Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Láttátok a NAPLÓ-ban a pánik...

Láttátok a NAPLÓ-ban a pánik keltést a nyugdijakról? Nem nyugszik az MSZP?

Figyelt kérdés
2010. nov. 14. 20:00
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
02.20-as. Nagy elkeseredést érzek ki a hangodból. Igaz van alapja, de azért még van remény. Gondolom nagyon fiatal vagy, ezért irod ,hogy a gyerekek is degeneráltak. Sok bántás éri az embert, de sajnos túl kell élni. Aludj többet, és naposabb lesz a másnap.
2010. nov. 17. 11:40
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek abban hogy az én generációm valaha is nyugdíjas lesz. Nézz utána mennyien születtek 1965 és 75 között és mennyien 1995 és 2005 között. Vedd figyelemebe az etnikai eloszlást is.Jó lenne látni a jelenlegi halálozási statisztikákat is.

A Napló riportja nem pánikkeltés volt hanem felkészítés a jövőre.

A nyugdíjárulék nem befektetés ,az amit befizetsz ki van osztva a jelenlegi nyugdíjasoknak a maradékot pedig úgy kellene kezelni hogy ne 0,75%os hozama legyen 12 év alatt.

Főleg ezért is indokolatlan a magánnyugdíj-pénztárak vezetőinek ;alkalmazottjainak csillagokban járó fizetése és egyéb külön juttatásai. Ezt nem nézhette tovább jó szemmel a FIDESZ.

A keresztapám mondta meg a frankót!:)

1990 -ben ment nyugdíjba olyan nyugdíjjal, hogy több volt mint az akkori fizetésem.Ez 2005-re a létminimum alá esett... ekkor mondta:A nyugdíj úgy van kitalálva hogy ha nem halsz meg 10 év alatt akkor tuti meghalsz azután... éhen:)

Csak szólok a kortársaimnak ne ábrándozzanak feleslegesen mert amit mi befizetünk 40 majdan 50 évig(2030ban kb75 év lesz a nyugdíjkorhatár ha így megy tovább) arra már igen csekély az esély hogy hasznát is látjuk néhány évig.

2010. nov. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, hogy a FIDESZ állandóan a magánnyugdíj pénztárak hozamával van elfoglalva. Ha ez szerintük ilyen alacsony, akkor ugyan mondják már meg, az állam mennyire gazdálkodik jól vele, náluk mennyi is a hozam? A magánynyugdíj-pénzári befizetésem legalább fixen megvan a számlámon, ha velem valami történik örökölhetik és még valamennyi hozama is van. Az meg, hogy veszteség is volt rajta? Hát istenem, mindenki megkapta a levelet a pénztárától, hogy melyik csoportba sorolták be. Amiben az is le volt írva világosan, hogy ezt joga van megváltoztatni, és eldönteni, mennyi kockázatot vállal. Én döntöttem, és nem a legalacsonyabb kockázatú mellett. Ez az én bajom, ehhez Orbán Viktor miniszterelnök úrnak a világon semmi köze nincsen. Azt viszont nagyon szívesen megkérdezném TŐLE, hogy a 14 havi lenyúlt tagdíjamra mennyi kamatot is fog a magyar állam fizetni???
2010. nov. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! (02:20-as vagyok)


Ez nem feltétlenül elkeseredés, hanem hüylékkel nincs kedvem fórumozni (apropó... ez fórum? :-D) főleg egy ilyen oldalon, ahová szerintem normális ember max. röhögni jön föl.


Nem tudom mit értesz nagyon fiatal alatt, de elég szomorú, ha nem látja azt valaki, amit írtam.


"sok bántás éri az embert" írtad... hát lehet, de nekem minden jól alakul (De tudom, hogy a világ kegyetlen. Aki hüle, annak még kegyetlenebb... :-D).


És naposak a napjaim. Vannak néha problémáim, de megoldom őket. Zajlik az élet. És jó, csak a múltkor pár percre sokkolt ez a "topic".

2010. nov. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Akkor minden rendben.
2010. nov. 24. 14:43
 26/26 anonim ***** válasza:
jó neked. engem az sokkolt amikor haverom 400ezret hozott haza ausztriából az érettségijével. a másik meg 280.000 munkanélküli segélyt kapott. :)
2010. nov. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!