Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jelenlegi kül- és belpolitik...

A jelenlegi kül- és belpolitikát figyelembe véve kitörhetne Magyarországon polgárháború, esetleg szétszakadás?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 17:41
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ha kérhetném, indokot is írjanak, kérem!
2010. nov. 6. 17:42
 2/13 anonim ***** válasza:
és bogaram mond már meg, hogy milyen részekre szakadhatna szét M.O.? tudtommal M.O. nemzetállam.
2010. nov. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szellemi polgárháború 2002 óta zajlik, a társadalom Orbánék folyamatos lázítása miatt azóta szakadt ketté. Ha most túl messzire mennek, és valóban be akarják betonozni magukat alkotmányosan, előbb-utóbb felszínre törhet az elégedetlenség, és erőszakba is torkollhat. De ennek komoly esélyét az elkövetkező 3-4 évben nem látom.
2010. nov. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem, ahhoz szerencsére túl kicsik vagyunk. Mondjuk, ha a kedves politikusaink tovább szakítják az országot (fideszesek/nemfideszesek, magunkfajták/magukfajták, cigányok/magyarok) abból még lehet problémánk, de háború biztos nem lesz belőle.
2010. nov. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem, mert mindenki csak a száját tépi, de lépni nem mer semmit, mert fél. Nem csak erre a témára értem, hanem összességében mindegyikre igaz.
2010. nov. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem tartom valószínűnek, hogy lesz. A végletekig tűrűnk. A Fidesz megválasztásával most egy időre le van kötve a nép.
2010. nov. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A szétszakadás nem attól függ, hogy mekkora az adott ország.

Belgium kisebb, mint Magyarország, mégis nagyobb a széthúzó erő a flamandok és a vallonok között.

Viszont Magyarország nemzetállam, úgyhogy etnikai ellentét max. a cigányokkal lehet, de nekik nincsenek szeparatista törekvéseik és amúgyis szétszórva élnek.

A politikai ellentétek pedig egyrészt nem olyan erősek (elég nagy az átjárás: lásd 2006-ban az MSZP fölényesen nyert, 2010-ben a FIDESZ 2/3-ot szerzett) és amúgy sincsenek olyan tömbök az országban, amelyek egy politikai pártot propagálnának feltétel nélkül és meg lennének a feltételei, hogy önálló ország legyen.


A polgárháború már más kérdés, de annak sem hiszem, hogy túl sok realitása lenne.

Mégis miért?

2006-ban sokkal több indok lett volna rá, mégse tört ki.

Ma, amikor azoknak akiket érdekel a politika a 2/3-a egy párt mellett sorakozik fel, a többiek meg megosztottak, nagy valószínűsége nincs.

A legrosszabb, ami történhet, az, hogy egy félkatonai szervezet elszabadul és cigányokat kezd irtani. De ez még nem polgárháború.

2010. nov. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Annak, hogy az említett félkatonai szervezet cigányokat irtana, legalább annyi esélye van, mint hogy rózsaszín cigánygyerekek potyogjanak az égből.
2010. nov. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Említettem én bármilyen szervezetet is?

Akinek nem inge, ne vegye magára! Tudod, elárul valamit, ha egy olyan kijelentést, amiben te szóba se kerülsz, magadra veszel.

Magyarországon (és amúgy egész Európában is) az elmúlt években új erőre kapott a rasszizmus. Gondolj csak a nem is olyan régen cigányok sérelmére elkövetett gyilkosságsorozatra!

Én egyáltalán nem látom irreálisnak, hogy egy félkatonai szervezet (ami lehet, hogy ma még nem is létezik) egyszercsak kijelenti, hogy akkor gyerünk és irtsuk ki az összes mocskot. Én simán kinézném a mai magyar társadalomból.

Habár azzal egyet értek, hogy szervezett irtóhadjáratnak én sem látom különösebben nagy veszélyét.

2010. nov. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves 18:31-es!

Mert a gyilkosság sose vezet eredményre.

Komplett kisebbség ellen irtóhadjáratot folytatni pedig ráadásul még emberiség elleni bűntett is.

2010. nov. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!