Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jogos megadóztatni az adományo...

Jogos megadóztatni az adományokat is?

Figyelt kérdés

[link]


Kiemelnék egy bekezdést a cikkből, amire a kérdésem is irányul:

"Veres János korábbi pénzügyminiszter erről azt mondta: amint megkapta a végkielégítését, rögtön továbbadta alapítványoknak, civil szervezeteknek, így pontosan nem is tudja, mekkora összeg után kellene fizetnie a 98 százalékos különadót. Hiller István volt oktatási tárcavezető és Gyurcsány Ferenc, illetve Bajnai Gordon volt kormányfő - aki a távozásakor 3 havi fizetést, szabadságmegváltást, azaz összesen bruttó 8,2 millió forintot kapott - hasonlóképpen járt el."



Függetlenül attól, hogy az említett képviselők/miniszterek az MSZP színeit viselik - és tették mindazt, amit - szerintetek jogos, hogy a teljes odaadományozott összeg után is fizessenek különadót? Ha esetleg most akarnának ezzel kibújni a fizetés alól és így trükköznének, hogy a kormány "szíve megessen" rajtuk, megérteném, de amikor lemondtak erről az összegről, még híre-hamva sem volt a különadónak. Oké, van nekik miből fizetni, de ez már szerintem súrolja a józan ész határait. Elvégre nem egy országban van olyan, hogy adomány után nem kell adózni, vagy lehet vele csökkenteni az adó összegét.


2010. nov. 11. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
magyarországon igen, máshol a világon nem.
2010. nov. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
A visszamenőlegesen kirótt minden adó,vagy kötelezettség a nemzetközi jogszabályok szerint is tilos. Csak nálunk a Fidesz ezzel nem torődik.
2010. nov. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kapsz te 8,2 millió Ft-ot szabadságmegváltásért?? Na látod, ez itt a baj.

Tudod, mennyi az átlagfizetés Magyarországon? Megsúgom, nem éri el a 8,2 millió Ft-ot. A nevezett embereknek pedig ez nem is a fizetése, csak a szabadságmegváltás...

Ha te akarod megváltani a szabadságodat, akkor azt tiltja a Munka Törvénykönyve (csak felmondás esetén lehet kifizetni), de ha a munkáltató illegálisan ki is fizeti az évi max. kb. 30 nap szabadságodat, mennyit kapsz érte? 200 ezer Ft-ot? Van egy "kis" különbség (úgy 8 millió Ft), nem? Szerinted azért, mert ő miniszterelnök, vagy miniszter, ennyivel több jár neki? (Mert hogy több jár, az rendben is van, a nagyságrend a probléma.)


A fizetését mindenki arra költi, amire akarja. De az adót mindenki a fizetése után fizeti. Te is, én is, ők is.

2010. nov. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

"Veres János korábbi pénzügyminiszter erről azt mondta: amint megkapta a végkielégítését, rögtön továbbadta alapítványoknak, civil szervezeteknek, így pontosan nem is tudja, mekkora összeg után kellene fizetnie a 98 százalékos különadót."


Annyi után, amennyit megkapott. Volt pénzügyminiszterként ennyit nem ártana tudnia. Más kérdés mennyire tartok alkalmasnak erre a posztra olyan embert, aki a saját cégénél egy pénzügyileg analfabéta emberre bízza a pénzügyeket.

Az a tény egyébként, hogy ő ezt a pénzt mire fordította, adózási szempontból teljesen mindegy. A kijelentése tehát semmi másra nem jó, csak hogy álhősként jelenjen meg az átverhető népréteg körében.

2010. nov. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

"csak felmondás esetén lehet kifizetni"


most komolyan, ha ennyire nem vagy képben, akkor egyáltalán minek szólasz meg?


képzeld, éppen arról van szó, hogy végetér a munkaviszonyuk. ezért lehet megváltani a szabadságot...

2010. nov. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt az egész visszafizetést hülyeségnek tartom.

Olyan mintha megkapnád a fizetésedet, de majd 2 év múlva szólnak, hogy bocs de adj már vissza 20%-ot.

Az milyen már, hogy utólag mégis visszakérem.


És akkor miért nem már 8 év? Ja, hogy akkor a fidesznek is fizetni kellene.

2010. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Hogy jogos-e az mindössze attól függ milyen törvényt hoznak. Azt kérdezd inkább etikus -e.
2010. nov. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

" szerintetek jogos, hogy a teljes odaadományozott összeg után is fizessenek különadót?"


Ja hát így igen. Teljesen jogos és etikus is. Ha felveszek egy bizonyos összeget azt lekell adóznom, akkor is ha játékgépbe dobtam, akkor is ha eladományoztam. Ha felvettem az én dolgom mire költöm és attól, hogy ribancokra az még nem mentesít az adófizetés alól. Vagy én se fizessek adót, mondván semmi hasznom a fizetésemből, hisz úgyis mind a játékgépbe dobom?

2010. nov. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

"A visszamenőlegesen kirótt minden adó,vagy kötelezettség a nemzetközi jogszabályok szerint is tilos. Csak nálunk a Fidesz ezzel nem torődik."


A nemzetközi jogszabályokat le kell kakkantani. Ebben az országban a sajátosságai miatt nem alkalmazható egy sem.

2010. nov. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

"Olyan mintha megkapnád a fizetésedet, de majd 2 év múlva szólnak, hogy bocs de adj már vissza 20%-ot.

Az milyen már, hogy utólag mégis visszakérem. "


Csak itt épp nem arról van szó, hogy a jogosan megillető fizetésed kérik vissza, amiért megdolgoztál hanem, hogy azt amit elloptak. Vagy szerinted ezek jogos és törvényszerű kifizetések voltak? Mert akkor vizsgáltasd meg magad.

2010. nov. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!