Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szélsőjobbosok miért szégyel...

A szélsőjobbosok miért szégyellik és tagadják a finnugor-nyelvrokonság elméletét?

Figyelt kérdés
Nemtudom, hogy miért lenne az dicsőbb, hogyha egy olyan népnek lennénk a rokonai, akiknek a technológiája nem haladta meg a Római Birodalomét, hogy a korai középkori Európáét, és már több, mint ezer éve halottak, vagy éppenséggel élnek, de az országukban balkáni állapotok uralkodnak, (sumérok, törökök), mint a finnekkel rokonítani magunkat, akiknek éppenséggel az egyik legirigylésreméltóbb életszínvonaluk és legfejlettebb országuk van Európában.
2010. nov. 13. 16:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

Nem tartom szélsőségesnek magam, de kicsit utánaolvastam egy időben a témának, az a helyzet, hogy a kutatás ugyebár nem állt le azzal, hogy finnugor rokonság, és kiderült, hogy nem is biztos a nyelvrokonság, azóta haladt a tudomány és újabb eredmények születtek. Nyitottnak kell lenni, hiszen valaha azt hitték, hogy a Föld lapos, és az ég felette egy kupola, és kiderült, hogy nem így van, mert volt, aki tovább kutatott, mert kíváncsi volt, többet akart tudni, és megdőlt egy elmélet.

József Attiláról is kiderült végül, hogy nem öngyilkos lett, csak baleset áldozata, mert úgy közlekedett, mint "bárki", nem szabályosan, hanem a legrövidebb úton, sajnos rosszkor, de esze ágában se volt meghalni.

2010. nov. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nos, kutatások természetesen folynak, de eddig a finnugor elmélet a legmeggyőzőbb, és az sem mindegy, hogy milyen forrásból nézel utána az ilyesminek.


Mert, ha pl. a kurucinfón, szentkoronán, arvisúrán olvasol ilyeneket, azokat nemigazán lehet tudományos ténynek venni, miután a kurucinfó többször is bebizonyította, hogy tojik a tudományra, a szentkorona nyiltan bevallotta, hogy nem hisz a tudományban, mert "a zsidók találmánya, hogy kioltsák az emberekből a lelket" az arvisúrán pedig olyan cikkek jelennek meg, hogy a magyar korona valami varázstárgy volt.

2010. nov. 13. 16:35
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem olvasom az általad felsoroltakat.
2010. nov. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, mikor tanultál utoljára nyelvtant, arra emlékszem középiskolából, hogy vettük a nyelvünk alakulását, és hogy honnan vettünk át szavakat, a török nyelvből pl. nagyon sokat vettünk át, még ha nem is nyelvrokon, de az egyik legnagyobb befolyást az gyakorolta a magyar nyelvre, manapság talán az angol, ahonnan sok kifejezés átjön (főleg a technikai dolgok miatt). Sok szavunk, sok név, ami magyarnak tűnik, nem is az.

Minden esetre én nem vetem el az elméleteket, utána kell járni, aki kíváncsi, érdekes dolgokat fedezhet fel. Bár mostanában más dolgok kötik le a figyelmemet, amik legalább ennyire érdekesek.

2010. nov. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
49%

A finnugor-ökörség egy kitaláció.

Lehet róla szuperlatívuszokban beszélni/írni, lehet leszélsőségesezni azt, aki nem hiszi el, hogy a kék toll pirosat fog, miután írt vele és látja, hogy kék, lehet lenézni ezeket a nyilván "szélsőségeseket", lehet baromságokat beszélni mindenféle finnugor ökörségekről, de attól még ezekből nem lesz igaz semmi.

Viszont utána lehet olvasni, azt már nyilván nehezebb, mint provokálni.


Jah, nem mellesleg 2 évet voltam Finnországban és ott már pontosan tudják, hogy ez a finn-magyar-ökörség egy kitaláció.


A kérdezőnek biztos rohadtul kellemetlen, de ma ott egy finn nyelvtörténeti tétel az érettségin úgy kezdődik, hogy: "sokáig az a téves nézet állt fenn, hogy a magyarokkal vagyunk rokonságban...".


Ceterum censo, nem vagyunk halszagú Mikulások!

2010. nov. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"nem vagyunk halszagú Mikulások"


De mi ez a nagy finn-ellenesség, amikor Európa egyik legfejlettebb országa. Mondjuk nekem ez az egész ügy irreveláns, mert világpolgár vagyok, csak gondoltam rákérdezek...

2010. nov. 13. 17:00
 7/22 anonim ***** válasza:
46%

De milyen finn-ellenességről beszélsz?

Senki nem szólt soha egy szót se a finnek ellen. Esetleg gyengeelméjű vagy? Én azt mondtam, hogy az elmélet egy kitaláció, hazugság, baromság, parasztvakítás, nem tudom, hogy fogalmazzak, hogy még te is megértsd. Ha ezek után neked magyarázni kell a sablont, hogy "nekem semmi bajom a finnekkel", akkor újfent gratulálok...


Te világpolgár!

2010. nov. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ha semmi bajod a finnekkel, miért nevezted őket "halszagú mikulás"-nak?
2010. nov. 13. 17:32
 9/22 anonim ***** válasza:
69%

El vagy tévedve.

A nyelvrokonságot nagyon kevesen tagadják.

Csak az a probléma, hogy sokan a nyelvrokonságot összekeverik a genetikai rokonsággal.

Ezt teszi például a 16:58-as is.

Genetikailag pedig vajmi kevés közünk van a finnekhez.


"Senki nem szólt soha egy szót se a finnek ellen. "


"nem vagyunk halszagú Mikulások"

Akkor ez mi?

2010. nov. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
37%
Hát szélsőséges az vagyok de nem szégyelem és nemtagadom SŐT büszke vagyok rá ,hogy eggyek vagyunk (valamilyen szinten ) ezekkel a népekkel !
2010. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!