Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi van ezzel a magán/állami...

Mi van ezzel a magán/állami nyugdíjjal és a 2 hónapos határidővel? El tudná nekem valaki mondani érthetően? Vagy merre lehet utána járni?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem csak dolgozni, akkor még kötelező volt belépnem a magánnyugdíj pénztárba. Sajnos sose foglalkoztam ezzel bővebben,lusta voltam utánajárni, most meg fogalmam sincs, mit akarnak.

Hol lehet olvasni erről olyan szinten, ahol az ilyen témában totál járatlan ember is érthető infót kap?

Ha valaki leírja az is. Politikai véleményre nincs szükségem...


2010. nov. 24. 21:09
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

megélni nem, de legalább kapok vissza valamit abból, amit elvettek.

az államiból szerintem semmit nem adnak majd vissza. még 24 éves vagyok, mire én nyugdíjba megyek, nem hinném, h lesz miből fizetni... feltéve ha lesz még nyugdíjkorhatár

2010. nov. 24. 21:50
 12/28 anonim ***** válasza:
49%
Aki marad a magánpénztári rendszerben, annak 10 százalékos járulékbefizetéseit a kasszák fogják gyűjteni, a munkaadók által befizetett 24 százalék viszont az államhoz kerül" - ez azt jelenti, hogy aki a magánpénztári rendszerben marad, az a 24 százalékos befizetése után nem lesz jogosult az állami nyugdíjra, vagyis a nyugdíjbefizetéseinek 70 százalékát elveszíti, ezzel kiesik az állami szolidaritás rendszeréből.
2010. nov. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

szóval állami inkább????


amúgy dögöljenek meg. miért nem pusztul el az összes mocskos politikus???

2010. nov. 24. 22:03
 14/28 anonim ***** válasza:
49%
21.59-es vagyok,aki idág tanácsokat osztogatott,az nem teljesen naprakész,és amit tud,azt is rosszul tudja...azt tanácsolom,lépj vissza az államiba. európában sehol sem müködik magánny.pénztár,csa Mo-n,hogy még onnan is tudjanak pénzt csikarni az emberektöl. De ez csak az én véleményem.
2010. nov. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
és mi van azzal, amit eddig befizettem a magánnyugdíjpénztárba?
2010. nov. 24. 22:05
 16/28 anonim ***** válasza:
49%
Tavaly októbertöl eldölt már ,hogy megszüntetik a magánny.pénztárakat. Becslések szerint 80% fog visszalépni az állami rendszerbe, szerinted a maradék 20% fogja eltartani a több millárdos kifizetéseket produkáló magánpénztárakat?
2010. nov. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
49%
Azok a magán-nyugdíjpénztári tagok, akiknek pozitív reálhozamuk volt, úgy léphetnek majd át az állami nyugdíjrendszerbe, hogy megtartják a pozitív hozamot, azt a jövőre vonatkozólag biztonságba helyezhetik" - azok a tagok, akik a magán-nyugdíjpénztári tagságukkal veszteséget szenvedtek, az állami rendszerbe történő átlépés esetén kompenzálja az állam, és nyilvántartja őket úgy, mintha az állami nyugdíjrendszerben lettek volna.
2010. nov. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
49%
Az a pénztártag, aki átlép az állami rendszerbe, valamennyi megtakarítását magával hozza, ezt az egyéni számláján írja jóvá az állam. Az állami nyugdíjszámlán megtakarított összeg pedig örökölhető lesz.
2010. nov. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
49%
Remélem tudtam segíteni.
2010. nov. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
igen, köszönöm
2010. nov. 24. 22:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!