIÉRT NEM TÖBBET? Tipikusan a kisujjamat nyujtom és a karom is kell eset. A hálátlanság egyik formája.


Ja, és nekem, mint gyermektelennek kéne úgymond hőzöngenem. És még csak milliókat sem keresek.

2010. nov. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Réti bubuzér ***** válasza:
Respect
2010. nov. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim nem tudták félretenni a CSP összegét nekünk, mert akkor kellett a pénz, pl. iskoláztatásra...
2010. nov. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!