Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolsz a 4 idegennyelv...

Mit gondolsz a 4 idegennyelv tanulásáról? :D

Figyelt kérdés
Amikor meghallottam, nem hittem a fülemnek. Tapasztalatból mondom, hogy egy, azaz EGY idegennyelven sem tud megtanulni a többség; van, aki egy értelmes mondatod alig tud összekaparni. Erre itt a megoldás: tanuljunk NÉGYET egyszerre :D:D:D
2010. nov. 20. 18:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
3-ról volt szó
2010. nov. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
2010. nov. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

"Nyelvek? Minek!?



Nézem a múltkor a tévét „ ami nem túl gyakran esik meg velem, ugyanis nem tartom úriemberhez méltó foglalatosságnak „, s látom ám, hogy az RTL Klub érdekes szisztémával hülyíti a népet. Odamentek turistákhoz, s a véleményüket tudakolták, milyen a magyarok nyelvtudása. Az egyik idegen legnagyobb ámulatomra épp arról gagyogott fura nyelvezetén „ mindezt a riporter sűrű fejbólintása közben „, hogy lám, lám, szörnyű, a magyarok nem tudnak nyelveket, ő itt áll, s percek óta nem talál senkit, aki felvilágosítást tudna neki adni. Néztem a karattyoló idegent, s azon morfondíroztam, ez a jöttment szemmel láthatóan komolyan gondolja, hogy mi, őslakosok tanuljunk nyelveket azért, hogy neki otthonosabbá tegyük az életét. S aztán arra is gondoltam, én balek, ha kimegyek külföldre, a magam szerénységével nem várom el, hogy ott magyarul beszéljenek. Természetesnek veszem, hogy Németországban németek élnek, s ha odatolom a képem, nekem kell alkalmazkodnom hozzájuk. Magyarul, legalább egy szótárt beszerzek. Aztán arra is gondoltam, bezzeg a régiek mennyivel egészségesebben gondolkodtak mindenről, s eszembe jutott egy régi történet, melyet a magyar irodalom egyik legnagyobb alakja, Göre Gábor „ alias Gárdonyi Géza „, vetett papírra, majd száz évvel ezelőtt. Göre Gábor, a lepéndi bíró, meglátogatja Párizst, majd így számol be levelében az otthoniaknak „Hát farantzija ország mán nem ojjan högyes mint a nímöt, hanem ojan mint Magyarország. Az embör is ojjanforma benne aki úr, de magyarul nem tudnak egy kukkot se. Így is löhet élni.” Bizonyított tény, hogy a nyelv voltaképp egy gondolkodási kód, mely megszabja viszonyunkat a világmindenséghez. Nem lehet egyszerre spanyolul, svédül meg magyarul is látni az univerzumot. Minél több nyelvet beszél valaki, annál jobban hígul identitása, s annál kevésbé lesz önmaga és kultúrája része. Ne beszéljünk nyelveket! Minek?! Hadd kínlódjon az a francia ott az utcasarkon. Ha nem látjuk kezében a szótárt, meg se álljunk neki. Vagy ha megállunk, küldjük rossz irányba. Keresse az Operát a Népligetben. Ennyi mindenképpen kijár."

2010. nov. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Beszélek magyarul anyanyelvi szinten, angolul felsőfokon, németül középfokon, oroszul meg most tanulok. Engem nem háborít fel.
2010. nov. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 bumbi02 ***** válasza:
53%
4 idegennyelv, de még a 3 is sok. szerintem már örülhetünk ha valaki perfektül beszél legalább 1et nem pedig 3at de mind a 3at rosszul.. különben is, hova férne be még az a 3 nyelvi óra hetente? mert az alatti óraszám alatt nem lenne értelme, de ott tartanánk hogy heti 40 óránk lenne..
2010. nov. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
38%

"Bizonyított tény, hogy a nyelv voltaképp egy gondolkodási kód, mely megszabja viszonyunkat a világmindenséghez. Nem lehet egyszerre spanyolul, svédül meg magyarul is látni az univerzumot. Minél több nyelvet beszél valaki, annál jobban hígul identitása, s annál kevésbé lesz önmaga és kultúrája része."


Erre valami forrást? Mármint az első mondatra. Mert a másodiknak értelme se nagyon van. Én még úgy tanultam, hogy "ahány nyelvet beszélsz, annyi ember vagy."

2010. nov. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

Én négyet is szívesen tanulnék. Most angolt és németet tanulok, előbbit 10, utóbbit 6 éve és örülök hogy jól mennek. Ha lehetne még kettőt, nem is tudom pontosan melyik lenne az. Spanyol, orosz, esetleg latin? Egy biztos, nem francia, mert azt gyűlölöm. Bár akinek nincs nyelvérzéke annak tényleg szenvedés lenne, de az majd maximum heti 5 órával több matekot tanul.


17/F

2010. nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%
19.05-ös ha lenne egy kevés eszed, akkor látnád, hogy amit beidéztél, és amit mondasz az egy és ugyanaz.
2010. nov. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
25%
Végülis igazad van. A személyiség leépülése a nyelvtanulás révén, és a személyiség kiteljesedése a nyelvtanulás révén egy és ugyanaz a koncepció.
2010. nov. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%

Már az is jó lenne, ha csak egyet tanítanának, de azt normálisan.


Ezt amúgy hol hallottad?

2010. nov. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!