Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj a nyugattal?

Mi a baj a nyugattal?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy azért utálják mert itt nincs olyan életszínvonalat mint ami ott van.


Akkor ezek az emberek miért vásárolnak olyan terméket amik a nyugatról jönnek vagy ott találtak fel?

Nyugatról jött az ipari forradalom, a polgárosodás, a felvilágosodás.

Mi lenne velünk nyugat nélkül? Olyanok lennénk mint Észak Korea. A Kínaiak el voltak sokáig nyugat nélkül, de nekik azért negyed kontinens méretű országuk van.


Most jutott eszembe aki nyugatellenes az akkor nem használ netet se.


2010. nov. 25. 16:51
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
43%
17:12 költözz nyugatra a kérdezővel együtt!
2010. nov. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
43%
Ráadásul semmi ellenérvet nem tud mondani csak kötözködik, seggnyaló...
2010. nov. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
39%

"Tipikus nyugatias, materialista gondolkodásmód. Szerintük a technikai-tudományos fejlettség a legfontosabb."

Miért szerinted mi a legfontosabb? A technikai fejlettség az alapja a magas életszínvonalhoz, a hosszú és tartalmas élethez. Gondolj az orvostudományra; nem jobb abban a tudatban lenni, hogy egy kórházban bármikor elláthatnak, mit egy koreai rizsföldön szenvedni? Nem jobb otthon a melegben netezni és olvasni a szélsőjobbos propagandákat, mint egy hideg szobában nézni a nagyvezér egyetlen csatornáját? Gondoljatok már bele, hogy miközben a gonosz és romlott nyugatot szidjátok, maximálisan kihasználjátok annak minden előnyét. Képmutatásnak nevezik ezt, azt hiszem.

2010. nov. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
61%

"Miért szerinted mi a legfontosabb?"


Mondjuk az emberek boldogsága, a közösség egysége, a jó szociális viszony az emberek között.


Ha a fejlett technika a válasz erre, akkor hogy lehet, hogy Nyugaton van a legtöbb depressziós, szomorú ember a világon, és hogy egyre nagyobb mértékű az elidegenedés az emberek között?

2010. nov. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
48%
Hmmm... azért utálják a nyugatot, mert irigyek. Szerinted ha lehetne választani, hogy Magyarország hirtelen olyanná váljon, mint Anglia, vagy maradjon így, hányan szavaznának az utóbbira? még az itt igét hirdető szélsőjobbosok közül se sokan. Nyugat sikeresebb, és az erős mindig kizsákmányolja, kizsákmányolta a gyengét. Most ők az erősek, mi a gyengék. Ez a baj velük. (velük?)
2010. nov. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
11%
Ne mondd már, hogy a depresszió oka a technikai fejlettség. Mert biztos az észak-koreai és kínai parasztok, akik fillérekért dolgoznak át napokat annyira repesnek a boldogságtól. Nem értem, miért kell olyan makacsul vitatkozni a tényekkel: az életszínvonal a nyugati világban a legjobb.
2010. nov. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
94%
Anglia????? Kösz én abból nem kérek hogy a feketék ellepjenek minket és kiszorítsanak a saját földemről! Az angolok nem tudnak annyi gyereket szülni hogy a saját populációjukat fentartsák nem hogy még őket is túllépjék! Az angolok pár 100 év múlva eltűnnek!
2010. nov. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
84%

"Szerinted ha lehetne választani, hogy Magyarország hirtelen olyanná váljon, mint Anglia, vagy maradjon így, hányan szavaznának az utóbbira?"


Hát én arra szavaznék, hogy így maradjon, amilyen!


Történetesen jártam már Nyugaton, és abszolút nem éreztem jól magam, szinte félelemmel töltött el, hogy mennyire "viselkedni" kell az ottani törvények szerint, hogy mennyire egyforma és standardizált minden, hogy az emberek milyen furcsán viselkednek, hogy állandóan "politikailag korrektnek" kell lenni. Nekem ez nem az a híres "szabadság" volt, amiről annyira népszerű a Nyugat, hanem maga a börtön!


Ellenben más keleti országokban ahol jártam, ott rögtön otthon éreztem magam!

2010. nov. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
76%
Jézusom, ne legyél már ennyire elvakult. Nyilván a gazdasági állapotra gondolt, nem pedig arra, hogy akkor egyik pillanatról a másikra Anglia leszünk. (Bár meg kell jegyezni, hogy most ők sincsenek a topon.) Mellesleg nevetséges lesajnálni az angolokat, mikor mi sem vagyunk jobb helyzetben egy másik etnikummal kapcsolatban.
2010. nov. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
51%
Ha téged félelemmel tölt el, hogy törvények szerint kell élni, akkor az nem az ő hibájuk...
2010. nov. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!