Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolsz a 4 idegennyelv...

Mit gondolsz a 4 idegennyelv tanulásáról? :D

Figyelt kérdés
Amikor meghallottam, nem hittem a fülemnek. Tapasztalatból mondom, hogy egy, azaz EGY idegennyelven sem tud megtanulni a többség; van, aki egy értelmes mondatod alig tud összekaparni. Erre itt a megoldás: tanuljunk NÉGYET egyszerre :D:D:D
2010. nov. 20. 18:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
51%

Kedves 19:00-ás!

És akkor honnan lesz gáz a tűzhelyedhez? Mert ha Magyarországon senki nem beszél egy idegen nyelvet se, akkor hogy hozunk külföldről?

Honnan lesz kocsid? Mert ugye magyar gyártmány nemigen van, ha meg nem beszélünk nyelveket, külföldről nem tudunk hozni.

Honnan szerzel be olyan élelmiszereket, amit Magyarországon nem termelnek (esetleg azért, mert nem is lehet)?


Abban egyet értek, hogy nem kell csak nekünk alkalmazkodnunk hozzájuk, de az a kijelentésed, hogy ne tanuljunk nyelveket, hülyeség.


Nem mellesleg pedig miért tanulna meg mondjuk egy angol turista egy olyan nyelvet, amit alig 13 millióan beszélnek, csak azért mert egy hétre ide jön nyaralni?

Megnézném, hogy te megtanulnál-e görögül a görögországi nyaralásod előtt.

2010. nov. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
17%
Nem személyiségről van szó, hanem identitásról. Á, de minek vitatkoznék itt? Hát meg lehet magyarázni a halnak, hogy milyen lehet járni?...
2010. nov. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
24%

Nem kicsit tartom komikusnak.

Miért?

Alig hallok így is magyar szót az utcákon, tömegközlekedési járműveken, - sokan pedig magyarul sem tudnak, pedig egy-két kötőszóból arra lehet következtetni, hogy valójában magyar az anyanyelvük.

Múltkor is munkásruhába öltözött emberek "kommunikáltak" - fennhangon - az egyik tömegközlekedési járművön, s csak kitágult pupillával néztem ki az ablakon a semmibe - magamban mosolyogva, - mert fehér ember nem értette, hogy miről makogtak, csak a kötőszavak utaltak magyar mivoltukra...


Aztán itt van a másik komikum:

Szekeres Úr, - a Honvédség ex-feje - büszkélkedett azzal, hogy a mi húsz-egynéhány-ezer fős Honvédségünk minden tagja beszél valamilyen idegennyelvet, de azzal nem büszkélkedett, hogy ezáltal mennyi pénzt "úsztatott le", - s a jelenlegi Miniszter "úsztat le a Dunán", - mert van ott boldog-boldogtalannak "nyelvvizsgája", csak megszólalnia ne kelljen.

Miért?

Mert belekergették az embereket a nyelvtanulásba, - ami nem is baj, ha használja az ember a nyelvet, - de ha sikerül is levizsgáznia valakinek, elhal a nyelv - a nyelv nem használatának következményeként, - amiért havonta kapja a nyelvpótlékot a katona...


Kapja, kapja, de érdemben - a többségük (!) - kitörölheti az ülőfelületét a "nyelvismeretével", - mert idővel nem tud megszólalni az "idegen nyelven".

Mi ez, ha nem pazarlás?

-Ahelyett, hogy tudnának az összekötőtisztek, felső vezetők idegennyelveket, de Ők aztán tényleg tudjanak, - és nem kellene b.aszogatni olyan embereket ilyesmivel, akiknek soha nem ad parancsot külföldi felettes.


A külkereskedelemnek viszont alapfeltétele az idegennyelv-ismeret, - viszont ott is nevetséges túlzás a HÁROM idegennyelv ismerete.


Akinek van érzéke hozzá, van benne ambíció, tanulja, de hogy erre kényszerítenek embereket... Komikus!

2010. nov. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%
Jó dolog a nyelvtanulás, de az átlag embernek nincs kapacitása 1-2 idegen nyelvnél többet megtanulni közepesnél magasabb szinten.
2010. nov. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
25%

"Nem személyiségről van szó, hanem identitásról."

Annál rosszabb. Ezek szerint komolyan gondolod, hogy kevésbé vagyok magyar attól, mert nem csak magyarul tudok. Ahogy te gondolkodsz, az tényleg rejtély nekem. De egészen biztos, hogy nem a nyelvtudás tehet róla.

2010. nov. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
67%
Abban igaza van kedves barátunknak, hogy egy nyelvvel együtt egy kultúrát is megtanulsz, viszont attól, hogy anyanyelvi szinten beszélsz mondjuk németül (is), attól még ugyanannyira leszel magyar.
2010. nov. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
51%
elég volt a német nekem... aból is 2es vtam :/ foss
2010. nov. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
50%

Anyanyelven kivul a masodik nyelvet /idegenkent elsot/ a legnehezebb megtanulni ha ez megvan mar sokkal egyszerubb a tobbi nyelvet elsajatitani.


Valaki irta ugyan miert kellene tanulni idegen nyelvet csak hogy a kulfoldiek jol erezzek magukat? Neki valaszolom igen AZERT! Mert ha jol erzi magat talan tobbszor is visszamegy ezzel novelve a turisztikai bevetelt! Nem is ertem az emberek miert gondoljak, hogy vonzo egy bunko emberekkel telezsufolt orszag? A bunkosagra az ilyen hozzaallast ertem nem pedig a nyelvtudas hianyat! Parizs meg lett emlitve milyen a viszonyuk a kulfoldiekkel foleg ha Angolul beszelnek, hat en jartam ott nem egyszer es soha nem volt gondom ha Angolul kerdeztem aki tudott segitett de aki nem tudott segiteni is mosolyogva probalt mutogatni es par szot kipreselni magabol tehat szandek volt csak eppen nem tudtunk kozos nyelven kommunikalni. Ma az idegenyelv nagyon fontos ezt mindne fejlett orszag oktatasi vezetoi tudjak. csak abbol kell kiindulni ma hany helyen elvaras munkahelyeken valamely idegen nyelv beszelese. Nemcsak Magyarorszagon de europaban es a tengern tul is igy vannak ezzel. Minnel tobb nyelvet beszel valaki annal tobb lehetosege lesz az eletben...

2010. nov. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Marhaság. Amúgy mi olyan vicces?
2010. nov. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!