Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a politikusokat összeköltöz...

Ha a politikusokat összeköltöztetnénk a cigányokkal, akkor is igy nyilvánulnának meg, mint eddig bármikor cigány kérdésben?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 14:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Könnyű annak védeni őket, aki a közelükben sem jár. Laknának csak a politikusok romák közt... Meg aztán a TV-ben jól hangzanak ezek a szövegek.
2010. nov. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Mesterné Pap Ilona válasza:
Ha egy roma származásunak azt mondja valaki cigány az rasszista megnyilvánulás egy magyar származásu részéről, tudomásom szerint ezt már igy nem szabad mondani. És mi van akkor, ha egy roma származásu azt mondja nekem "Te büdös magyar" . Ez a roma részéről milyen megnyilvánulás?
2010. nov. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Mindig meg kell nézni, hogy egy "ilyen kisebbség" miért jutott idáig! Amióta élnek, azóta kiüldözik őket mindenhonnan? Valyon miért?
2010. nov. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Az a baj, hogy a cigányok iránti ellenszenvet nem azok tapasztalják meg, akik megérdemelnék, hanem azok, akik próbálnak teljes értékű tagjai lenni a társadalomnak.

A rasszizmus szerintem egy primitív, nem emberhez méltó dolog. Mindenki tisztában van a másik hibáival, de azért vagyunk emberek, hogy ezt tolerálni tudjuk. Gondolkozz el, mielőtt gyűlölködsz egy ilyen dolog miatt, hogy te mikor tettél bármit is azért, hogy változtass az előítéleteiden...

2010. nov. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A rasszizmus tényleg nem szép dolog de ha ok nélkül megtámad az iskolában egy késsel,nehogy már még megbocsássak...Gondolom rosszul esik a becsületesen dolgozó romáknak,hogy egyből negatív véleményt alkotnak róluk de ez van,jobb félni mint megijedni.
2010. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Ez egy összetett probléma. Sokan elfelejtik azt, hogy a cigányok nem hogy egyénenként, de népcsoportonként is különböznek. Bizonyos részük már többnyire integrálódott, azonban meglátásom szerint jó részük mereven ellenáll az ellen, hogy a társadalom szerves részévé váljon. Amíg ezen nem változtatnak (igen nekik kell, ezen nem segít pénz, a még több pénz, vagy bármi egyéb, csakis az ő integrálódási szándékuk kell), addig a "többségi társadalom" hiába szeretné őket integrálni.


Nem szeretem a romákat, de ez sohasem jelentette azt, hogy nem venném őket emberszámba, ne kapnának tőlem egy esélyt, bármely tekintetben. Amíg normálisan viselkednek, normálisan beszélnek, és ugyan azt a minimális tiszteletet megadják nekem, amit tőlem is megkapnak (nem csak ők, hanem bárki más) addig teljesen egyenrangú félként tekintek rájuk.

Sajnálatos módon, azonban a tapasztalat azt mutatja, hogy a legtöbbjük mindenkiben - aki nem a fajtájuk - az ellenséget látják, és ellenségesen is viselkednek, még mielőtt bármilyen kapcsolat kiépülne.


Kedves előítéletezők! Ez nem előítélet, ez utóítélet, és ebből következően kedves rasszistázók, ez már nem is rasszizmus.


A kérdésre válaszolva: Attól függ, hogy milyen romák közé kerülnének a politikusok.

Vannak olyan romák, akikről meg nem mondanád, hogy azok. Csupán a tipikus külső jegyek viselik, de minden egyéb szempontból teljesen normálisan viselkednek. Nekem is van pár ilyen roma barátom, és ők is hasonló véleményen vannak, mint én.

Azt könnyen el tudom képzelni, hogy sokszor csattan olyanokon is az ostor, akik nem érdemlik meg, éppen ezért fontos, hogy a normálisan viselkedő romák is felemeljék a szavukat a jogos kritikára érkező rasszista bélyegek ellen, illetve ők is erősen bírálják a bírálatot érdemlőket.

Ja még valami. Normális alatt értem a befogadó társadalom többnyire egységes normarendszerét.

2010. nov. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
szerinted?!?!?!?
2010. nov. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!