Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi van ezzel a magán/állami...

Mi van ezzel a magán/állami nyugdíjjal és a 2 hónapos határidővel? El tudná nekem valaki mondani érthetően? Vagy merre lehet utána járni?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem csak dolgozni, akkor még kötelező volt belépnem a magánnyugdíj pénztárba. Sajnos sose foglalkoztam ezzel bővebben,lusta voltam utánajárni, most meg fogalmam sincs, mit akarnak.

Hol lehet olvasni erről olyan szinten, ahol az ilyen témában totál járatlan ember is érthető infót kap?

Ha valaki leírja az is. Politikai véleményre nincs szükségem...


2010. nov. 24. 21:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Ezek azt akarják, hogy a tömeg megijedjen. Engem nem tudnak megijeszteni. Hány kormányváltás lesz még a mi nyugdíjunkig, kedves kérdező? Mert valószínűleg egyidősek lehetünk, egyikünk sincs még közel a nyugdíjhoz.

Ha a tömeg marad és nem hajlandó átlépni, van esély menteni a pénzünket. Önként nem adom, amiért megdolgoztam tisztán.

2010. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
22:12 - Figyelj, te Okostojás, ezután a fizetésedet is utaltasd már Őrült Viktor Őfelsége számlájára...
2010. nov. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

tegnap 22:24

Pár évre talán elegendő lesz talán a mnyp-i nyugdíjad, oszt jónapot!:)

2010. nov. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Kagemusha ***** válasza:

"Az állami nyugdíjszámlán megtakarított összeg pedig örökölhető lesz."

Na ne rohogtess, mert kiesik a vakbelem!

2010. nov. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
22.34 nem tudom mi köze a válaszod a kérdéshez.
2010. nov. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Kagemusha, ha naprakész lennél,nem röhögnél.
2010. nov. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Kagemusha,csak neked külön: idézet

"Szerdai ülésén elfogadta a kormány az állami nyugdíjrendszerbe történő átlépés szabályairól szóló törvényt. Aki nem lép át az állami rendszerbe, az nyugdíjbefizetéseinek jelentős részét elveszíti, vagyis a jövőben nem kap állami nyugdíjat. Az állami rendszerbe átlépők megtakarításait egyéni számlán vezetik majd, a megtakarítás pedig örökölhető lesz. A Stabilitás Pénztárszövetség szerint a kormány nyílt zsarolásba kezdett, intézkedései nemcsak az alkotmány szinte összes passzusát sértik, de ellentétesek az Európai Unió alapelveivel is." röhöghetsz

2010. nov. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"22:12 - Figyelj, te Okostojás, ezután a fizetésedet is utaltasd már Őrült Viktor Őfelsége számlájára..."


Ha választ írsz, tartsd be a következőket:

# Ne OFFolj! Azaz ne írj olyat a válaszba, aminek nincs köze a kérdéshez!

# Ha kérdésed van, ne a válaszba írd, hanem írj ki új kérdést!

# Ne írd be még egyszer ugyanazt, amit egyszer már előtted valaki beírt!

# Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!

# A gyűlöletkeltésért, mások sértegeséért, provokálásért, vállalkozásod, weboldalak reklámozásáért, trágárkodásért, rasszista írásokért, több kérdés ugyanazokkal a válaszokkal történő végigspameléséért, közízlés megsértéséért kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!"

2010. nov. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!