Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "A magán-nyugdíjpénztárból...

"A magán-nyugdíjpénztárból átvitt összegeket 16 százalékos személyi jövedelemadó terheli majd"?

Figyelt kérdés

Segítenétek megérteni? Nem vagyok egy pénzügyi zseni.

Ez úgy értsem, hogy az átvitt összeggel növekszik a 2011 évi jövedelmem és a következő éveben egy soha nem látott összeg miatt kell adóznom, vagy az átvitt összegből veszik le és fordítják másra azt a 16%-t. Próbáltam a neten is keresgélni válasz, de már nincs türelmem és belefáradtam a nyugdíjpénztáras témába. Válaszokat előre is köszönöm.


2010. nov. 27. 18:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
A kivett reálkamat után kell fizetni 16%-os adót, de adókedvezményt adnak! (Mindez csak mézesmadzag, valójában azért adják ezt a rendkívül nagylelkű kedvezményt, hogy minél többen lépjenek vissza! Ez megint csak manipulálás!)
2010. nov. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
ironikus, de az ő tévéjüktől linkelek: [link]
2010. nov. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Ha átlépsz, nem kell adót fizetned hiszen az állam lukas zsákjába megy a pénzed.

Fizetned akkor kell adót, ha kiveszed a megtakarításod, és a zsebedbe teszed.

2010. nov. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
már ha kiveheted!
2010. nov. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudod kivenni,mert a Fidesz ellopja! Az csak mese,hogy megőrzi neked. Ezért adót sem fogsz fizetni utána.
2010. nov. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ki nem vehetem a pénzt. Nem kell semmit tennem csak ülnöm egy helyben automatikusan át kerülök az állami nyugdíjba, és megszűnik az Évgyűrűkkel az "üzleti" kapcsolat?

2010. nov. 27. 18:39
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

"Nem tudod kivenni,mert a Fidesz ellopja! Az csak mese,hogy megőrzi neked. Ezért adót sem fogsz fizetni utána."


Akkor tulajdonképp a Fidesz adózik az én megtakim után?

2010. nov. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19%
Én már azt is hallottam (ha jól emlékszem a tv-be valamelyik reggeli adásba) hogy megkapom kézbe ami eddig összegyűlt...hát erősen kétlem.
2010. nov. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22%
Én is erősen kétlem, de örülnék, ha úgy lenne.
2010. nov. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
istenem ,ne hülyítsétek itt egymást már! amit én írtam az a hivatalos verzió, de ez persze őket ismerve még óránként változhat!
2010. nov. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!